Meleklerin Kanı Lonca Avcısı Serisi 1

8,4/10  (29 Oy) · 
54 okunma  · 
25 beğeni  · 
923 gösterim
New York Times çoksatan yazarı Nalini Singh, Lonca Avcısı serisinin bu ilk kitabında okuru güzelliğin ve kana susamışlığın hüküm sürdüğü ve meleklerin her şeyin hakimi olduğu bir dünyayla tanıştırıyor.

Tehlikeli bir yakışıklılığa sahip olan New York Başmeleği Raphael, vampir avcısı Elena Deveraux'ya bir iş teklif etmişti. Ancak Elena'nın bu sefer peşine düşmesi gereken yolunu şaşıran bir vampir değil, çok daha tehlikeli, çok daha deli bir avdı

Avının peşinde Elena bir yandan hızla tutkunun eşiğine sürüklenirken, bir yandan da hayatı için mücadele ediyordu ve hayatını kurtarsa bile Raphael'in baştan çıkaran dokunuşlarına yenik düşmesi kaçınılmazdı. Çünkü başmeleklerin oyunu söz konusu olduğunda ölümlülerin hiç şansı yoktu...

"…tek kelimeyle mükemmel. Güçlü, tutkulu ve ürkütücü derecede mükemmel."
-Patricia Briggs, Mercy Thompson romanlarının #1 New York Times Çoksatan Yazarı-

"Her kelimesine bayıldım, her kelimesini yaşadım ve bu kitabı ne kadar tavsiye etsem azdır. Her şekilde inanılmazdı!!!"
-New York Times Çoksatan yazarı Gena Showalter-

"Nalini Singh kaçırılmaması gereken bir yetenek."
~-#1 New York Times Çoksatan yazarı Christine Feehan-

"Lonca Avcısı serisiyle Singh eşsiz bir hikâye anlatıcı olduğunu harika bir biçimde kanıtladı… Bu kitap satın alınacaklar listenizin en başında yer almalı! Harika!"
-Romantic Times (Top Pick)-

"Singh kitapları birer cevher, her defasında daha da güzelleşen birer... hazine."
-Romance Reviews Today-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2015
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786055016494
 • Orijinal Adı:
  Angels' Blood
 • Çeviri:
  Bige Turan Zourbakis
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hazal 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yorumumun tamamı için --->
http://rapunzelinkulesinden.blogspot.com.tr/...kani-yazar-nail.html

Kitapta çoğunlukla tanıdığımız türler karşılıyor yine bizi; vampirler, melekler, vampir avcıları... Bir çoğunuz belki artık bunlar sıktı diyor olabilirsiniz ama hayır, ön yargılı olmayın :) Çünkü yazarımız her ne kadar vampirler ve meleklerle ilgili dişe dokunur bir numara çekmemiş de olsa vampir ve melekliğin arası diyebileceğim Kan Melekleri'ni yaratmış. Ayrıca kitabın bir kaç değişik yönü daha var ki bu kitaptaki melekler ve vampirler insanlardan saklanmak zorunda değil. Gayet rahat bir şekilde kocaman kanatlarıyla gökyüzünde rahatça uçabiliyorlar ve bana göre en önemli farklılık yazarımızın yaratmış olduğu dünya bir çeşit hiyerarşiyle yönetiliyor. Dünya baş melekler tarafından bölünmüş durumda ve her baş melek kendi bölgesinin kralı gibi bir şey. Ve bunlarda bizi tatmin edecek derecede bana göre. Yalnız kitabın hemen hemen yarısına kadar pek böyle vurdulu kırdılı olaylar yok, yazarımız Elena ve başmelek Raphael arasında ki çatışmaya biraz fazlaca yer vermiş olsa da sonuna doğru bu açığı kapatmayı başarıyor. Sonunda da şaşırtıcı bir sürpriz saklı bizim için.

