Masumiyetin Sonu Psikoterapist ile Hasta Arasındaki En Mahrem Hikayeler

7,3/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
811 gösterim
Burada önemli olan, diye düşündüm duştan çıkarken, içimde durumu kendi cinsel çıkarlarım için kullanmaya yönelik herhangi bir istek bulunup bulunmadığının farkında olmak. Bu biçimde arzulanmak, uzun süreli bir ilişkinin içinde olan, büyük bir yoğunluğa alışık olmakla birlikte ilk günlerdeki cinsel tutkunun ısrarcılığından uzak düşmüş bir kadın için çok mu baş döndürücü bir şeydi? Eğer öyleyse, ki bu noktada kendimi zorlu ve dürüst bir sorgulamadan geçirmek zorunda olduğumu biliyordum, Adam'ın benimle flört etmesi için ona bilinçsizce zemin mi hazırlıyordum? Kendi arzulanırlığımı bir çerçevede onaylaması için hastama ihtiyaç mı duyuyordum?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786058628731
 • Çeviri:
  Elif Özsayar
 • Yayınevi:
  Nar Kitap
 • Kitabın Türü:
Ada Karen 
 03 Oca 11:41 · Kitabı okudu · 5/10 puan

"Çaresizce hayatta düşmanların kaybedeceğine ve iyilerin her zaman kazanacağına dair bir peri masalına inanıp hayatlarımızı mutlu sonu bekleyerek harcıyoruz."

Sahte masumiyetin birçok çeşidi var. Güvenme yetimizi kaybetmeden çocukluk masumiyetimizi kaybedebilirsek, eski alışkanlıklarımızdan kurtulup kendi başımıza birer yetişkin gibi yaşamayı öğrenebiliriz.

Sade dil, akıcı anlatma ile sıkılmadan okuyabildim.

Teoriyi, efsane, metafor, edebiyat ve kendi hayatından, hastalarının hayatlarından gerçek örneklerle birleştiren Sheldon Kopp masumiyeti Sonu' nda bizi hem etkiliyor, hem şaşırtıyor; gerçekten ilham verici, bilgilendirici bir çalışma.