Mazi Kalbimde Bir Yaradır

8,0/10  (8 Oy) · 
13 okunma  · 
5 beğeni  · 
556 gösterim
"Mazi Kalbimde Bir Yaradır", ilk bakışta evli bir kadının aşk öyküsü. Ancak gerisinde tutkular, şehvet, aşk ve türlü sevgi motiflerinden örülmüş ve bir dönemin sosyal atmosferini de yansıtan bir roman var. Yıllarca gizli kalmış eski bir ihanetin su yüzüne çıkmasıyla sarsılan bir evlilik ve ilk aşkıyla kocası arasında kalan Lamia; kıskançlık, kin ve hoşgörü duyguları arasında bocalayan Ali; ilk gençliğin romantik hayallerinden sıyrılamayan ve gerçekle yüzleşince sarsılan Turan, bu çelişkili duygularla bocalayan kişileri görünmez iplerle yönetmeye kalkan, tek yanlı tutkusunun öcünü almak için her şeyi göze alan ikiyüzlü Süsi ve tabii kimilerince romanın başkişisi sayılan, okurları nostaljik ortamlara taşıyan küçük, büyülü Ege kenti Yeşilce. Ustalıklı ve seçkin çevirileriyle ve bir süre önce yayımladığı "Sitem" adlı romanıyla tanıdığımız Nihal Yeğinobalı, bu karmaşık kişilikleri ve ilişkileri, çelişkili tutkuları kusursuz bir kurgu içinde örüp beklenmedik sonuçlarda çözümlerken cinselliği ve erotizmi de şiiri ve gizemiyle, yalın bir içli-dışlılıkla sergiliyor. (Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2007
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9789755107950
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
 24 Mar 11:49 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Mazi Kalbimde Bir Yaradır"

Evlenmiş bir kadının eski sevgilisiyle evlendiği adam arasında kalan bir aşk hikayesini anlatıyor hem yasak bir ilişkiyi hemde tutku hırs aşk ve seksi tüm çıplaklığı ile ele alan farklı bir kitap bazı yerlerde hüzünlü duygu yüklü olurken bazı yerlerde ise tutkunun ve hırsın duygularını bolca görüyoruz bu kitapta tam bir Türk klasiği tarzında bir eser okuyacak herkese keyifli okumalar dilerim sevgiyle ve kitapla kal Türkiye ...

Zeynep Aydoğan 
 01 Nis 14:09 · Kitabı okudu · 21 günde · Puan vermedi

Yazarın okuduğum ilk kitabı.
Konu bir kadının gençlik yıllarında yaşadığı aşk serüvenine saplı kalması,iç hesaplaşması,ruhundaki gelgitleri yansıtan güzel bir aşk romanı.
Kitabın bir kadın tarafından yazılması ayrıca bir kadının iç dünyasını yansıtabilmesi açısından etkili olmuş. Dili akıcı ve güzel,biraz eski Türkçe de kullanılsaymış fikrimce daha etkili olurdu.

Gülümşah Öztekin 
01 May 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bazen son en baştan bellidir. Zamanında tercih etmediğimiz şeyler bir ömür aklımızı karıştırır ama belki de en doğru kararı vermişizdir. Kitap bunların harmanlanmasından oluşuyor, çok güzeldi.

İlay Yüksel 
20 Oca 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Okuduğum her Nihal Yeğinobalı kitabı gibi, son derece sürükleyici ve iz bırakan bir roman...