Masal Masal İçinde

·
Okunma
·
Beğeni
·
6.056
Gösterim
Adı:
Masal Masal İçinde
Baskı tarihi:
Ocak 2013
Sayfa sayısı:
143
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050900491
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Egmont Yayıncılık
Baskılar:
Masal Masal İçinde
Masal Masal İçinde
"Aydınlık bir gökyüzü, parıltılı bir denizi, verimli toprakları olan güzel mi güzel bir kent varmış. Bu kenti genç bir Padişah yönetirmiş. Padişah deyip geçmeyin, bizimki, öteki hükümdarlara hiç mi hiç benzemezmiş. Ne asık suratlı ne de savaş meraklısıymış. Yalnızca halkının mutluluğunu ister, ülkesinin kalkınması için çabalar dururmuş. Ama Padişahımız'ın küçük bir kusuru varmış."
(Tanıtım Bülteninden)
Masal Masal İçinde kitabı, birbiri ardına bağlanan 5 masaldan oluşmakta. Kitabın içerisinde anlatılan her masal, insanoğlunun yapabileceği hataları gözler önüne sermektedir.
Kıtabın içerisinde bulunan her masal yol gösterici nitelikte. Okurken "vay be, şaka gibi, hiç beklemiyordum" tarzında şaşkınlık ifade eden cümleleri inanın okurken siz de kullanacaksınız. Okuyan her bireyin mutlaka kendine de pay çıkarabileceği, sürükleyici masallarıyla 7den 70e herkesin bir çırpıda okuyacağı keyifli bir kitap. Kesinlikle tavsiye ediyorum :)
Kitap birbiri ardına bağlanan 5 masaldan oluşuyor.
Ahmet Ümit hem küçüklere hem de büyüklere hitap edebilecek içinizi ısıtacak masallar.
Kitabın içinde ki her masalda insanların yapabileceği hataları gözler önüne sermektedir.
Çok güzel ve öğretici öğütler içeren ve hayatta yapılmaması gerekenleri bizlere gösteren bir kitap.
Masalın ana kahramanları olan Padişah ve Vezir in yaptıkları seyahatleri konu alıyor.
Padişah çok iyi bir yönetici olsada bir kusuru varmış ki övünmeyi çok severmiş.
Padişaha hatasını göstermek isteyen Vezirde ona kendisinden daha cömert biri olduğunu söyleyip Padişahın damarına basmasıyla bu seyehatler başlamış.
Ve gittikleri her yerde başka bir masalı dinleyip ders çıkarmışlar.
Hepsi sıcacık be çok güzel olan bu masalları 7’den 70 ‘e herkesin okuyabileceğini düşünüyorum. .
.
Ahmet Ümit çok iyi bir polisiye yazarı olsada neden ilk masalıyla başladım hiç bir fikrim yok.
Ama diğer kitaplarını da en kısa zamanda okuyacağım.
Özellikle de yakın zamanda Patasana yı okuyacağım.
Ders verici nitelikte masal içinde beş ayrı kişi ve yaşadıkları anlatılıyor. Padişah ve vezir masal anlatıcısı gibi olmuş. Değişik masal okumak isterseniz okuyun derim.
İlk defa telefondan okuduğum kitabım bitti.
Telefondan okuduğum için biraz uzun sürdü dışardayken boş vakitlerimde açıp okumuşum.

