1000Kitap Logosu
Mavi Sakız
Mavi Sakız
Mavi Sakız

Mavi Sakız

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.2
17 Kişi
21
Okunma
14
Beğeni
255
Gösterim
312 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 8 sa. 50 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Anatolia Kitap · 1 Ekim 2019 · Karton kapak · 9786058162761
Bir insanın, aşkın ve aşığının cefalarının ne kadarına katlanması normaldir ? « İtiraflarım » adlı yapıtında J. J. Rousseau şöyle der. «Eğer sonuç olarak vardığım yargılarda yanıldıysam, onlara uyarken içimde duyduğum gönül esenliğine pek şaşarım. » Bu aldanma ve yanılsama insan yaşamı boyunca tekrar eder durur. Öyle ki dün hakikat saydığımızı bugün toyluk addederiz. Hatta bugün yanlış bulduğumuz aynı düşüncenin, isabetli oluşuna ileride hayret ederiz.İşte aşk, yaaşamdaki bu kaçınılmaz yanılsama alanlarından biridir. Bu roman, takıntılı bir aşka düşen kadının çırpınışlarını anlatıyor. Kahramanımız başından geçenleri anlatırken sanki kafede arkadaşına anlatır gibi heyecanlı ver samimi bir dil kullanıyor. Kitabı okurken en baştaki soruya cevap vermek epeyce kolaylaşıyor.
3 mağazanın 2 ürününün ortalama fiyatı: ₺21,45
7.2
10 üzerinden
17 Puan · 10 İnceleme
312 syf.
·
25 günde
·
Puan vermedi
Okumaktan haz almadığım, tatmin olmadığım nadir kitaplardan diyebilirim. Evet yazarın dili akıcı ve çok sade. Kitabı elinize alınca birkaç saat içinde bitirebilirsiniz, ama konusu çok basit, sonu çok basit geldi bana. Yazarı araştırmadım umarum ilk kitabıdır ve kendini geliştirme yolundadır. Zira beğenmemek bir yana emeğe duyduğum saygı bir yana..
Mavi Sakız
7.2/10
· 21 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Aslı DAĞCI
Mavi Sakız'ı inceledi.
312 syf.
·
4 günde
·
1/10 puan
Nereden başlasam acaba gömmeye ? Spoiler olabilir de olmayabilir de pek bilemedim.arzu eden baksın etmeyen bakmasın.zira ofkeliyim . O kadar çok tutarsizlikla dolu ki yazmakla bitiremem. 1. Serra , esin bu iki isim olayı netliğe kavuşmadı. 2. Esin sürekli mutaassıp bir ailesi olduğundan ve bu ailenin ne kadar tutucu olduğundan dem vuruyor.ne hikmetse bu kadar tutucu bir ailede şehir dışı izinlerini hep anneden alıyor.kitapta bir kere de olsa bahsettiği babası bu olay örgülerinde nerede? 3.esinin ailesi tutucuyken memleketteyken yasiyorlarken ve ailesiyle tüm bağlarını rest çekip koparmışken madem esin ve serra aynı kişi nasıl oluyorda seranın ailesi trafik kazasında o lisedeyken ölüyor da onu anneannesi ve dedesi büyütmüş oluyor? 4.bu kız bu üniversiteyi nerede okudu allah aşkına? Istanbuldan çok korkuyor bursada ailesiyle yaşıyor hakanla tanışana kadar istanbula hiç gitmemiş guya ama annesine istanbula diplomasını almaya gitmesi gerektiğini söylüyor. 5.bu serra görünümlü esine gelen kırmızı kitap hangi arkadaşından geldi? Can dostum yazıyordu diyelim ki meral gönderdi kitabı peki bu kadın neden yurtdışında? 6.hakan öldüğünde telefonla meralle konuşuyor mezarlığın konum bilgisini alıyor bu esnada meral yurtta da sonra esin görünümlü serra kaza yapınca nasıl yurtdışında? Bi de bu 1970 ler yesilcam konsepti ölümcül hastalık olayı ve sevdiğinden hastalığını saklayıp mektupla ölümcül hastalığının haberini verme tiradı bi bitse ya. Hamilelik olayı sayfalarca dOn lastiği gibi uzatıldı ama sonlara doğru herşey çok hizliydi . 5 sene sonra 2 sene sonra falan. Peki işi hakkında bilgiler verdi de yazar bu kız nasıl düzen kurdu Ve daha bir sürü şey . Yiğidi öldür hakkını yeme derler kitaptaki yer yer bıkkınlık getirse de süslü cümleler(italik yazılan gecisler) bazen çok güzel nokta atışı oldu. Bu tutarsızlıkları görüpte düzeltmeyen redaktör ve editöre selamlar . . .
