Mektup Yorumları ve İncelemeleri

Mektup yorumları ve incelemelerini, Mektup kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Mektup puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.

Puan

810 üzerinden
83 Kişi · 18 İnceleme
304 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
Bu kitabı okurken içimden en çok kurduğum cümle 'vay be demekki böyle düşünen tek ben değilmişim ' oldu .Sürükleyici,akıcı bir dile sahip.Yazara duyduğunuz güven bilimsel bir bilgi edineceginiz hissi uyandırarak sizi mutlu ediyor .
Mektup
MektupÜstün Dökmen · Doğan Kitap · 2017330 okunma
404 syf.
·
Puan vermedi
·
1 saatte okudu
“Öğretmek zor iş ama öğretmen dediğin yılmayacak, öğretmen dedin öğrenmeyen öğrenciye belletecek, rençper dediğin verimsiz toprağı belleyecek” Yazarımızın, okuduğum ilk kitabı. Kitabın inceleme kısmına baktığımda bir çok okurumuz kitabı beğenmemiş. Elime ilk aldığımda kitabı, ön yargı ile beğenmeyeceğimi düşünmüştüm. Ancak bir eğitimci ve öğretmen olarak bu kitabı gerçekten çok beğendim. Yazarımız kitapta öğretmenlik mesleğinden tutun toplumsal eleştiriya kadar ve körükörüne inanmaya kadar bir çok gündemi eleştiriyor kitapta. Ben beğendim kitabı değerli okurlar. Özellikle eğitimci ve öğretmen olan ve aday olan kişilere mutlaka öneririm.
Mektup
MektupÜstün Dökmen · Doğan Kitap · 2017330 okunma
Reklam
304 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Üstün Dökmen kurgu olarak vurguladığı romanında gerçek hayata dair öyle güzel tespitlerde bulunmuş ki sadece roman okumayacaksınız sorgulayacaksınız. Yazar okuyucuya sadece olay örgüsü sunmuyor öğretiyor, bilgi veriyor. Cehaletin eleştirisi için, dar bakış açılarının örnekleri için okunması gereken bir kitap. Yazar mesleği gereği psikolojiden de uzak duramıyor ve bu durum kitabı daha da güzelleştiriyor. Ufkunuzu açacak kitaplardan biri olduğunu belirterek okumanızı tavsiye ederim.
Mektup
MektupÜstün Dökmen · Doğan Kitap · 2017330 okunma
304 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Hırslarımız, boş inançlarımız,hep daha fazlası olma isteğimiz bizi yakarken dışımızda ki çevremizi de bizimle birlikte nasıl yakıp cehenneme çevirir. Üstat bu sefer de bu konuyu ele almış ve çok güzel bir kitap olmuş...
Mektup
MektupÜstün Dökmen · Doğan Kitap · 2017330 okunma
304 syf.
·
Puan vermedi
·
14 günde okudu
Üstün Dökmen'i yıllar önce TRT 'de yayınlanan Küçük Şeyler isimli programda hatırlyorum. Tiyatro oyuncuları eşliğinde , o günlerde belki de hepimizin ihtiyacı olan psikolojimizi bizi biz yapan enstantaneleri anlatır ve dramatize ederdi. okuduğum kitapta göndermeler yapıyor tatlı espriler ile. :) Roman kurgusu için ise kolaya kaçtığını söyleyeceğim. Tabuları olan bir köye bir şehirli gelir,kitapta köyün öğretmeni olan karakter, köyün en güzel kızına ilk bakışta aşık olur,işler sarpa saracak :) daha dramatik öğeler mi desem veya daha az tekrarlayan konu içeriği mi? tam ne demeliyim bilemedim şu an fakat aforizmalar pek derin olmadı gibi diyebilirim. ne bileyim insan psikolog bir üstad yazar olunca kaleminden kağıda döküleni daha bir derin anlatım bekliyor daha bir tumturaklı daha bir çözülmez daha bir analitik mi desem benim yazardan beklediğim yani kurduğu cümleler olarak cümlelerde seçtiği kelimeler olarak. belki de konu enteresandı belki de dramaturji de iyiydi belki de bir romanda olması gereken bir romanı roman yapan her kurala uyulmuştu da işte şu olay yok mu beni üzen şu bir konu üzerinde çok fazla cümle kurup her bir cümle ile adeta sadece kitabın sayfa sayısını artırma çabasını bana yani okur olarak bana bu kadar çok yansıtmış olması evet anlıyorum kitapların özellikle de romanların roman havasına bürünüp roman diye oluşturulabilmesi için konunun bir bütün havasında pek çok öğe ile dallanıp budaklanıp sonunda da bir sonuca varılması gerek henüz kitabın sonunu okumadım fakat bazı ana temaları o kadar fazla tekrarayarak anlattı ki bunaldımmmm.....
Mektup
MektupÜstün Dökmen · Doğan Kitap · 2017330 okunma
Reklam
16 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.