Giriş Yap

Masa Dergisi - Sayı 51 (Mayıs 2021)

Attila İlhan

"Hayatla baş ediyormuş gibi çıkan mutlu sesin çok yoruyor seni..."
Reklam
·
Reklamlar hakkında
48 syf.
·
25 günde okudu
·
Beğendi
·
8/10 puan
Ben sana mecburum bilemezsin Adını mıh gibi aklımda tutuyorum Büyüdükçe büyüyor gözlerin Ben sana mecburum bilemezsin İçimi seninle ısıtıyorum. ° Herkese selamlar arkadaşlar . Muhteşem şairlerimizden olan Atilla İlhan geçen ay Masa Dergisi'nin kapağı oldu ve çok sevdim. Şairlerimizi son zamanlarda daha da seviyorum ve bu kapak konusuna bayıldım . ° Masa Mayıs 2021 (Atilla İlhan) ° Atilla İlhan, zorluklarla boğuşan bir şairimiz. İzmir Atatürk Lisesi'nin birinci sınıfındayken mektuplaştığı bir kıza yazdığı Nazım Hikmet şiirleriyle yakalanmasıyla 1941 Şubat'ında, 16 yaşındayken tutuklandı ve okuldan uzaklaştırıldı. Üç hafta gözaltında kaldı. İki ay hapiste yattı. Türkiye'nin hiçbir yerinde okuyamayacağına dair bir belge verilince, eğitim hayatına ara vermek zorunda kaldı. 1944 yılında okuma hakkını tekrar kazandı ve İstanbul Işık Lisesi'ne yazıldı. Lise son sınıftayken amcasının kendisinden habersiz katıldığı CHP Şiir Armağanında Cebbaroğlu Mehemmed şiiriyle ikincilik ödülünü pek çok ünlü şairi geride bırakarak aldı. Onun şiirleri hep içten ve etkileyici oldu. 1000kitap.com/masadergi Mayıs ayında bu muhteşem sayıyı çıkarttı ve her gün yavaş yavaş okudum. Mayıs ayı benim için fazla iyi geçmedi ama Haziran ile birlikte kendime geliyorum. Masa son dönemlerde alıştığım muhteşem edebiyat dergilerinden birisi. Her ay severek takip ediyorum. Siz de edebiyat dergilerini seviyorsanız Masa Dergisi'ne kesinlikle şans vermelisiniz. Bu ay içerik olarak en sevdiğim başlıklar:zaten Atilla İlhan'nın hayatının anlatıldığı Betül Şükür yazısı efsaneydi. Gonca Vuslateri'nin muhteşem şiiri, Gupse Özay'dan "O Üç Büyük Aileden Özür Diliyorum" yazısı ve son olarak Beyhan Budak "Ben Sana Mecburum Bilemezsin" yazısı beni çok etkiledi ama tüm yazılar ayrı güzeldi. Herkese mutlu, huzurlu, bolll kitaplı günler dilerim dostlarım . ° #masadergi #book #kitap #bookstagram #kitapkurdu #books #instagram #photography #edebiyat #instagood #art #love #bookworm #reading #kitaplar #instabook #şiir #bookshelf #booklover #kitaptavsiyesi #read #yazar #söz #okudumbitti #kitapaşkı #kitapönerisi #edebiyat
Masa Dergisi - Sayı 51 (Mayıs 2021)
8.2/10 · 220 okunma
Yalnızlığı gönüllü istemek, yalnızlıkla baş etmek yerine yalnızlıktan haz almaya başlamak; hiçbir şey beklememe sanatıdır. Algılanmaktan, onay görmekten, saygı duyulmasını istemekten vazgeçmektir. Vazgeçtim. Daha güzel düşüyorum. Bu benim uçuşum.
Sayfa 36 - hiçbir şey beklememe sanatı-Hakan Akdoğan
Savaşı seninle değil kendiyle olanların; kafası bir dünya, kalbi arsız sözlerinden yoruldun.
Sayfa 16 - Eve Yalnız Dönen Dünyadan Yoruldun- Kemal Hamamcıoğlu
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Savaşmaktan yoruldun. Savaşı seninle değil kendiyle olanların; kafası bir dünya, kalbi arsız sözlerinden yoruldun. Bugünü dününden kurmayanların dünlerinde yan yana geçirdiğin günlerinden yoruldun. Yaş almaktan yoruldun. Kötülüğün iyiliği hep alt etmesinden yoruldun. Kimselere kendini anlatamamaktan yoruldun. Kendini anlatmaya çalışmaktan yoruldun. Kendine verdiğin, tutamadığın sözlerinden yoruldun. Hep bir umut başladığın günlerinin buruk sonlanan gün batımlarından yoruldun. Eve yalnız dönen dünyadan yoruldun. “Yoruldum” demekten yoruldun.
Kemal Hamamcıoğlu
Masa Dergisi - Sayı 51 (Mayıs 2021)
2
102
1.013 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14