Masumiyet Çağı Aşkın Öteki Yüzü

5,9/10  (9 Oy) · 
16 okunma  · 
2 beğeni  · 
1.171 gösterim
(Aşkın Öteki Yüzü adıyla da yayınlanmıştır.)


Bir süre Avrupa'da yaşayan güzel Kontes Olenska'nın, muhafazakâr ve katı âdetlerin hüküm sürdüğü New York'a geri dönüşü sosyetede büyük yankı uyandırır. İyi bir konuma sahip genç avukat Newland Archer ile güzeller güzeli May Welland'ın nişanlandıkları gece ortaya çıkan Kontes Olenska, kocasını terk ediş öyküsü, entelektüel ruhu, özgürlüğe düşkünlüğü ve herkesten farklı olan duruşuyla sosyetenin hayatını renklendiren bir figür haline gelir.

Melankolik bakışları ve ulaşılmaz tavırlarıyla Archer'ın yüreğine hançer gibi saplanan bu genç kadın, özlemini duyduğu duyguların karşılığını da bu genç adamda bulur. Peki, hiçbir şeyin gizli kalmadığı bir toplumda aşkı özgürce yaşama arzusu, iki âşık için mümkün olabilecek midir? 19. yüzyıl Amerikan edebiyatının önemli kadın yazarlarından Edith Wharton'ın Pulitzer Ödülü alan romanı Masumiyet Çağı, gizli bir aşk hikâyesini, toplum yargıları ile insan psikolojisinin kesiştiği bir çerçeveden ele alıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053482437
 • Orijinal Adı:
  The Age Of Innocence
 • Çeviri:
  Sena Öksüz
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
15 Nis 00:18 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Masumiyet Çağı romanı bünyesinde her ne kadar aşk türü barındırsa da aslında tam da bir aşk klasiği denemez bu kitap için. Daha çok 19. yüzyıl Newyork yaşantısının özelliklerini anlatan bir kitaptır. Aşk klasiği olarak adlandırıp okumaya başladığınız an, sizin için büyük hayal kırıklığı olur. Bu romana başlamayı düşünüyorsanız bir aşk klasiği içeriğine sahip olmayıp, daha çok belirli bir dönemdeki günlük yaşamı yansıttığını bilin. Tabi ki birde bu romanı okurken sessiz sakin olan ortamlarda bulunmanızda fayda var. Çünkü gürültülü ortamların romanı hiç değil. Karakterler çok fazla gürültülü olan ortamlarda okursanız karakter isimlerini birbirine karıştırmanız haliyle doğaldır. Benim her ne kadar başlarda sıkılmış olsam da beğeniyle okuduğum bir romandır. Başlarda siz de benim gibi sıkılabilir ve kitabı yarım bırakmak isteyebilirsiniz ama yarım bırakmanızı hiç tavsiye etmem. Çünkü yarım bırakılmış bir roman her zaman için yaşanmamış birçok güzel duyguyu öldürmek demektir bana göre. Eğer sabırlı bir okursanız bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum.

Piaf 
 15 Ara 2015 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Hiç akıcı değildi. Çok fazla isim vardı ve artık isimler kafamı bulandırdı. Yine yarım kalan bir kitaba Merhaba

Özlem Özkan 
25 Eki 2014 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Bir aşk hikayesinin yanı sıra 19. yüzyıl New York üst sınıfının yaşamının anlatıldığı bir kitap. Kitap zaman zaman okuyucunun dönem hakkında bilgi sahibi olmasına yardımcı olması açısından ilgi çekici olabilmektedir. Ancak çok keyifle okuduğumu maalesef söyleyemeyeceğim. Durağan olarak nitelendirilebilir.

Kitaptan 1 Alıntı