1000Kitap Logosu
Mavi'den Çok Seni Sevdim
Mavi'den Çok Seni Sevdim
Mavi'den Çok Seni Sevdim

Mavi'den Çok Seni Sevdim

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.0
8 Kişi
20
Okunma
11
Beğeni
529
Gösterim
288 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 8 sa. 10 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Uğur Tuna Yayınları · Haziran 2017 · Karton kapak · 9786059539333
Bilmediği bir coğrafyada anılarını kaybetmiş bir adam… O adama âşık olmaktan vazgeçmemiş bir kadın… İkisinin yollarını uzun yıllar önce birleştiren bir tren yolculuğu… Bir fotoğraf, bir rüya ve bir gazete haberiyle sevdiği adamı bulmaya çalışan Elif ile kim olduğunu hatırlamayan Mustafa’nın aşkını okurken sınırların ötesinde uzun bir yolculuğa çıkacaksınız. İran, Gürcistan, Azerbaycan ve Türkmenistan sizi bekliyor, tabii bir de mavi aşk… (Tanıtım Bülteninden)
3 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺14,08
9.0
10 üzerinden
8 Puan · 4 İnceleme
genhuzur
Mavi'den Çok Seni Sevdim'i inceledi.
288 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kitap ve kapağı çekti ilk beni içine muhteşemdi Mavi vardı sonuçta sonsuz huzur en sevdiğimden. Okumaya başladığımda bir kaç sayfa sonrası kitabın içindeydim o an Elif olmuştum. Elif'in azmi işte dedim aşık kadın sevdiği uğruna herşeyi göze alan! Evet azimliydi Elif herkesi herşeyi kaybetmeyi göze almaya kalkacak kadar! Bir maviyi seven Elifi birde aşkı Mustafa'nın annesi Zehra teyzeyi çok sevdim azimli fedakar kadınlar cabbar derler ya ikisi aynı hamurdan sanki... Gelin Kaynana toprağına çekemiş misali... En sevdiklerini bilinmeyen de kaybetmenin acısını yaşıyorlardı biri anne biri yar idi... Peki nemi oldu? Okumazsanız bilemezsiniz ki! "Kabulşi" nedir bilir misiniz? Ben öğrendim
Mavi'den Çok Seni Sevdim
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
melek basmacı
Mavi'den Çok Seni Sevdim'i inceledi.
288 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu güne kadar okuduğum en akıcı kitap. Yazarın diğer kitaplarını da okumak istedim fakat bulamadım. İlk kitabıymış meğer. Buna inanmak oldukça güç. İnce ince araştırma yapılmış, tasvirler yerinde, anlamı da tam değerinde. Yazarın terazisi sağlam. Muhteşem bir kitap. Sonunda cok heyecanlandığımı da söylemeden geçmeyeyim.
Mavi'den Çok Seni Sevdim
OKUYACAKLARIMA EKLE
Emine Karaca
Mavi'den Çok Seni Sevdim'i inceledi.
288 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
#kitapyorum #mavidençoksenisevdim #neslihanyıldız Sayfa sayısı:287 Trende başlayan bir aşk hikayesi. 6 yaşındaki Elif ve 7 yaşındaki Mustafa'nın ilk görüşteki aşkını anlatan güzel bir romandı. Elif ve ailesi babasının merakı için gittikleri Gürcistandan dönerken görür mustafayı elinde ceviz ve kek vardır ona kabulişi der başta mustafa anlamasa da bu söz ve elif'in elindeki kek ve ceviz onda büyük etki bırakır mustafada. Dönüşte tesadüfen aynı mahalleye taşınır mustafa ile elif aynı okulda okurlar. Sonunda ünüversiteyi kazanırlar elif tercümanlığı mustafa ise gazeteciliği okur. Okul bitince de hemen işe başlarlar. Bu arada da nişanları olur.Herşey çok güzel giderken mustafanın iş gereği dış ülkeye gitmesi gerekir. Mustafa dış ülkede nelerle karşılaşır? Elif ile Mustafa aşkı nasıl bitiyor? Soruların cevabı ve daha fazlası kitapta mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Başta olaylara adapte olamayıp merak ederek okusam da hiç sıkılmadım olay döngüsü çok güzeldi. İyi ki okumuşum dediğim kitaplardan biri oldu. Çıkardığım ders allahım haset insanları karşımıza çıkarmasın. Kötülüklerden ve kötülerden korusun oldu. Yüreğine sağlık Neslihan Yıldız hocam..
Mavi'den Çok Seni Sevdim
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Nursemin Doğan
Mavi'den Çok Seni Sevdim'i inceledi.
288 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
"Hayatlarımızı bir rüyayla karşılaştıranlar haklıymış. Uyanık uyuyor ve uykuda uyanıyormuşuz." Montaigne "Az söz imandan, çok söz nifaktandır." "Mavi gibi yaşamaktır aşk. Sana yolu hatırlatır..." "Erdem kendini yenileyebilmektir ve güvenilir olmaktır. Dayanışma, tolerans ve tevazudur. Erdem kararlılık ve paylaşımcılıktır. Topluma ve çevremize hizmettir. Erdem cesarettir ve ketumiyettir. Gönlünü aklınla uzlaştırmak ve vicdan muhasebesi yapmaktır. Vicdan için odaklanılacak olan yer kalbimizdir. Erdem adil olmaktır. İyi, doğru ve güzele gidiştir." #neslihanyıldız (Eseri bugün bitirdim ve yazarımızın ilk kitabı olmasına rağmen muhteşemdi. Öyle bir anlatımı vardı ki cümleleri okududukça su gibi akıp gitti. İnternette araştırmıştım ve harika yorumlar yazmışlar, bende kitabı okurken o yorumları yapanların gerçeği yazmış olduğunu gördüm. Olayların muntazam şekilde açıklaması, karakterlerin özelliklerini bizlere tam hissedilir biçimde yansıtması harikaydı. Fazla karakter olması başta aklımı karıştırsa da, mahallelide de kim kiminle eş tekrar dikkatli okuyarak anladım. Buradaki dostluğu, komşuluğu, birlik beraberliği okumak güzeldi. Karakterlerden Şifa, Deniz ve Erdinç'i boğasım geldi. O mahalleliye yakışmayan bir tek üçüydü. Şeytan üçgeni gibiydiler... Elif'in mücadelesi, yüreğinin sesini dinleyerek büyük cesaretle sevdiği adamı bulmaya çalışması gerçek aşkın göstergesiydi Eseri okurken İran, Gürcistan, Azerbeycan ve Tütkmenistan'da gezmek güzeldi Mustafa'nında yaşadıkları hiç kolay değildi... Ne üzüntülere ne ihanetlere şahit oldu... Onlarla birlikte bunları yaşamak güzeldi. Kabulşi kelimesi, Azerbeycan'da Mustafa'nın garsondan bir bardak çay istemesi ile bütün herkesin gülmesiyle bardak kelimesinin orada ne anlama geldiğini öğrenince utanması akşam yemeğinde menüdeki sümüksüz etli piti sipariş vermelerinin ardından onunda anlamını öğrenmiş olduk. ) Yüreğine sağlık güzelim nice yeni eserler ile birlikte olmak dileğiyle
Mavi'den Çok Seni Sevdim
OKUYACAKLARIMA EKLE
3