Melekler Erkek Olur

5,3/10  (15 Oy) · 
36 okunma  · 
3 beğeni  · 
1.112 gösterim
"Gizli bir şey yapıyordum ve korkuyordum, karımdan, çocuklarımdan, patronumdan, arkadaşlarımdan, iş arkadaşlarımdan, kısaca bana sahip olan, hayatımı zorlaştırma, hatta karartma potansiyeline sahip herkesten, tek tek ve toplu olarak hepsinden."rnMelekler Erkek Olur cinselliğin akıl işlemez dehlizlerinde ailenin, arkadaşlığın, iş yaşamının sorgulandığı; karmaşık, zaman zaman çıkmaz sokaklarla son bulan, koşturmacalı bir yaşantının çelişkileriyle örülü çağdaş bir roman. "Korku, hayatım boyunca, en büyük yöneticim oldu," diyen, ama gene de kendisine gizli adacıklar oluşturmaktan geri durmayan bir kahramanın yalın anlatısı...
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  258
 • ISBN:
  975080371x
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Eli.stny 
31 Ağu 15:47 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Konu klasik bir aldatma. Ancak yazar bu sıradan konuyu aldatan kişinin gözünden sunuyor ve bu konuda sizi sinir edecek ölçüde başarılı. O kadar ki karakter gerçekten yaşayan biriymişçesine kızıyorsunuz ona. Aralara serpiştirilmiş insani ilişkilere dair düşenceleri seviyorsanız okunabilir bir kitap.

Zeynep 
03 Oca 2015 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Sıradan bir arkadaşınızın biraz çalkantılı bir zamanını dinliyormuşçasına yazılmış bir kitap. Pek etkileyici bulmadım.

Burak Uzun 
31 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk kitapların her zaman daha iyi olduğu önyargımı silebileceğimi düşünmüyorum. Okurken Murakami geldi aklıma. Yalnızca iki kitabını okudum, okuduklarıma baktığımda (İmkânsızın Şarkısı, Sınırın Güneyinde Güneşin Batısında) hep abartılmış olduğunu düşündüm. Belki Hamdi Koç buraların en iyilerinden biri olmayabilir ama -bana göre- bir Murakami'den daha çok tat aldım Hamdi Koç kitabından. Türkçe yazılmış bir kitapla çeviri yapılmış bir kitabın dilini karşılaştırmak adil olmasa da, Melekler Erkek Olur'un saf dili ve gittikçe hızlanan hikayesi kesintisiz bir okuma sunuyor. Elime aldığım gibi bitirmeden bırakamadım.

Nihan 
12 Kas 2014 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Okuduğum en kötü kitaptı. Vakit ayırdığım için çok pişmanım.

Kitaptan 3 Alıntı

Zeynep 
10 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

"...Çünkü bilinmeyen bilgi tehlikeliydi.Birileri bir yerlerden bilgiyi üretiyor, yaratıyor, türetiyor, uyduruyor, sıçıyor, yazıyor, basıyor, dağıtıyor, yayımlıyor, söylüyor, ortalığa salıyor virüs salar gibi; aklı olan o bilgiye ulaşır, bilgiyi ele geçirir, inceler, yorumlar, sindirir, antidotunu hazırlar ki bir gün başka biri o bilgiyle zarar vermeye,yaramazlık yapmaya kalktığında kendini ona karşı sağlama almış olsun, bilginin karşısına çıkmaya hazırlıklı olsun."

Melekler Erkek Olur, Hamdi Koç (Sayfa 39 - YKY 9. Baskı, Ağustos 2002)Melekler Erkek Olur, Hamdi Koç (Sayfa 39 - YKY 9. Baskı, Ağustos 2002)
Ferah 
22 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Uyku artık beni sevmiyor. Uykuyu bir kez yaraladım, galiba henüz öldürmediysem de. Uyuyorum, öyle yorgunum ki gözlerimi yumar yummaz uyuyorum. Ama uyku uyumuyorum. Başka bir şey uyuyorum. Yaralı bir şey. Dünyamı kapatan yaralı bir şey.

Melekler Erkek Olur, Hamdi Koç (Sayfa 171)Melekler Erkek Olur, Hamdi Koç (Sayfa 171)
Eli.stny 
31 Ağu 15:41 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

.... İçimden birşey beni denklemi çözmemeye zorluyordu. İtiraz et, diyordu, herşeye itiraz et. Herşeyin yeniden gözden geçirilmesini iste. Hakimi reddet. Temyize git. Ama öte yandan, bu sadece benim hayatım değil, diyordum. Hayattaki tek dostum şimdi eski dost olmaya karar verdiğini söylüyordu. Susamazdım. Ama sustum. Dostluk, gülmek gibi, iki kişiyle olan birşeydir ve her dostun eşit hakkı vardır. ...

Melekler Erkek Olur, Hamdi KoçMelekler Erkek Olur, Hamdi Koç