Meleklerin Kanı Lonca Avcısı Serisi 1

8,1/10  (65 Oy) · 
120 okunma  · 
46 beğeni  · 
1.408 gösterim
New York Times çoksatan yazarı Nalini Singh, Lonca Avcısı serisinin bu ilk kitabında okuru güzelliğin ve kana susamışlığın hüküm sürdüğü ve meleklerin her şeyin hakimi olduğu bir dünyayla tanıştırıyor.

Tehlikeli bir yakışıklılığa sahip olan New York Başmeleği Raphael, vampir avcısı Elena Deveraux'ya bir iş teklif etmişti. Ancak Elena'nın bu sefer peşine düşmesi gereken yolunu şaşıran bir vampir değil, çok daha tehlikeli, çok daha deli bir avdı

Avının peşinde Elena bir yandan hızla tutkunun eşiğine sürüklenirken, bir yandan da hayatı için mücadele ediyordu ve hayatını kurtarsa bile Raphael'in baştan çıkaran dokunuşlarına yenik düşmesi kaçınılmazdı. Çünkü başmeleklerin oyunu söz konusu olduğunda ölümlülerin hiç şansı yoktu...

"…tek kelimeyle mükemmel. Güçlü, tutkulu ve ürkütücü derecede mükemmel."
-Patricia Briggs, Mercy Thompson romanlarının #1 New York Times Çoksatan Yazarı-

"Her kelimesine bayıldım, her kelimesini yaşadım ve bu kitabı ne kadar tavsiye etsem azdır. Her şekilde inanılmazdı!!!"
-New York Times Çoksatan yazarı Gena Showalter-

"Nalini Singh kaçırılmaması gereken bir yetenek."
~-#1 New York Times Çoksatan yazarı Christine Feehan-

"Lonca Avcısı serisiyle Singh eşsiz bir hikâye anlatıcı olduğunu harika bir biçimde kanıtladı… Bu kitap satın alınacaklar listenizin en başında yer almalı! Harika!"
-Romantic Times (Top Pick)-

"Singh kitapları birer cevher, her defasında daha da güzelleşen birer... hazine."
-Romance Reviews Today-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2015
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786055016494
 • Orijinal Adı:
  Angels' Blood
 • Çeviri:
  Bige Turan Zourbakis
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Quincy 
08 Nis 2017 · Kitabı yarım bıraktı · 3/10 puan

Okumaya katlanamadığım, daha fazla dayanamadığım için yarım bıraktığım.
Bayılanlar var, Raphael diye ölenler var. Tamam Raphael'e laf yok ama sadece Raphael için de katlanılacak bir kitap değil. Benimle aynı fikirde olmayanlar, sizi anlıyorum ama herkesin düşüncesi farklı ve ben okunmaya değer bulmuyorum.

Hazal 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yorumumun tamamı için --->
http://rapunzelinkulesinden.blogspot.com.tr/...kani-yazar-nail.html

Kitapta çoğunlukla tanıdığımız türler karşılıyor yine bizi; vampirler, melekler, vampir avcıları... Bir çoğunuz belki artık bunlar sıktı diyor olabilirsiniz ama hayır, ön yargılı olmayın :) Çünkü yazarımız her ne kadar vampirler ve meleklerle ilgili dişe dokunur bir numara çekmemiş de olsa vampir ve melekliğin arası diyebileceğim Kan Melekleri'ni yaratmış. Ayrıca kitabın bir kaç değişik yönü daha var ki bu kitaptaki melekler ve vampirler insanlardan saklanmak zorunda değil. Gayet rahat bir şekilde kocaman kanatlarıyla gökyüzünde rahatça uçabiliyorlar ve bana göre en önemli farklılık yazarımızın yaratmış olduğu dünya bir çeşit hiyerarşiyle yönetiliyor. Dünya baş melekler tarafından bölünmüş durumda ve her baş melek kendi bölgesinin kralı gibi bir şey. Ve bunlarda bizi tatmin edecek derecede bana göre. Yalnız kitabın hemen hemen yarısına kadar pek böyle vurdulu kırdılı olaylar yok, yazarımız Elena ve başmelek Raphael arasında ki çatışmaya biraz fazlaca yer vermiş olsa da sonuna doğru bu açığı kapatmayı başarıyor. Sonunda da şaşırtıcı bir sürpriz saklı bizim için.

