Mavi Beyaz Rapsodi

8,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
380 gösterim
Devletlerarası güç dengesi kimi zaman ekonomik üstünlüğe ve nüfuza, kimi zamanda başarıyla çalışan gizli örgütlere bağlıdır. Yanıbaşımızdaki bir komşu devletin iyi niyeti ya da kötü niyetini zamanında görebilmek, bu örgütlerdeki insanların emeğinin ürünüdür.

Elinizdeki kitap, işte bu dünyanın -yani gizli Örgütler dünyasının- tüm zorluklarını ve risklerini mükemmel bir roman kurgusuyla biçimliyor...

Heyecanı, kendinizden birinin üslubuyla ve tanıdık mekânlarda tatmak istiyorsanız hiç durmayın!..
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789751020437
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Yunanistan gizli servisi KYP, İstanbul'da bir operasyon planlamaktadır. Emekli ajanlarından Dimitri Kalaycıoğlu İstanbul'da hem MİT hem de KYP ajanlarının tarassutu altındadır. Bu arada zengin iş adamı Moşe Kaniti'nin evinde KYP ajanları Andreas Gizikis ve eski karısı Anjelika da bulunmaktadır. Dimitri, MİT daire başkan yardımcısı Kenan'a ifadesinde kendisinin bir yem olduğunu KYP'nin amacının başka olduğunu söyler. Kenan da yardımcısı Sinan'ı Moşe'nin evine uşak olarak sokar. Sinan ile Anjelika arasında bir duygusal yakınlaşma olur. Andreas, Moşe ve eşi Raşel'i öldürür. Ve kaçmayı başarırlar. Plan aslında sanılandan çok daha karmaşıktır. Aslında Moşe'nin evindekiler bir göz boyama operasyonudur. İstanbul büyük bir tehlike altındadır. Acaba Kenan, Soner ve ekibi KYP ajanlarına karşı başarılı olabilecek midir? Dimitri'nin sonu ne olacaktır? Keyifle bir solukta okunan bir roman.