Masal Masal İçinde kitabı 5 tane masalı birbirine bağlayarak gidiyor. Masalların baş kahramanı Padişah ve Vezir, Padişah sarayda yalakalara har vurup harman savurmaya başlayınca vezir ona bir laf eder ve yollara düşerler. Köradam,Demirci,Şapkacı,Müezzin ve Kuyumcu gibi kişilere uğrar ve onların hikayelerini dinlerler. Bu hikayelerin hepsi öğüt verici ve yaşamın içinde olan hikayeler. Ahmet Ümit hem küçüklere hemde büyüklere ders niteliğinde bir masal anlatmış bizlere. Çocuk kitabı sanmayın, göz ardı ettiğimiz şeylerin yaşamımızdaki bozukluklarını gösteriyor.
Evde denk geldim bu kitaba . Masal deyince biraz önyargılı davrandım fakat açtığım gibi bitirdim. Çocukların da yetişkinlerin de okuyabileceği bir kitap. Özellikle kitap okuma alışkanlığı olmayanlara bu tarz kitaplar önerebilirim.
Kıtap birbirine bağlı 5 ve bu 5 hikayeyi bağlayan 1 ana hikayeden oluşuyor. Daha once dinlenmiş, sözlü gelenek içinde var olan masallardan alıntılar olması bence bu kitabın en guzel yanı. Okurken cok keyıf aldım ve Ahmet Ümit ın beni bir kez daha yanıltmamasından mutlu oldum.
Yetişkinlere yeniden masal okumanın keyfini yaşatan bir kitap.
Masalların çocuklar için olduğunu düşünen yetişkinlerden değilim. Bence insan her yaşta masal okuyabilir. Masal Masal İçinde kitabı yazarın sade dili ve akıcılığı sayesinde bir çırpıda okunabilecek bir kitap. Kitap beş hikayeden oluşuyor. Beni özellikle etkileyen ise kitabın başlayışı idi. Kitap tamda olması gerektiği gibi büyüklerimizde duyduğumuz o girişle başlıyordu; Evvel zaman içinde kalbur saman içinde... Ahmet Ümit'in bu girişi beni çocukluğuma annemden masallar dinlediğim o günlere götürdü. İçerik olarak eğitici beş hikaye okuyorsun. Ama çok küçük yaşta bir çocuğum olsa ona okumayacağımı düşünüyorum çünkü içinde ölümünde olduğu bir eserdi ancak genel olarak kitabı çok sevdim ve yetişkinlerin severek okuyacağını düşünüyorum. Kitap içinde olan İllüstrasyonlarda kitabı renklendirip anlatılan dünyayı kafanızda daha rahat canlandırmanızı sağlıyor.
Okurken canim anneannemin bizi etrafina toplayip anlattigi masallar canlandi gozumde bizde masallarla kendi masallarimizla buyutseydik cocuklarimizi daha vijdanli bi nesil yetistirmeyi basarabilirmiydik
Her yaştan insanların ders çıkarabileceği, hayatınıza etki edecek birbirinden güzel hayat dersleri. Çok severek okudum ve her karakterin hayatında ki gizemi merakla bekledim. Başlarına gelen olayları düşündükçe aslında mutlu olmayı bilmediğimizi ve gözümün doymadığını bir kez daha görmüş oldum.
Masallar yaşla ilgili değildir...
Masallar ihtiyaç duyduğumuz zamanlar da hayal kurmak istediğimiz de ve çocukluğumuzu özlediğimiz de yanı başımızda olması gereken özel kitaplardır. Ve bu masal kitabı bu örneklerden :)
Ailecek severek okuduğumuz bir kitaptır.Hem çocukların hem büyüklerin zevkle ve merakla okuyacağı bir masal kitabı.Zaten akıcı dili sayesinde yalnızca birkaç saatinizi alır.Anlatımı olay örgüsü ve derlemesi çok başarılı.Kitabın görsellerle zenginleştirilmesi farklı bir güzellik katmış.Mutlaka kitaplığınızda bulunmalı.
Bu kitabı çok keyifle okudum. Kitabı elimden bırakmak istemiyordum sizi bilmem ama macera sevenler için kesinlikle tavsiye ediyorum. Ahmet Ümit'e de bu kitabı yazdığı için çok teşekür ederim. Ve okumam vesile olan arkadaşıma. Kesinlikle sizde okumalısınız
Öteki insanlara hiç benzemiyorsunuz. Yolda yürürken bile sanki bir düşte yaşıyor gibisiniz.
Insanoğlu iyi değil. Belki kötü de değil. Ikisinin ortası bir şey. Bazen iyi bazen kötü. Çoğu zaman kötü. Bencillik mayasında var.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Masal Masal İçinde
Baskı tarihi:
Ocak 2013
Sayfa sayısı:
143
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050900491
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Egmont Yayıncılık
Baskılar:
Masal Masal İçinde
Masal Masal İçinde
"Aydınlık bir gökyüzü, parıltılı bir denizi, verimli toprakları olan güzel mi güzel bir kent varmış. Bu kenti genç bir Padişah yönetirmiş. Padişah deyip geçmeyin, bizimki, öteki hükümdarlara hiç mi hiç benzemezmiş. Ne asık suratlı ne de savaş meraklısıymış. Yalnızca halkının mutluluğunu ister, ülkesinin kalkınması için çabalar dururmuş. Ama Padişahımız'ın küçük bir kusuru varmış."
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 668 okur

  • Orhan OZYALCIN
  • Kahveli Kitap Çikolatalı Şiir
  • Halide Kılıç
  • Drkitapsever
  • Bey Böyrek
  • pamplemousse
  • Püsküllü
  • Hilal mazlum
  • Naz Akkuş
  • Semih

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.6
14-17 Yaş
%13.5
18-24 Yaş
%23.2
25-34 Yaş
%24
35-44 Yaş
%23.6
45-54 Yaş
%7.5
55-64 Yaş
%1.5
65+ Yaş
%1.1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%73.2
Erkek
%26.8

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%32.5 (69)
9
%26.4 (56)
8
%15.6 (33)
7
%10.4 (22)
6
%1.9 (4)
5
%1.9 (4)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0.9 (2)

Kitabın sıralamaları