Masumiyetin İçin Savaş

8,4/10  (122 Oy) · 
488 okunma  · 
117 beğeni  · 
2.033 gösterim
Masum olduğu kanıtlanana kadar o bir suçluydu...

Miranda Wood evine geldiğinde, ayrılmak istediği yasak aşkını yatağında ölü bulur. O şimdi insanların gözünde hem tanık hem de şüpheli durumundadır. Kimliği belirsiz bir adam tarafından kefaleti ödendiğinde ise dikkatleri daha da üzerine çeker.

Miranda suçsuzluğunu ispatlamak için çabaladıkça, kendisini karanlık bir bataklığın içinde bulur. Şantaj ve sıra dışı skandallar ortaya çıktıkça gerçeğe daha da yaklaştığını hisseden Miranda, katil tarafından takip edildiğini fark eder. O, katil için büyük bir tehlikedir ve bu tehlikenin ortadan kaldırılması gerekiyordur… Masumiyetini kanıtlamak için verdiği mücadelede sevgilisinin hayatına dair öğrendiği sırlar Miranda'nın kurtuluşu olabilecek midir?

"Tess Gerritsen, kütüphanemden asla eksik etmediğim yazarlardan biri. Her kitabıyla beni kendisine hayran bırakıyor."
Stephen King

"Tess Gerritsen yine harikalar yaratmış. Masumiyet uğruna verilen mücadele ancak bu kadar güzel anlatılabilir."
Publishers Weekly

"Sırlarla dolu ölüm, gözü dönmüş bir katil ve masum bir kadın... Bu üç temayı bir araya getiren yetenekli yazar, okurlara muhteşem bir roman sunuyor."
Booklist

"Tess Gerritsen, Masumiyetin İçin Savaş adlı kitabında heyecan dolu bir macera ve merak uyandıran bir aşkla karşımıza çıkıyor."
Romantic Times Book Reviews
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  361
 • ISBN:
  978-605-348-044-0
 • Orijinal Adı:
  Presumed Guilty
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı
 • Kitabın Türü:
Duygu 
17 Nis 2016 · Kitabı okudu

Rizzoli&Isles serisinden sonra okuduğum ilk kitabı. Bilmiyorum ama beni sarmadı kitap. Sürükleyici değildi. Zorlanarak bitirdim kitabı

Ceren Acer 
 19 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın seri kitaplarının tadını okuyucuya veremiyor olsa da bence okuyana keyifli ve bol merak uyandırıcı vakitler geçirtecek bir kitaptır. Ayrılmak istediğiniz sevgiliniz yatağınızda ölü bulunsa ne yapardınız? Ve kitaptaki şüpheli karakter sizce masum oluşunu ispatladı mı? Bu esrarengiz ve ilgi çekici kitabı merak edenler varsa bence daha fazla geç kalmayın derim. Zaten kitabı elinize aldığınızda bir anda karakterlerin dünyasında, onlarla empati kurarken bulacaksınız kendinizi. Evet bu kitapta hiçbir şey görüldüğü, okurlar tarafından tahmin edildiği gibi değil. Bu tahmin edilemez esrarengiz olayların içine doğru çekilmek isteyip, merakınızı giderme ihtiyacı duyarsanız yaklaşın yazarın size anlatacağı, ortaya çıkaracağı çok şey var.

Masumiyetin İçin Savaş benzeri kitaplar

DERYA... 
21 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ayrılmak istediği sevgilisini yatağında ölü olarak bulan mirandanın suçlu olmadığına dair verdiği savaş heyecanın hiç düşmediği bir tempoyla devam ediyor...gerilim sevenlere tavsiye ederim...

Serap ARSLAN 
15 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Mukemmel ve akici bir roman tek solukta okudum beklenmeyini yasamak buymus demekki bile bile atese atip alevi harlamak her cikisin bir inisi oldugunu gordum

Irem 
06 Şub 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Kitapta evli bir adamla yaşadığı ilişkiyi bitirmek isterken aynı adamın katili olmakla suçlanan bir kadının masumiyetini ispatlamak için yaptığı şeyler anlatılmakta. Bu olaylar sırasında Miranda'nın başına hiç beklemediği şeyler gelmektedir.

Kitap akıcı ilk sayfalardan itibaren kendini okutuyor , ortalara doğru olaylar hızlanıyor ve sonu sizi şaşırtıyor. Diğer Tess kitaplarına göre aşk daha ön planda, bu gerilimi azaltmamış aksine kitaba daha farklı bir hava katmış.

Arzu Arslan 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın okuduğum ilk kitabı. İlk başlarda sıkılsam da sonradan sürükleyiciliği sayesinde iki günde bitirdim kitabı. Tess Gerritsen polisiye ve aşkı harmanlamış. Yazarın diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum.

niluferinkitapligi 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tess GERRITSEN'in en sürükleyici romanlarından biri.Suç,suçluluk,masumiyet,adalet üstüne heyecanlı bir macera.Okuyup da beni hayal kırıklığına uğratan bir Tess kitabı olmadı bugüne kadar,tavsiye ediyorum.

Gülman Tuncer 
13 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Klasik bir başlangıç bir ölüm ve arkasındaki sır.Metres ilişkisi gibi başlayıp başka yerlere uzanan bir kitap sonunu tahmin edebiliyorum dediğiniz çoğu yerde evet sonunu tahmin edebiliyorsunuz fakat final tahmini zor.Çok karmaşık ve dilinin ağır olduğunu söyleyemem şaşırtıyor mu?Evet.Kesinlikle,ooo kaçırmamam gereken bir kitap mı?Sanmam :)

Nejla GÜNEŞ 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

hayret ilk defa konusu tıbbi gerilim olmayan bir Tess Gerrıtsen kitabı okudum.okuduğum diğer Tess kitapları kadar olmasa da yine okunabilir güzel bir kitap diyebilirim..

2 /

Kitaptan 11 Alıntı

Denize bakarak gülümsedi. Ruhum tekrar benim, diye düşündü. Üzerine aylardır hissetmediği bir soğukkanlılık, sükunet çöktü.

Masumiyetin İçin Savaş, Tess Gerritsen (Sayfa 12)Masumiyetin İçin Savaş, Tess Gerritsen (Sayfa 12)
Tuğçe 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Mutlu sonlar kendiliğinden gelmez.Bazen onlar için çabalamak gerekir.

Masumiyetin İçin Savaş, Tess Gerritsen (Sayfa 351)Masumiyetin İçin Savaş, Tess Gerritsen (Sayfa 351)

Kendini sanki uzun bir hummadan kurtulup dirilmiş, zihni yeniden netlesmis gibi hissetti. Sis suratinda hos bir duygu yarattı,serin dokunuşu ruhunu silip temizledi. Böyle bir temizlenmeye ne kadar da ihtiyacı vardı!

Masumiyetin İçin Savaş, Tess GerritsenMasumiyetin İçin Savaş, Tess Gerritsen
MONSTER 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevdiğin bir kişi kitap gibidir,her okuyucuda kitabın iyi sonla bitmesini ister,gerçek hayatta aradığı mutluluğu ondan bulmak ister.İşte tamda bur da eğer kitaplarda hep kötü sonla biterse bir daha okuyamazsın.
Kitaplar hayallerin gerçek yüzüdür,yaşayamaz ama sana nasıl olduğunu düşündürür.

Masumiyetin İçin Savaş, Tess GerritsenMasumiyetin İçin Savaş, Tess Gerritsen
2 /