Mavi Ay - Ölümsüz Aşk Ölümsüzler

9,3/10  (4 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
401 gösterim
"P. C. Cast ve Stephenie Meyer'ın kitaplarını beğenen okuyucular bu harikulade ve sıradışı romanı okumaktan büyük zevk alacak."
-Booklist-

Gerçek aşkın hiç ölmediği büyülü bir yeni dünyayla tanışacaksınız. Ever bir seçim yapmak zorunda ! Ya siz? Aşk için neleri feda ederdiniz?

Ever'ın ailesinin kaderi ölümdü. Peki Ever geçmişe gidip bu hazin kaderi değiştirebilir miydi? Belki. Ama bunun için her şeyden çok sevdiği erkekten vazgeçmesi gerekiyordu. Ever, tecrübesiz bir ölümsüz olarak yeteneklerini yeni keşfediyordu. Karanlık ve baştan çıkarıcı bu dünyayla çok sevdiği erkek arkadaşı sayesinde henüz tanışmıştı ki, Damen'a korkunç şeyler olmaya başladı. Ever'ın güçleri arttıkça Damen'ınkiler zayıflıyor ve gizemli bir hastalık, Damen'ın hafızasını, kimliğini ve yaşamını tehdit ediyordu. Onu kurtarmak için çabalayan Ever, Yaz Bahçesi'nin gizemli boyutlarına seyahat ederken Damen'ın geçmişindeki sırları öğrenecekti. Ve Ever işte bu yolculukta, zamanı yönetebilen, eski bir tabletle karşılaşacaktı. Yaklaşan mavi ay, yapacağı yolculuk için tek şansıydı. Ever'ın iki seçeneği vardı. Ya bu tablet sayesinde zamanda geri dönerek ailesini ondan alan kazayı önleyecek, ya da ölümsüz aşkı Damen'la kalacak ve kendini ona adayacaktı. Bir seçim yapması şarttı.

Alyson Noel Alyson, Saving Zoe, Art Geeks ve Prom Queens'in yazarı. Laguna Beach, California'da yaşıyor. "Ölümsüzler" serisiyle dünyanın en tanınan yazarlarından birine dönüştü.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786054560608
 • Çeviri:
  Banu T. Öğütücü, Ilgın Sönmez Toydemir
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabıdır. Sanırım seri kitabıymış, ama ben birinci seriden başlamadım herhalde. Bu romanın ise, kaçıncı seriye ait olduğunu bilmiyorum. Seri kitabı olduğunu bilmeden almıştım. Sonradan öğrendim ki serinin ismi "Ölümsüzler" adında. Yazar bu kitapta mücadelelerle dolu ve ayrıca buram buram aşk kokan sayfalarla biz okuyucuları baş başa bırakmış. Siz iki tercihten birini seçmek zorunda kalsanız, ölümsüz aşkınızı mı? Yoksa ailenizi mi seçerdiniz? Yazar bu sorunun cevabını Ever'e acımasızca sorgulatıyor. Çok önceden okumama rağmen, bu fantastik aşk romanının etkisinde kalmış olduğumu fark ettim şuanda. Romanın kurgusu Alacakaranlık serisiyle oldukça benzerlik gösteriyor. Alacakaranlık kuşağını sevdiyseniz, bunu da okumalısınız.