Masal Masal İçinde

8,7/10  (67 Oy) · 
254 okunma  · 
60 beğeni  · 
2.217 gösterim
"Aydınlık bir gökyüzü, parıltılı bir denizi, verimli toprakları olan güzel mi güzel bir kent varmış. Bu kenti genç bir Padişah yönetirmiş. Padişah deyip geçmeyin, bizimki, öteki hükümdarlara hiç mi hiç benzemezmiş. Ne asık suratlı ne de savaş meraklısıymış. Yalnızca halkının mutluluğunu ister, ülkesinin kalkınması için çabalar dururmuş. Ama Padişahımız'ın küçük bir kusuru varmış."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  143
 • ISBN:
  9786050900491
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Cansu Koçak 
14 Tem 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Masal Masal İçinde kitabı, birbiri ardına bağlanan 5 masaldan oluşmakta. Kitabın içerisinde anlatılan her masal, insanoğlunun yapabileceği hataları gözler önüne sermektedir.
Kıtabın içerisinde bulunan her masal yol gösterici nitelikte. Okurken "vay be, şaka gibi, hiç beklemiyordum" tarzında şaşkınlık ifade eden cümleleri inanın okurken siz de kullanacaksınız. Okuyan her bireyin mutlaka kendine de pay çıkarabileceği, sürükleyici masallarıyla 7den 70e herkesin bir çırpıda okuyacağı keyifli bir kitap. Kesinlikle tavsiye ediyorum :)

Mehmet Admış 
 11 Nis 10:10 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Masal masal içinde... İsmi ile müsemma bir kitap..

Masallar, eskiden beri toplumumuz tarafından sevilen ve kabul gören bir türdür. Burada imkansız mümkün olur. Sonu güzel biter. Herkes mutludur. Gerçek yaşamdan bağımsız, ama gerçek yaşama ayna tutan bir güzelliktir masallar. Duvarlar açılır kapı olur, hayvanlar ayaklanır insan olur. İnsan hayvan gibi seslenir, hayvan insan gibi konuşur. Her ne olursa olsun bir mesaj verilir.

Bu kitapta 5 in 1 var. Beş farklı masal, ama hepsi bir masal. İlk beş kesit, kendi başına birer masal teşkil edebilecek kapasitededir. Ama her biri diğerine bağlanmış ve bir güzel masal ortaya çıkmış. Bana göre bu kitabı okuyan altı masal okumuş olacak.

Genelde masallar (özellikle eskilerde), ya anne ya babaanne ya da dede tarafından anlatılırdı çocuklara yatmadan önce. Bu kitapta geçen masallar da, Ahmet Ümit'e annesinden yadigar. Küçükken o da bir masalcıdan dinlemiş bunları. E haliyle arada unutulan kısımlar olacaktır. Kendisi de diyor zaten kitabın başında, "Masallar sözlü edebiyata ait olduğu için, her anlatan kendi anlatım tarzına göre ya belli yerleri çıkarır anlatmaz ya da belli yerlere eklemeler yapar." Ümit de, kendi aklında kaldığı kadarıyla ve kendi anlatım diliyle ufak değişiklerle aktarmıştır bizlere.

Çok hoş ve güzel olan bu eseri, bana göre çocuklardan önce büyükler okumalıdır. Daha sonra çocuklara siz okuyun ya da onlar okusun.. Ya da, kim okursa okusun yeter ki okuyun.. Kitap, yaşantınıza ayna olacaktır eminim.. Keyifli okumalar..

Emre Dinç 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Evde denk geldim bu kitaba . Masal deyince biraz önyargılı davrandım fakat açtığım gibi bitirdim. Çocukların da yetişkinlerin de okuyabileceği bir kitap. Özellikle kitap okuma alışkanlığı olmayanlara bu tarz kitaplar önerebilirim.

Asiye-Melikşah 
19 Şub 09:45 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ailecek severek okuduğumuz bir kitaptır.Hem çocukların hem büyüklerin zevkle ve merakla okuyacağı bir masal kitabı.Zaten akıcı dili sayesinde yalnızca birkaç saatinizi alır.Anlatımı olay örgüsü ve derlemesi çok başarılı.Kitabın görsellerle zenginleştirilmesi farklı bir güzellik katmış.Mutlaka kitaplığınızda bulunmalı.