Yeşim Temiz 
14 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Melek kurgularını sevenler için güzel bir kitap. Yazarımız melekleri farklı bir şekilde ele almış ve yeni bir kurgu ortaya çıkarmış. Kitabın tanıtım bültenini okursanız kitabın konusunu zaten kavrarsınız o yüzden diyecek fazla bir şey yok. Kitabın tek eksiği cümleler fazla temiz değil. Yani bazı yerlerde cümleleri kendim toparlamak zorunda kaldım (İşini iyi yapmayan çevirmenler :/). Ama yine de kitaba dalıp gidiyorsunuz. Beğendim :)

Deniz Atakan 
 26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok çok beğendiğim bir kitap oldu. Fantastik kitapları zevkle okuyan biriyim ama bundan ayrı bir zevk aldım. En son bu kadar beğendiğim kitaplardan biri Mortal Instruments serisiydi, bu kitapta da biraz onun tadını aldım. Benzerlikten falan değil de okurken aynı havayı verdi bana :-) Vampirlerin melekler tarafından yaratılıyor olması da oldukça değişikti, çok beğendim o kısmı... Baş meleğimiz Raphael'i ve Lonca vampir avcısı Elena'yı eminim çok seveceksiniz arkadaşlar... Şiddetle tavsiye edilir ;-)

NOT: Serinin 2.kitabı okuyacağım için ilk kitabı tekrar okudum. Yine çok sevdimm, yine bayıldımm ;)

İllinaland D 
11 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuyalı bayağı olmasına rağmen kitabın ismini duymam derin bir nefes alıp kalbimin sıkışmasına neden oluyor. bunun tek nedeni de yok. kitap başlı başına bir şaheser bana göre. hani bir kitap yada film vardır tekrar tekrar izleyip okusanız da sıkılmazsınız ya, bu kitap da tıpkı onun gibi. Hiçbir şekilde yabana atılmayacak ve bekletilmemesi gerek bir kitap. Eğer okumuşsanız ne dediğimi eminim ki anlamışsınızdır.

Pelin Sueda 
24 Kas 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 6/10 puan

Yine çok sevdiğim bir yayınevinin kitabını bitirdim fakat bu sefer maalesef pek beğenemedim . Tasarım çok güzel fakat konu çok bilindik . Başlarda sevmiştim ama sonra olaylar birbirini tekrarladı , sıkılmaya başladım . Dili akıcı ve yormadığı için çerezlik olarak okunabilecek bir roman , okunmayacak gibi değil tabii ki .

sümeyye kip 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Nalini Singh'in bu serisinin ilk kitabı giriş kitabı olarak iyi bir performans sergiledi ve diğer kitaplarını okumak niyetindeyim. Kitapta birçok fantastik serinin karışımı mevcut yani bir yandan vampirler bir yandan melekler var ama bunlar bizim bildiğimiz anlamda düşmüş melek değiller ve birde avcılar insanlar ve başmelekler. Bunların hepsi arasında bir alt-üst ilişkisi var ve kitapta bu ilişkiler ve yetenekli bir avcının tehlikeli bir av ve bir o kadar tehlikeli patronu arasındaki gitgelleri ve mücadeleleri kişiliğini ve kendini kaybetmemek üzerine uğraşları güzel bir şekilde ele alınmış. Birde Kitap özellikle son kısımlara doğru çok tadında bir aksiyon kitabı halini alınca diğer kitaplarını okumamak elimizde değil. Başarılı buldum bu kitabı ve fantastik kitap severler gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim türden kitaplardan birisi. Bol kitaplı günler dilerim :)

Gülten KILINÇ 
20 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bilindik melek kitaplarından daha farklı bir konu işlenmiş diğer kitaplarda gördüğümüz 'düşmüş melekler' den neredeyse hiç söz edilmiyor. Oldukça sade ve akıcı bir dili var. Serinin ikinci kitabını sabırsızlıkla bekliyorum :)

