Rizzoli & Isles Serisi 6

Mefisto Kulübü

Tess Gerritsen

Mefisto Kulübü Konusu

Şeytanın varlığı bir gerçek. Şeytan caddelerde aramızda yürüyor. Ve Şeytan, sinsice aramıza karışıp şekilden şekile giriyor... Beacon Hillde bir grup insan Şeytanı her yönüyle analiz etmeyi amaçlıyordu. Şeytan, bilimsel olarak açıklanabilir miydi? Fiziksel bir görünüşü var mıydı? İblisler yeryüzünde geziniyorlar mıydı? Tarihin karanlıkta kalan yönlerinin, açıklanamayan olay ve sembollerinin mistik cazibesine kapılan Mefisto Kulubü üyeleri şu teoriyi kanıtlamaya çalışıyordu: Şeytan aslında içimizde... Eşiklerine bırakılan dehşet verici ceset, birilerinin ya da bir şeyin şehirde kendine kurban aramak için kol gezdiğinin açık bir işaretiydi. Kulüp üyelerinin kanıtlamaya uğraştıkları teori, artık onlar için büyük bir tehlike ve korku kaynağıydı. Bu acımasız katil aralarından biri olabilir miydi? Ya da istemeden Şeytanın gizlendiği karanlıktan çıkmasına mı yol açmışlardı. Bu kafa karıştırıcı ve sıradışı olayları derinlemesine araştıran Maura ve Jane kötülüğün kalbine doğru dönüşü olmayan, dehşet verici bir yolculuğa çıkarlar. Kariyerleri boyunca karşılaştıkları en sadist düşmanla yüz yüze gelmek üzeredirler. Üstelik bu düşman bir başlangıç yapmıştır, henüz...
Çevirmen:
Boğaç Erkan
Boğaç Erkan
Tahmini Okuma Süresi: 9 sa. 7 dk.Sayfa Sayısı: 322Yayınlanma Tarihi: Şubat 2014Yayınevi: Doğan KitapOrijinal Adı: The Mephisto Club (Rizzoli & Isles #6)
ISBN: 9789759915223Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Puan

8.410 üzerinden
671 Puan · 113 İnceleme

Mefisto Kulübü Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
Ftm

Ftm

@Ftmksl
·
16 Ağustos 13:31
8/10 puan verdi
Tess Gerritsen e bir bulaşan bir daha kitaplarını elinden bırakamıyor sanırım. Cinayet romanları hiç ilgisini çekmeyen bir romantik olarak ben bağımlısı oldum. Sanırım okuduğum sekizinci ya da dokuzuncu kitabı her kitapta bambaşka bir dünyadasınız. Şeytanla pek içli dışlı olduğumuz bu kitapta çok iyiydi. Bu gece gözüme pek uyku girmesede(biraz yeraltı mağaralarında dolaştım daha doğrusu birşeylerden kaçtım) okumaya değer güzel bir kitaptı. İyi okumalar.
4 etkileşim
DCCA

DCCA

@Dcca
·
27 Temmuz 12:30
Puan vermedi
Eğer satanik ve dini terimler hoşunuza gidiyorsa bu kitabı kesin seveceksiniz. Ben okurken elimden bırakmakta baya zorlandım. Katili kitabın ortalarında tahmin etmek mümkün ama nasıl olduğu pek mümkün değil. Heyecanla okuyabilirsiniz
4 etkileşim
gamze

gamze

@karlidaglar
·
11 Mayıs 19:19
Puan vermedi
Şahsen iblisli şeytanlı şeyleri beğenmem ama yinede okumaya çalıştım. Sayfaları atlayarak okudum çok sıkıcı yerleri vardı. Sadece son sayfalar heyecanlıydı. Zaten bu yazarın yazım tarzı nedense bana hitap etmiyor.
8 etkileşim
Gül B