Mavi Sakız
7.2/10
· 21 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Meral Kaplan
Mavi Sakız'ı inceledi.
312 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
#okudumbitti️ #kitapyorum #mavisakız ️ 312 Sayfa "Sevginin, kanatlarını çırptığı sürece yanında taşıdığı ve onunla filizlenen, büyüyen, şiddetlenen bir sürü duygudan yalnızca bir tanesidir nefret. Yalnızca bir tanesi ama en güçlü olanı ve sevginin aslında yanında taşımaktan zevk aldığı ve bir bütün olmaya çalıştığı tek ve en hırçın duygu." . Herkese Merhaba Kitabı elime aldığımda sıradan bir aşk hikayesi diye başladığım doğrudur. Kitabın ismini gördüğümde ise neden Mavi Sakız diye çok merak etmiştim ve okumaya karar verdim. İyi ki de okumuşum dediklerim arasında bir okuma oldu. Serra hastane odasında gözlerini açtığında geriye dönük hiçbir şey hatırlamıyordu. Korkunç bir trafik kazasının ardından neden burada olduğunu, başına ne geldiğini bile bilmiyordu, üstelik hamileydi. Eve döndüklerinde bebeğini kaybetmemesi için nefes alırken bile dikkat etmesi gerekiyordu. Kitap okumayı çok seviyor ve bu süreçte bolca kitap okumayı düşünüyordu. Bir gün kapı çaldığında kim tarafından gönderildiği belli olmayan mavi bir kutu gelir. Anneannesi kutuyu Serra'ya verir. Kutudan kırmızı günlük tarzında yazılmış bir kitap çıkar. Serra kahvesini de alarak kitabı okumaya başlar. Acaba bu günlük Serra'ya neleri anlatacaktı? Yazar takıntılı bir aşka düşen kadının mücadelesini anlatırken, öte yandan arkadaşlığın, ailenin ve her insanın kendinden bir parça birşeyler bulacağı bir hikâyeyi sade ve akıcı bir dille anlatmayı başarmış. Kitabın son sayfaları yüreğimi parçaladı, ahhh Hakan... Sizde bu tür hikâyeler okumayı seviyorsanız doğru adrestesiniz. Bu kitabı gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Okuyun efendim... #kitaptanalıntılar ️ "İnsan biraz iradesine sahip çikabilmeli özellikle de bir kadın" ️ "Duygusallık zayıflık değildir, insanlığı fazla kaçmış insanların üzgün yanıdır." ️ "Gözlerini kapatmazsan gerçeği yüreğinde hissedemezsin." Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar. Unutmayalım ki her kitap bir yaşamdır.
Mavi Sakız
7.2/10
· 21 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
Nilgün
Mavi Sakız'ı inceledi.
312 syf.
·
4 günde
·
6/10 puan
Merhaba herkese yeni bir kitap paylaşımıyla geldim yine.Mavi Sakız @eren_turk_yazar kaleminden çıkmıs gectigimiz aylarda pek cok arkadasin sayfasinda gördügüm bir kitaptı.Okuyan bir arkadasim bana gönderme inceligini gösterdi.Bende keyifle okudum.Simdi biraz kitabin iceriginden bahsetmek istiyorum. Trafik kazasi gecirmis bir kadin hastanede uyandiginda hafizasini kaybettigini anlar.Yanında onu çok seven eşi vardır tum sevgisiyle Serra ya destek olmaktadır.Serra hasta yatagında yatarken cok sevdigi kitaplara verir kendini.Derken farkli bir kitap gecer eline günlük seklinde yazılan bu anılar biraz basit gelsede okumaya devam eder,Serra esliginde bizde okuyup kitabı tamamlariz Daha sonrasinda neler mi oluyor onuda kitabi okumak isteyen siz okuyuculara bırakıyorum.Sıradaki kitabinizi keyifle okuyunuz. Kitaba dair tek elestirim nacizane ,biraz fazla gündelik bir dil ile yazılmıs olmasıydı dedim ama sonrasinda belki olmasi gereken buydu çunķu Serra'nın okumus oldugu o anılar farkli sekilde yazilsa bu samimi günlük havasini veremezdi diye düsundum.
Mavi Sakız
7.2/10
· 21 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
10