Kitaptan 9 Alıntı

Hazal 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Bana gül göndermiş."
Hattın diğer ucundan, hayal kırıklığını belirten bir hırlama geldi. "Hayatım, nadiren randevuya gittiğini biliyorum ama o şeyleri sokak köşelerinde beş papele satıyorlar."
"Kristalden yapılmış." Elena konuşurken, kristal gülün ışıltılarından gözünü alamıyordu. "Ay, olamaz."
"Ne olamaz?"
Elena ağzı açık bir halde en yakın çekmeceye uzanıp fazla hafif olduğu için nadiren kullandı-ğı ince keskiyi aldı ve gülün sapındaki bir bölgeyi hafifçe kazımaya çalıştı. Bıçak işlemiyordu. Sonra bıçağı tersine sürttü ama bu kez gül "Çizilmelere dayanıklı bıçağı çizdi. "Ay olamaz."
"Ellie, neler olup bittiğini hemen anlatmazsan yemin ederim seni eşek sudan gelene kadar döverim. Ne oluyor? Kan emen mutant bir gülmüymüş.?
Elena kahkahasını tutup elindeki tarif edilmez güzellikteki şeye baktı. "Kristal değilmiş."
"Kübik zirkon mu? diye sordu Sara kuru kuru. "Ay, dur bir dakika, yoksa plastik mi?"
"Elmas."
Ölüm sessizliği."

Meleklerin Kanı, Nalini SinghMeleklerin Kanı, Nalini Singh
Hazal 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Düşersem beni tutmazlar mı?" diye sordu ona bakmadan.
"Ancak canları isterse."

Meleklerin Kanı, Nalini SinghMeleklerin Kanı, Nalini Singh
Deniz Atakan 
01 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Daha önce hiç bir avcıyla beraber olmadın mı?" Elena sırıtarak başmeleğin altdudağını ısırdı.
Ama Raphael gülmüyordu. "Daha önce hiç Elena'yla beraber olmadım." Buğulu bir sesten geldi sözleri, gözleri o kadar yoğundu ki Elena sahiplenildiğini hissetti.
Kollarını başmeleğin boynuna dolayıp suratına bakabilmek için arkaya doğru yaslandı. "Ben de daha önce hiç Raphael ile beraber olmadım."

Meleklerin Kanı, Nalini Singh (Sayfa 299)Meleklerin Kanı, Nalini Singh (Sayfa 299)
Meryem Özalp 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Aşıklarım her zaman savaşçı kadınlardan çıkmıştır. Güç, benim ilgimi çeker."

Meleklerin Kanı, Nalini SinghMeleklerin Kanı, Nalini Singh
Hazal 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Onu öldürmelisin." Lijuan'ın göz bebekleri oburca büyürken gözlerini siyah alevler doldurdu. Yüzü, alev almış bir kurukafa gibi görünüyordu. "Onu öldürmezsen, duvarlarının ne zaman çökeceğini asla kestiremezsin."Peki onu öldürmezsem ne olur?"
"O seni öldürür. Seni bir ölümlüye dönüştürür."

Meleklerin Kanı, Nalini SinghMeleklerin Kanı, Nalini Singh
Hazal 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Elena, Raphael'in sözlerinde geleceğini görebiliyordu. "Benim anılarımı almazsın," diye hatırlattı ona. "O aşamaya geldiğimizde bana istediğini yapabilirsin ama anılarımı almaya kalkma."
"Ölmeyi mi tercih edersin?"
"Evet."
"Öyle olsun"

Meleklerin Kanı, Nalini SinghMeleklerin Kanı, Nalini Singh
sümeyye kip 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"İnan bana melek çocuk, gittiğin heryerde kadınların akıllarını başından alırsın"

Meleklerin Kanı, Nalini SinghMeleklerin Kanı, Nalini Singh
Burcu Mutlu 
05 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yaşa Elena. Bir savaşçı, düşmanının elinde yere düşmez. Yaşa!

Meleklerin Kanı, Nalini Singh (Sayfa 353 - Yabancı Yayınları)Meleklerin Kanı, Nalini Singh (Sayfa 353 - Yabancı Yayınları)
Meryem Özalp 
30 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ona göre kana bulanmış bir kazıktan sonra en ateşli şey benim."

Meleklerin Kanı, Nalini Singh (Sayfa 147)Meleklerin Kanı, Nalini Singh (Sayfa 147)

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız