Medeni Hukuk Giriş, Kaynaklar, Temel Kavramlar

6,1/10  (8 Oy) · 
36 okunma  · 
6 beğeni  · 
669 gösterim
Kitabımızın geçen yıl yapılan yüksek miktardaki 19. basısının da birkaç ayda tükenmesi üzerine gerçekleştirdiğimiz bu yeni basıda, son basıdan bu yana mevzuatta, doktrin alanında ve yargı kararlarında meydana gelen gelişmeler ve yenilikler tarafımdan kitaba işlenmiş; bazı bahislerde ise ek açıklamalara yer verilmiştir. Kitabın yazım hatalarına karşı genel bir kontrolden geçirilmesi işini değerli çalışma arkadaşım sayın Mehmet Oğuz Vuraloğlu üstlenmiştir. Kendisine yardımları için teşekkür ederim. Kitabın bu basısının da yayınlanmasını sağlayan sayın Vedat Carbaşa ve dizgi ve provaları inanılmaz bir özen ve titizlikle gerçekleştiren sayın Berrin Doğrula içten teşekkürlerimi sunar; kitabın sevgili öğrencilerimize ve uygulamacılara yararlı olmasını dilerim.

Çengelköy, 5 Eylül 2014 Prof. Dr. Nami Barlas
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  378
 • ISBN:
  6054823574
 • Yayınevi:
  Vedat Kitapçılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Susmanın irade beyanı sayılması için, susan kimse aksi yönde bir arzuya sahipse susmaması gerekmeli ve susmayacak durumda olmalıdır.

Medeni Hukuk, M. Kemal Oğuzman (Sayfa 200 - Vedat Kitapçılık)Medeni Hukuk, M. Kemal Oğuzman (Sayfa 200 - Vedat Kitapçılık)