Mavi Gözyaşı

8,6/10  (31 Oy) · 
189 okunma  · 
25 beğeni  · 
1.194 gösterim
Ahmed Günbay Yıldız, bu eserinde değişik bir kompozisyonla karşınıza çıkıyor.
Yaratılışın tabii bir sonucu olarak, hiç karşılık beklemeyen, hep kendinden veren bir babanın sevgisi.

Ve kendilerini büyütene kadar üzerlerine titreyen bu babaya, yüreklerindeki sevgiden yeterince pay ayıramayan evlatlar...

Bir de, bir genç kızın sabrı nakış nakış işlediği, tertemiz sevgisi...
Ahmed Günbay Yıldız'ın bu eseri bir sevgi mozağiyi...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2000
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9789753621441
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatih KABACI 
03 May 13:15 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ahmet Günbay YILDIZ ile tanışmam bu kitapla oldu.Yazarımız çok akıcı bir dille,bir babanın çocuklarını yetiştirmedeki başarısızlıklarını hezeyanlarını, onlara fazla zaman ayıramamanın üzüntüsünü anlattığı ve evlatlarının de babasına olan sorumluluklarını yerine getirmedeki gayretini anlatan keyifle okuyabileceğiniz bir roman… Romanın başkahramanları olan baba ve oğlunun tercihlerinin hayatlarını nasıl etkilediğini ve bizim de örnek alacağımız birçok durumun karşımıza çıktığı bir olay örgüsü var bu romanda.Okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar...

Bayan Okur 
06 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

kitap beni derinden etkileyen bir kitapdı. kendim okuduktan 1 ay kadar sonra okuma yazma bilmeyen babaannem için tekrardan okudum,kitabın konusu ve asıl anlatılmak isteneni gayet güzel anlatılmış ama sanki kitap yarım bırakılmış gibi sonunda meçhul bir durum kalması sanki devamı gelecek gibi hissettirdi.

Nevra Yıldız 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazarla tanıştığım ve çok etkilenip sabaha kadar ağladığım kitap. Kurgu, anlatım tarzı çok güzel. Birine kitap hediye etmek istediğimde aklıma gelenlerden biri.

Kitaptan 5 Alıntı

Salih Çermik 
14 Nis 21:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Gönlün arzusu başka, ruhunu sıkıştırmak istediğin kalıp başka olmasın. Kalbinden gelen sesi dinle. Onun rahatsız olduğu hadiseleri yaşamaktan kaçındığın an, işte o vakit şahsiyetinle erişilmez ender insanlardan birisi olursun.

Mavi Gözyaşı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 50 - Timaş Yayınları - 36. Baskı)Mavi Gözyaşı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 50 - Timaş Yayınları - 36. Baskı)

Eğri çizgileri düzeltemedim,
Dediğim yollardan yürütemedim.
Hayasız ellerin pörsümüş gülü,
Ah, seni gönlümce büyütemedim.

Mavi Gözyaşı, Ahmed Günbay YıldızMavi Gözyaşı, Ahmed Günbay Yıldız

Bizim geleceğimiz geçmişimizdir, istikbale de böyle bakmaktayız bunun için. İnsan, her aklından geçeni yapabilmek hürriyetine sahip değildir yeryüzünde... Şayet hürriyetin anlamı o olursa, çok yanlış olur.

Mavi Gözyaşı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 8 - timaş)Mavi Gözyaşı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 8 - timaş)