Marx - Engels Anıları

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
8 gösterim
Elimizdeki bu derleme, proletaryanın büyük öncüleri ve öğretmenleri, Karl Marx ile friedrich Engels'in çağdaşlarının anılarını içermektedir. Bu anıların yazarları arasında, bilimsel komünizmin kurucularının dostları ile fikir ve düşünce arkadaşları, uluslararası işçi hareketinin önde gelen simaları, Marx'ın yakınları; Marx ve Engels'le karşılaşıp kendileriyle fikir alışverişinde bulunanlar, onlardan bir şeyler öğrenenler bulunuyor. Bir bütün olarak alındığında, bu anılar topluluğunun Marx ve Engels'in yaşam ve eylemlerinin incelenmesinde ve kişiliklerinin ayrıntılı bir biçimde canlandırılmasında son derece önemli bir malzeme sağladığını söylemeliyiz. Anıların yazarları, Marx ve Engels'i; insanı şaşırtan genişlik ve derinlikteki bilgileri, olağanüstü çalışma kapasiteleri ve bilimsel dürüstlükleri ile seçkinleşen eşi az bulunur birer bilim adamı olarak anlatmaktadırlar.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 1999
 • Sayfa Sayısı:
  472
 • ISBN:
  9789756865088
 • Çeviri:
  Alaattin Bilgi, SBKP(B) MK Marx-Engels-Lenin Enstitüsü
 • Yayınevi:
  Evrensel Basım Yayın
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Taha BAŞ 
01 Şub 13:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Marx'ın Çalışması
Olağanüstü enerji ve olağan dışı çalışma yeteneği olmayan deha yok gibidir.Bunlardan ilki ya da ikincisi bulunmayan bir kimseye eğer deha diyorsanız bu ya pırıltılı bir sabun köpüğüdür ya da kalp para aldatıcılığında bir değerdir.

Marx - Engels Anıları, Karl Marx (Sayfa 128 - Marksizm-Leninizm Enstitüsü)Marx - Engels Anıları, Karl Marx (Sayfa 128 - Marksizm-Leninizm Enstitüsü)