Martin Mystere Sayı 173 - Felsefe Ağacı

7,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
147 gösterim
Martin Mystere Sayı 173 - Felsefe Ağacı
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2016
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  5771303450315
 • Çeviri:
  Zeynep Ece
 • Yayınevi:
  Lal Yayınları
 • Kitabın Türü:
CacavS 
 06 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Genç bir kız olan Clarisse erkek arkadaşını birlikte geceledikleri sırada ormand feci bir şekilde öldürmüş, ağır bir kişilik bölünmesi saptandığı için bir kliniğe kapatılmıştır. Clarisse'nin rahip olan babası, kızının bir şekilde ormanda kaybolduğunu düşünmekte ve cinayeti işlediğini itiraf eden kızının kendi kızı olmadığını iddia etmektedir. Kahramanımıza bu olayın altında yatanları da çözmek düşer haliyle.

Martin Mystere romanlarında sıklıkla gördüğümüz, detaylı araştırma ve analizlerin kullanıldığı, okuyucuya gerçeklik olgusunun yaşatılmaya çalışıldığı tarz bu sayıda da kullanılmış. Bu romanda da, insanın bilinçaltında yatan orman ve korku teması pek çok yan motifle birlikte başarılı bir şekilde işlenmesine rağmen, hikayenin gerçek sonu okuyucunun hayaline terkedilmiş ve net bir son üzerinde durulmamıştır.

Eski çağlardan beri ormanlara ve ağaçlara yüklenen mistik anlamlar, batıl inançlar ve ritüeller konusunun işlendiği, romanın hemen başındaki belgesel niteliğindeki araştırma, çok bilmiş Marty Amca'yı okuyucunun gözünde yüceltirken, bir çizgi roman senaristinin ve çizerinin işinin hiç de öyle kolay olmadığını ispatlar niteliktedir.