Matematiğin Seyir Defteri

9,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
51 gösterim
Seçkin metamatikçiler Philip J. Davis ve Reuben Hersh tarafından yazılan bu olağanüstü ve yenilikçi kitap, matematik bilimine şaşırtıcı bir bakış açısı öneriyor ve "matematiksel gerçekliğin de tıpkı diğer gerçeklikler gibi doğrulanabilir ve yanlışlanabilir" olduğunu kanıtlıyor.

Berraklık, engin bilgiler ve yaratıcılıkla donatılan bu kitapta, yazarlar insan emeğinin, en geniş kapsamlı, en gizli saklı karmaşıklığını ve güzelliğini aynı anda içinde barındıran konuları sunan; tarih, düşünce, yorumlama ve felsefe üzerine harika bir iş ortaya koydular.

Matematik hakkında böyle bir kitap hiç yazılmadı.
- New Yorker-

Gödel, Escher ve Bach ne yapmışlardır? Bu olağanüstü kitap açıktça onlarla aynı çizgide... Konusuna olan isteği, açıklama yeteneği ve insani duyguların harmanlanmasıyla oluşturulmuş bu kitabın etkilerinin uzun uzun yıllar süreceğine inanıyorum.
- Rabert Taylor - Boston Globe-

Olağanüstü ve eşsiz bir kitap... Umarım hak ettiği geniş okuyucu kitlesine ulaşır.
- Roger Penrose - The Times Literary - Supplement-

Yeni bir klasik - insanlık soyunun geleceğinde herkes tarafından ilgiyle okunmayı hak ediyor.
- New Scientist-

Matematiğe olan bakış açınızı değiştirecek bir kitaptır. Matematiğe ilgi duyan ve meslek olarak hayatının her anında bulunan, aynı şekilde Tarih ve Felsefeye ilgi duyan ve meslek dalı olarak seçen herkes bu kitabı edinmeli, hiç sevmeyenler de en azından okumayı denemeli..Felsefe ve Matemağin ilişkisi.