Masumiyetin İçin Savaş

8,1/10  (69 Oy) · 
280 okunma  · 
53 beğeni  · 
1.525 gösterim
Masum olduğu kanıtlanana kadar o bir suçluydu...

Miranda Wood evine geldiğinde, ayrılmak istediği yasak aşkını yatağında ölü bulur. O şimdi insanların gözünde hem tanık hem de şüpheli durumundadır. Kimliği belirsiz bir adam tarafından kefaleti ödendiğinde ise dikkatleri daha da üzerine çeker.

Miranda suçsuzluğunu ispatlamak için çabaladıkça, kendisini karanlık bir bataklığın içinde bulur. Şantaj ve sıra dışı skandallar ortaya çıktıkça gerçeğe daha da yaklaştığını hisseden Miranda, katil tarafından takip edildiğini fark eder. O, katil için büyük bir tehlikedir ve bu tehlikenin ortadan kaldırılması gerekiyordur… Masumiyetini kanıtlamak için verdiği mücadelede sevgilisinin hayatına dair öğrendiği sırlar Miranda'nın kurtuluşu olabilecek midir?

"Tess Gerritsen, kütüphanemden asla eksik etmediğim yazarlardan biri. Her kitabıyla beni kendisine hayran bırakıyor."
Stephen King

"Tess Gerritsen yine harikalar yaratmış. Masumiyet uğruna verilen mücadele ancak bu kadar güzel anlatılabilir."
Publishers Weekly

"Sırlarla dolu ölüm, gözü dönmüş bir katil ve masum bir kadın... Bu üç temayı bir araya getiren yetenekli yazar, okurlara muhteşem bir roman sunuyor."
Booklist

"Tess Gerritsen, Masumiyetin İçin Savaş adlı kitabında heyecan dolu bir macera ve merak uyandıran bir aşkla karşımıza çıkıyor."
Romantic Times Book Reviews
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  361
 • ISBN:
  978-605-348-044-0
 • Orijinal Adı:
  Presumed Guilty
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Masum olduğu kanıtlanana kadar o bir suçluydu... Miranda Wood evine gittiğinde, ayrılmak istediği yasak aşkını yatağında ölü bulur. O şimdi insanların gözünde hem tanık hem de şüpheli durumdadır. Kimliği belirsiz bir adam tarafından kefaleti ödendiğinde ise dikkatleri daha da üzerine çeker. Miranda suçsuzluğunu ispatlamak için çabaladıkça, kendisini karanlık bir batağın içinde bulur. Şantaj ve sıra dışı skandallar ortaya çıktıkça gerçeğe daha da yaklaştığını hisseden Miranda, katil tarafından takip edildiğini fark eder. O, katil için büyük bir tehlikedir ve bu tehlikenin ortadan kaldırılması gerekiyordur... Masumiyetini kanıtlamak için verdiği mücadelede sevgilisinin hayatına dair öğrendiği sırlar Miranda'nın kurtuluşu olabilecek mi?
Bu olay örgüsünün esrarengiz sır perdesini siz de aralayın bence. Tess Gerrıtsen bir dahi kesinlikle! Yazarın soluksuz okuduğum romanları arasında Masumiyetin İçin Savaş kitabı da mevcuttur.

Arhon 
17 Nis 2016 · Kitabı okudu

Rizzoli&Isles serisinden sonra okuduğum ilk kitabı. Bilmiyorum ama beni sarmadı kitap. Sürükleyici değildi. Zorlanarak bitirdim kitabı

Irem 
06 Şub 18:44 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Kitapta evli bir adamla yaşadığı ilişkiyi bitirmek isterken aynı adamın katili olmakla suçlanan bir kadının masumiyetini ispatlamak için yaptığı şeyler anlatılmakta. Bu olaylar sırasında Miranda'nın başına hiç beklemediği şeyler gelmektedir.

Kitap akıcı ilk sayfalardan itibaren kendini okutuyor , ortalara doğru olaylar hızlanıyor ve sonu sizi şaşırtıyor. Diğer Tess kitaplarına göre aşk daha ön planda, bu gerilimi azaltmamış aksine kitaba daha farklı bir hava katmış.

Arzu Arslan 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın okuduğum ilk kitabı. İlk başlarda sıkılsam da sonradan sürükleyiciliği sayesinde iki günde bitirdim kitabı. Tess Gerritsen polisiye ve aşkı harmanlamış. Yazarın diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum.

niluferinkitapligi 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tess GERRITSEN'in en sürükleyici romanlarından biri.Suç,suçluluk,masumiyet,adalet üstüne heyecanlı bir macera.Okuyup da beni hayal kırıklığına uğratan bir Tess kitabı olmadı bugüne kadar,tavsiye ediyorum.

Gülman Tuncer 
13 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Klasik bir başlangıç bir ölüm ve arkasındaki sır.Metres ilişkisi gibi başlayıp başka yerlere uzanan bir kitap sonunu tahmin edebiliyorum dediğiniz çoğu yerde evet sonunu tahmin edebiliyorsunuz fakat final tahmini zor.Çok karmaşık ve dilinin ağır olduğunu söyleyemem şaşırtıyor mu?Evet.Kesinlikle,ooo kaçırmamam gereken bir kitap mı?Sanmam :)

Nejla GÜNEŞ 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

hayret ilk defa konusu tıbbi gerilim olmayan bir Tess Gerrıtsen kitabı okudum.okuduğum diğer Tess kitapları kadar olmasa da yine okunabilir güzel bir kitap diyebilirim..

Kitaptan 7 Alıntı

Tuğçe 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Mutlu sonlar kendiliğinden gelmez.Bazen onlar için çabalamak gerekir.

Masumiyetin İçin Savaş, Tess Gerritsen (Sayfa 351)Masumiyetin İçin Savaş, Tess Gerritsen (Sayfa 351)
MT 09 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevdiğin bir kişi kitap gibidir,her okuyucuda kitabın iyi sonla bitmesini ister,gerçek hayatta aradığı mutluluğu ondan bulmak ister.İşte tamda bur da eğer kitaplarda hep kötü sonla biterse bir daha okuyamazsın.
Kitaplar hayallerin gerçek yüzüdür,yaşayamaz ama sana nasıl olduğunu düşündürür.

Masumiyetin İçin Savaş, Tess GerritsenMasumiyetin İçin Savaş, Tess Gerritsen
MT 09 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bugün de unuttum seni!
Dün unuttuğum gibi hatta iki yıl önce unuttuğum gibi.
Sen ve ben iki tarafında hep yenildiği,bizim masum savaşlarımız..

Masumiyetin İçin Savaş, Tess GerritsenMasumiyetin İçin Savaş, Tess Gerritsen