Melek Sanmıştım Şeytanı

7,2/10  (9 Oy) · 
15 okunma  · 
7 beğeni  · 
214 gösterim
İyi, Kötü ne olursa olsun, maksat gönül rahatlığına ermekti. Biz karımla bu huzuru bulmuştuk. Çoğumuz böyle değil miyiz? Hayatın bazı sahte durumlarını gerçeğe almak yanılgısıyla yaşayıp gidiyoruz. Hep aldatmak, aldanmak oyunları içindeyiz. Ahlakça, toplumca, ailece vicdamızdan gizlenen öyle gerçekler vardır ki, anlamayarak acılarından kurtulduğımıza sevinmelimiyiz. Bir saat sonra öleceğini bilmeyen adamın kafaca rahatlığı gibi...
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2016
 • Sayfa Sayısı:
  85
 • ISBN:
  9786059681681
 • Yayınevi:
  Karbon Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Aykut Aydemir 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap beş öyküden oluşmaktadır ve Türk Edebiyatının önemli yazarlarından birinin eseridir..Hüseyin Rahmi, okunası bir yazardır.. Bu kitaptaki öykülerin genel olarak esas aldığı; kadının, fettan ve zeki yönleri olmuştur..

Şevket Erciyas 
25 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap 7 hikayeden olusuyor. Kitaba ismini veren hikaye içlerinde en güzeli ve en uzunu. Biraz komedi biraz üzücü olaylarin anlatildiği güzel bir kitapti. Yalnız yayınevinden kaynakli basım hatalari mevcut bayağı. Onun haricinde tavsiye ederim

Kitaptan 3 Alıntı

Zagor 
11 Mar 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

72.5 Millet
"Dünyadaki milletleri böyle kesirle yetmiş ikiye bölen hangi istatistiktir bilmiyorum."

Melek Sanmıştım Şeytanı, Hüseyin Rahmi Gürpınar (Sayfa 64 - Karbon Kitaplar 1.Baskı)Melek Sanmıştım Şeytanı, Hüseyin Rahmi Gürpınar (Sayfa 64 - Karbon Kitaplar 1.Baskı)
Zeynep CÖMERT 
09 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Mezar başında telkin veren imam, ölüyü anasının adıyla çağırıyor. Şeriat, baba adını kullanmamaktaki kuşku ve önleminde ne kadar da haklı.

Melek Sanmıştım Şeytanı, Hüseyin Rahmi Gürpınar (Sayfa 42)Melek Sanmıştım Şeytanı, Hüseyin Rahmi Gürpınar (Sayfa 42)
Şevket Erciyas 
25 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kibarca bir aile nezdinde üç aylık iç güveysiyim. Bilirsiniz bu tabir de biraz sığıntı hali vardır. Karım bana hakim,kayınbabam eski anneannede. Altına iç takkesi giymekle Şapkanın günahını biraz hafiflettiğine kanidir. Kaynanam dırdırcı , benim en ufak kusurlarımı pertavsızca büyüterek kızını aleyhime tıka basa doldurur.
Karım bu hakimiyeti altında bana candan tutkundur. Bunu pekala seziyorum. Aldırmayarak mağlup görünüyorum . Çünkü elim yufkaca... Bu damatlık sayesinde geçim sıkıntım yok,rahat yaşıyorum .Yalnız zor katlandığım bir işkence var, karımın haddinden fazla aşırı kıskançlığı . Bu hissini güya dışarı vurmak istemez. İçten içe hem kendini hem beni yer bitirir. Kocalı bayanlar bilmelidirler . Fazla kıskançlık makus netice verir. Bu huydakilerden nihayet korktuklarına uğrayanlar çoktur.

Melek Sanmıştım Şeytanı, Hüseyin Rahmi Gürpınar (Sayfa 5 - Maviçatı)Melek Sanmıştım Şeytanı, Hüseyin Rahmi Gürpınar (Sayfa 5 - Maviçatı)