Gül B

@gulb30
·
11 Temmuz 2021 19:24
8/10 puan verdi
Klasik bir Tess Gerritsen romanı demek isterdim ama biraz farklı olduğu aşikar. Batıl inançlı bir topluluk, kulüp diyelim. İnatla dini sembolleri ve satanistik ögeleri de katarak cinayetleri aptal saptal nedenlerle açıklamaya çalışmışlar. Tabi ki Rizzolli bunların hiç birine aynı benim gibi inanmadı :d sanırım yazarda inanmıyor ki herhangi bir fikri destekletmedi dedektife. Eski zamanlarda akıl hastalıklarının tıpkı fiziksel hastalıklar gibi bir sağlık sorunu olabileceğini düşünemedikleri için burunları kanasa şeytanın işi diye yaftalamışlar. Günümüze kadar da kaynaklar böyle hurafelerle insanları zehirlemeye devam ediyor. Çeşitli hezeyanları, delilikleri cinler periler şeytanlar diye diye empoze edip akıl yoksunluğunu meşrulaştırmaya çalışmışlar. Neyse roman beni öyle çok alıp götürmedi , doktorun otopsilerden yola çıkarak bir şeyler bulması olaylarını özledim bu kitapta zira önceki kitaplarda buna sık sık rastladık. Hatta bir sonraki kitapta da gördüm ufaktan :d evet iki kitabı aynı anda okuyordum sonra bunu bitireyim sonra devam ederim diyerek 100lü sayfalarda bıraktım hemen geçiyorum tabi ki serinin sonraki kitabına ♡ yazarın önceki kitaplarını seneler önce okudum kısmet sonraki kitaplarını da bu sene bitirmekmiş . Hadi bakalım :p
5 etkileşim
gksays

gksays

@gksays
·
26 Temmuz 2022 13:17
9/10 puan verdi
Yine Rizzoli ve Isles ikilisi iş başındaydı. Rizzoli ve polisler bir evde öldürülmüş ve parçalara ayrılmış bir kadın cesedi bulurlar duvarda ise üç ters haç ve günah işledim yazısı vardır... Ama otopsi sırasında evde bulunan kesik el parçalanmış cesede ait çıkmaz yani bir kurban daha vardır.... Tüm bunlar olurken Rizzoli ve Isles mefisto kulübü ile tanışır bu kulüp şeytan ve iblislerin varlığına inanır ve onu yok etmek ister... şimdi haç çizen katilin onların peşinden geldiğine eminlerdir... Ve annesi babası kardeşi art arda ölmüş Lilly Saul kaçak bir şekilde yaşıyordur ve peşinde en büyük kabusu vardır. tess gerritsenin bu kitabida akici ve merak uyandirici.
10 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 76.9
Erkek% 23.1
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

Tess Gerritsen
Tess GerritsenYazar · 34 kitap
Cerrah, Günahkar, Diriliş, Siliniş, İkiz Bedenler, Hasat ve daha birçok polisiye-gerilim türündeki kitaplarıyla ülkemizde ve dünya çapında hatrı sayılır bir okuyucu ve hayran kitlesi edinmiş Çin asıllı Amerikalı yazar Tess Gerritsen, 12 Haziran 1953 yılında doğdu. Küçük yaşlarda polisiye türündeki kitaplara ilgi duymaya başladı. Gerritsen’ın bu ilgisi zamanla kendi polisiye öykülerini yazma isteğine dönüştü. Lakin yazarın ailesi Tess’i yazarlıktan uzak tutmaya çalışıyordu, onlara göre yazarlık uzun vadede iyi gelir getirmiyordu ve Tess tıp okumalıydı. Öyle de oldu ve Tess Gerritsen tıp öğrenimi gördü. Stanford Üniversitesi Antropoloji Bölümü’nden mezun oldu ve daha sonra California Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne gitti ve ardından Honolulu’da hekim olarak iş hayatına atıldı. Ne var ki Tess Gerritsen, hekim kimliğine rağmen yazmaya olan tutkusunu yitirmedi ve romantik gerilim türünde çeşitli öyküler yazdı. Bu öykülerden biriyle bir ödül bile kazandı. Bunun ardından Tess, ilk romanlarını yazmaya koyuldu. Başlangıçta romantik gerilim türünde eserler veren yazar, yazarlığını mesleğiyle birleştirmeye karar verdi ve tıbbi gerilim türünde kitaplar yazmaya başladı. Yazarın bu türdeki ilk romanı 1995 yılında yayımlanan Hasat adlı romanıydı ve roman kısa zamanda çok satanlar listelerine yerleşerek büyük bir başarı kazandı. İlk Tess Gerritsen eseri Hasat, gerçek bir olaydan esinlenmişti ve romanda Moskova’da gerçekleşen bir kayıp çocuk vakası ele alınıyordu. Roman, New York Times Çok Satanlar Listesi’nin bir parçası olmuştu. Tess Gerritsen Hasat’ın ardından eleştirmenlerce de övgüyle bahsedilen Rizzoli & Isles Serisi’ni yazdı. Tıbbi gerilim türündeki bu serinin ilk romanı ülkemizde de çok sevilen Cerrah’tı. 2001 yılında yayımlanan Cerrah, Jane Rizzoli adında bir cinayet dedektifinin ve ortağı Thomas Moore’un kurbanlarına işkence ettikten sonra onları katleden bir seri katili yakalama uğraşlarını anlatmaktaydı. Kitabın zekice kurgusu, yazarın tıp bilgisinin getirdiği gerçekçi tıbbi tasvirler, insan psikolojisinin başarılı aktarımı, yazarın son derece akıcı ve heyecan uyandırıcı kalemiyle birleşmesiyle kitabı alanında üst seviyeye taşıyordu. Cerrah’ın devamı niteliğindeki Çırak romanında Rizzoli’nin ortağı Thomas Moore’un yerini tıp alanında uzman olan Dr. Maura Isle aldı. Kadın baş karakterler Rizzoli ve Isles, güçlü ve etkileyici kişilikleriyle yazarın çift kariyerini de sembolize etmektedir. Dedektif Rizzoli, yazarın polisiyeye olan tutkusunun bir sembolüyken Dr. Isles ise yazarın tıbbi kimliğinin bir imgesidir. Seri, Tess Gerritsen eserleri arasında televizyon dizisine uyarlanan tek eserdir. Özellikle ülkemizde giderek artan bir hayran kitlesine sahip olan Tess Gerritsen, Stephen King’in memleketi Maine’de yaşamaktadır ve heyecan yaratan eserlerini yazmaya devam etmektedir.

