Maviliğin Sonunda

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
316 gösterim
Alef Yayınevi Kalatan edebiyatının önde gelen yazarlarından Carme Riera'nın başyapıtını orijinial dilinden titiz bir çeviriyle yayımladı.

7 Mart 1687 günü Mallorca'da Hıristiyanlığa dönmüş fakat eski inançlarının gereklerini gizlice yerine getiren bir grup Yahudi, Engizisyon Mahkemesince tutuklanacakları korkusuyla özgürlük topraklarına kaçmak üzere bir gemiye biner.

Mallorca tarihinin bu belirleyici dönemi Katalan Edebiyatının en seçkin yazarlarından biri olan Carme Riera'nın kalemiyle basıldığı andan itibaren yerli yabancı pek çok ödüle layık görülen ve pek çok dile çevrilen büyük bir tarihi romana dönüşüyor.

Maviliğin Sonunda, Engizisyon sorgucuları, soylular, tüccarlar, köylüler, haydutlar ve genelev kadınlarının boy gösterdiği, renkleri, kokuları, sesleri ve iklimleriyle dönemin Mallorca'sını yeniden yaratıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9789944494618
 • Çeviri:
  Suna Kılıç
 • Yayınevi:
  Alef Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

sezgin 
18 Haz 21:39 · 8/10 puan

Sevgi insanları yüceltir, Yeryüzünü dolduran bütün öteki yaratıklarından ayırır insanı ve işte bu yüzden bütün hükümetlerin , bütün Cumhuriyetlerin, sevgiye karşı böylesine büyük bir hınçla savaşması anlaşılır oluyor.

Maviliğin Sonunda, Carme Riera (Sayfa 328 - alef yayınları)Maviliğin Sonunda, Carme Riera (Sayfa 328 - alef yayınları)
sezgin 
18 Haz 20:00 · 8/10 puan

Tabiat insandan çok daha adil. Yağmurun yağması, günün açması herkesin keyfine göre olmaz elbette, ama herkes için yağar yağmur, gün açar, krallar için de sefiller için de , Hristiyanlar için de Yahudiler için de .

Maviliğin Sonunda, Carme Riera (Sayfa 312 - alef yayınları)Maviliğin Sonunda, Carme Riera (Sayfa 312 - alef yayınları)