Kitap okumak 
16 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Masal kitabı olduğuna bakmayın , alın okuyun, çok da hoşunuza gideceğine emin olabilirsiniz. Bu sıcak masal kitabı ile masalın gücünü, Ahmet Ümit gibi usta bir yazarın aile geçmişini göreceksiniz. Okumaya yeni başlayan hevesli küçük afacanlara veya bir türlü okuma alışkanlığı edinemeyen yeğeninize en başta da kendinize hediye edebileceğiniz bir kitap. Çekinmeyin , alın okuyun. Biz okuduk, kütüphanemizin sıcak raflar bölümüne koyduk bile.:

Nurgül TUNÇBİLEK 
05 May 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Ahmet Ümit'in diğer kitaplarından çok farklı tatta olan ders verici 5 farklı hikayenin anlatıldığı(aslında padişahla beraber 6 diyebiliriz) güzel kurgulanmış bir kitap....

Ömür cengiz 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çocukluğumda babaannemden dinlediğim masallar kadar güzel bir masal...Yetişkinler için çok iyi ancak küçük çocuklar için bazı kısımları çok korkutucu gelebilir.

Derya 
27 Mar 02:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bir varmış bir yokmuş diye başlamasa Ahmet Ümit masallar anlatmış biz büyüklere...güzel de yapmış...aslında her masalın sonunda bir süre düşünmeden edemiyor insan...tüm yüreğiyle onaylıyor gözbebeğimiz sevgili Ahmet Ümit'i...

Arhon 
22 Oca 2016 · Kitabı okudu

Sevgili yazarımın değişik bir kitabını görünce hemen okumalıyım dedim. Ve açıkçası beğendim. Ama bence kitabı büyükler okumalı.

2 /

Kitaptan 12 Alıntı

Mehmet Admış 
09 Nis 23:04 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Acıyı bilmeden sevincin anlamını kavrayamayız.

Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 36 - Everest Yayınları - 42. Basım)Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 36 - Everest Yayınları - 42. Basım)
Mehmet Admış 
10 Nis 22:05 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

İnsanoğlu böyledir işte. Bir ömür boyu güzele ulaşmak için çabalar durur, ama aşk ayağına geldiğinde birazcık sabır gösteremez.

Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 90 - Everest Yayınları - 42. Basım)Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 90 - Everest Yayınları - 42. Basım)
Mehmet Admış 
10 Nis 21:29 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Biliyorum, insanlar gözleriyle de yalan söyleyebilir.

Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 75 - Everest Yayınları - 42. Basım)Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 75 - Everest Yayınları - 42. Basım)
Mehmet Admış 
10 Nis 23:34 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Babam ticaretin onda dokuzunun cesaret olduğunu söylerdi. Riske girmeden kazanmak olanaksızdı.

Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 134 - Everest Yayınları - 42. Basım)Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 134 - Everest Yayınları - 42. Basım)
Mehmet Admış 
09 Nis 23:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bazen düşünüyorum da, yaşam insanoğlu için bir armağan mıdır, yoksa ceza mı, çözemiyorum.

Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 63 - Everest Yayınları - 42. Basım)Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 63 - Everest Yayınları - 42. Basım)
Cansu Bıçak 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiç kuşkusuz yaşam bir armağandır. Ama biz insanlar öyle aciz yaratıklarız ki, bize sunulan bu armağanın tadını çıkarmak yerine kendimizi acılara boğuyoruz.

Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 50)Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 50)
Mehmet Admış 
10 Nis 21:42 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

'... Üzücü de olsa gerçek bu. İnsanoğlu iyi değil. Belki kötü de değil. İkisinin ortası bir şey. Bazen iyi bazen kötü. Çoğu zaman kötü. Bencillik mayasında var. Eğitilirse yalnızca kendi çıkarını değil, birlikte yaşadığı insanların, hatta öteki canlıların haklarını da gözetebilen bir yaratık haline gelebilir. Çünkü böyle insanlar var...'
'Yanılıyorsunuz. Bütün insanlar iyidir. Bazıları şeytanın ayartmasıyla yoldan çıkar...' diyecek oldum.
'Şeytan da tıpkı melek gibi, insanların içinde. Seçimi insan yapıyor. Günahınızı boş yere zavallı şeytanın üstüne yıkmayın.'

Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 75 - Everest Yayınları - 42. Basım (Perikızı ile müezzin arasında geçen konuşma))Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 75 - Everest Yayınları - 42. Basım (Perikızı ile müezzin arasında geçen konuşma))
Cansu Bıçak 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsan hem aşık hem de sabırlı olabilir mi? Bir kelebeğin ömrü kadar kısa olan aşk, o bekleyiş sırasında solarak yakıcılığını yitirmez mi ?

Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 77)Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 77)
2 /