Mefisto Kulübü Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
Sevcan

Sevcan

@Sev_can_
·
26 Haziran 10:15
" Bazen, dedi kadın sessizce, kafasını eğip terleyen şişeye bakarak, "çocuk sahibi olmanın delilik olduğunu düşünüyorum. Onları seviyorsun, büyütüyorsun. Sonra da sadece zarar görecekleri bir dünyaya adım atmalarını izliyorsun. Karşılarına öyle insanlar çıkıyor ki..."
6 etkileşim
Özlem KÜÇÜK

Özlem KÜÇÜK

@Ozozoozlem
·
20 Ağustos 2021 21:30
Kötülüğü görmezden gelmek onu ortadan kaldırmaz. Hala orada, hala hayatının bir parçası...
18 etkileşim
Gamze Çakan

Gamze Çakan

@gamzwhtmr
·
29 Mart 23:48
Kalp meselelerinde, ıstırap refakat bulmaya can atar.
9 etkileşim
LİLYA

LİLYA

@lily_jae
·
21 Kasım 2022 00:17
"Kötülüğün cinsiyeti yoktur."
21 etkileşim
Berfin Araz

Berfin Araz

@berfoO_arz
·
06 Şubat 2022 15:42
Kötülüğün cinsiyeti yoktur.
30 etkileşim

Mefisto Kulübü İletileri

Tümünü gör
2024 KİTAP HEDEFLERİ
Herkese Merhaba, 2023 yılı okuma açısından benim için pek de parlak olmadı. Ama 2024 de bu duruma düşmek istemediğim için 2024 yılında okumak istediğim 90 kitabı ekleyeceğim.
Anna Karenina
Anna Karenina
Vadideki Zambak
Vadideki Zambak
Koku
Koku
Oliver Twist
Oliver Twist
Öylesine Bir Hikaye
Öylesine Bir Hikaye
Çevirmen cinayeti
Mefisto Kulübü
Mefisto Kulübü
"Valla, kimliğini doğrulamaları için arkadaşlarını ve komşu-larını içeri çağırmadım. @Boğaç Erkan valla hayretler içindeyim. İngilizce dilinden çevrilmiş bir kitapta "valla" ne yapıyor. Ayrıca her "she" yi kadın diye çevirmek ne saçmalıktır. Çevirmen cinayeti ile bir öldürülmüş kitap daha okuyorum maalesef
Rizzoli & Isles Serisi
Tess Gerritsen
Tess Gerritsen
1.
Cerrah
Cerrah
(2001) 2.
Çırak
Çırak
(2002) 3.
Günahkâr
Günahkâr
(2003) 4.
İkiz Bedenler
İkiz Bedenler
(2004) 5.
Rehine
Rehine
(2005) 6.
Mefisto Kulübü
Mefisto Kulübü
(2006) 7.
Ruh Koleksiyoncusu
Ruh Koleksiyoncusu
(2008) 8.
Buz Gibi Soğuk
Buz Gibi Soğuk
(2010) 8.5.
Ucubeler
Ucubeler
(2007) 9.
Sessiz Kız
Sessiz Kız
(2011) 9.5.
İsimsiz Ceset
İsimsiz Ceset
(2012) 10.
Sona Kalan
Sona Kalan
(2012) 11.
Diriliş
Diriliş
(2014) 12.
Bir Sırrım Var
Bir Sırrım Var
(2017) 13.
Dinle Beni
Dinle Beni
(2022)