Martin Mystere Sayı 184 - Sabaha Karşı Toplantı

·
Okunma
·
Beğeni
·
106
Gösterim
Adı:
Martin Mystere Sayı 184 - Sabaha Karşı Toplantı
Baskı tarihi:
Şubat 2018
Sayfa sayısı:
161
Format:
Karton kapak
ISBN:
5771303450421
Orijinal adı:
Ore 3.12 AM : L’adunata
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Lal Kitap
CacavS
CacavS Martin Mystere Sayı 184 - Sabaha Karşı Toplantı'ı inceledi.
161 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Geçen yıllara ve ilerleyen yaşına rağmen enerjisinden ve merakından hiçbir şey kaybetmeyen profesörümüz Martin Mystere, bana göre heyecan yüzdesi ortalamanın üzerinde olan güzel bir macerasıyla karşımızda. Bu sefer karşı karşıya olduğumuz komplo ve gizem arkeoloji ve bilinmeyen uygarlıklara değil, bilakis oldukça yakın bir tarihe dayanıyor. ABD'nin SSCB ile kıyasıya mücadele ve yarış içerisinde olduğu nükleer deneylerin ve uzay araştırmalarının ilk yıllarına. O dönemde SSCB egemenliği altındaki geniş toprakları kullanarak nükleer denemeler yapmaktadır. Özellikle Kazakistan'ın Semipalatinsk step bölgesinde kayda geçmiş 450'den fazla nükleer bomba denemesi ne yazık ki bölge ve insanları üzerinde pek çok kalıcı etki bırakmış. Sovyetlerin, 1947lerde başlayan bu deneyleri sırasında insan hayatına yönelik etkileri minimize edeceği önlemleri aldığını söylemek maalesef mümkün değil. Hikayemizin ana teması da bu sayısız nükleer denemelerden biri sırasında meydana gelen bir anomalilik üzerine kurulmuş. Patlamalardan etkilenen bir grup insanın hikayesi günümüzde ABD'de devam etmekte. ABD gizli servisinden bazı karanlık kişiler çoktan rafa kaldırılmış bazı deneylerin sonuçlarının ortaya çıkmaması için cinayetlerine devam etmektedirler.

Kurgu ile gerçek olayların harmanlandığı maceralarının çok daha başarılı olduğu düşündüğüm bu çizgi romandan öğrendiklerime gelince:
- Sovyetler Birliği ve ABD nükleer patlama deneyleri yaptıkları yıllarda, bu deneylerin yapıldığı bölgelerin yakınlarında yaşayan yüzbinlerce insanın radyoaktif etkilere maruz kalmalarına neden olmuşlar. Dönemin sorumlu yöneticileri, bunu gizli tutmak için cinayet işlemekten çekinmemişlerdir.
- 1950li ve 60lı yıllarda ABD zihin kontrolü üzerine yoğun çalışmış hatta uzaya attıkları ilk uydulara insanların zihinlerini etkileyebilecek (gerekirse insanlara istem dışı telkinlerde bulunabilecek) cihazlar yerleştirerek deneyler yapmışlar.
- 1985te ABD Anayasa Mahkemesi zihin kontrolüne yönelik her türlü deneyi yasaklayıncaya kadar bu çalışmalar devam etmiş.

Rahatlıkla tavsiye edebileceğim güzel bir macera.

NOT: Çizgi romanı küçük görmeyin. Çocuklarınıza okutun. Cep telefonu, tablet ve internet oyunlarından çok daha zararsızdır...
Kitaba henüz alıntı eklenmedi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Martin Mystere Sayı 184 - Sabaha Karşı Toplantı
Baskı tarihi:
Şubat 2018
Sayfa sayısı:
161
Format:
Karton kapak
ISBN:
5771303450421
Orijinal adı:
Ore 3.12 AM : L’adunata
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Lal Kitap

Kitabı okuyanlar 1 okur

  • CacavS

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%100 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0