Meleklerin Kanı benzeri kitaplar

Nuray 
15 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben çok çok beğendim bu kitabı. Zaten fantastik kitaplara aşık biri olarak Meleklerin Kanı'nı beğenmemem saçma olurdu. Tabi ki bir karaktere aşık oldum o da Raphael :) Meleklere ayrı bir zaafım var zaten ona da bayıldım... O kanatları falan çok çok güzel ya. Okuduktan sonra etkisinden çıkamadım evde ''Bende Raphael istiyorum !'' diye geziyordum :D Kolay okunan bir kitap. Benim bir yerde aklım karıştı o şıp şıplı bir şeyler yazıyordu oraları pek anlamadım . Onun dışında her şey mükemmeldi.Fantastik kitapları seviyorsanız bir şans verin pişman olmayacaksınız.

Simay 
06 May 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · 7/10 puan

Kafa yormadan okuyabileceğiniz fantastik bir kitap. Çerezlik denilecek türden. Serinin diğer kitaplarını da okuyacağım. Kitapla ilgili diyebileceğim tek olumsuz eleştiri melek gibi kutsal bir varlığı bu denli cinselliğe düşkün karakterler olarak yaratmış olması beni rahatsız etti. Bunu bilerek kitaba başlamanız sizin için daha iyi olacağını düşünüyorum.

Yeşim Temiz 
14 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Melek kurgularını sevenler için güzel bir kitap. Yazarımız melekleri farklı bir şekilde ele almış ve yeni bir kurgu ortaya çıkarmış. Kitabın tanıtım bültenini okursanız kitabın konusunu zaten kavrarsınız o yüzden diyecek fazla bir şey yok. Kitabın tek eksiği cümleler fazla temiz değil. Yani bazı yerlerde cümleleri kendim toparlamak zorunda kaldım (İşini iyi yapmayan çevirmenler :/). Ama yine de kitaba dalıp gidiyorsunuz. Beğendim :)

El yum 
 23 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Lonca Avcısı serisi benim favori serilerime girmeye hak kazandı ilk kitabıyla. Konusu kitabın arkasında aslında güzelce anlatılmış. En iyi vampir avcılarından olan Elena, Başmelek Rapheal tarafından çok özel bir görev için işe alınır. Dobra ve korkusuz Lonca Avcımızla, kusursuz ve çok güçlü bir Başmeleğimiz başlarda pek anlaşamasalarda sonlara doğru aralarındaki ilişkinin boyutu değişir. Gerilimin yanında fantastik bir aşk güzel harmanlanmış bu kitapta. Eğer siz de benim gibi melekler, vampirler, kan, gerilim ve aynı oranda aşk seviyorsanız güzel bir yetişkin kitabı olabilir sizin için. Benim en çok ilgimi çeken konuları bir kitapta barındırdığı için benim çok hoşuma gitti. Ayrıca kapak tasarımları çok güzel değil mi?
Bu kadar güzel bir konunun yanı sıra şu uyarıyı da yapmalıyım ki kitabın içinde biraz cinsellik olduğu için rahatsız olacakların okumamasını tavsiye ederim.
Kitap benim favorilerim arasında oldu. Umarım siz de beğenirsiniz.

Deniz Atakan 
 26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok çok beğendiğim bir kitap oldu. Fantastik kitapları zevkle okuyan biriyim ama bundan ayrı bir zevk aldım. En son bu kadar beğendiğim kitaplardan biri Mortal Instruments serisiydi, bu kitapta da biraz onun tadını aldım. Benzerlikten falan değil de okurken aynı havayı verdi bana :-) Vampirlerin melekler tarafından yaratılıyor olması da oldukça değişikti, çok beğendim o kısmı... Baş meleğimiz Raphael'i ve Lonca vampir avcısı Elena'yı eminim çok seveceksiniz arkadaşlar... Şiddetle tavsiye edilir ;-)

NOT: Serinin 2.kitabı okuyacağım için ilk kitabı tekrar okudum. Yine çok sevdimm, yine bayıldımm ;)

Serdar Poirot 
04 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Dünyaya melekler hüküm sürmektedir ve Kuzey Amerika'nın başmeleği Raphael, vampir avcısı olan Lonca teşkilatından Elena Deveraux'nun hizmetini alır. Bu bir emirdir ve Elena buna uymak zorunda kalır. Elena çok yetenekli bir avcıdır ve hayattaki en yakınları da yine aynı loncadan yönetici Sara ve bir diğer avcı Ransom'dur. Raphael'in verdiği görev oldukça zorludur. Doğu Avrupa ve Rusya başmeleği, aynı zamanda bir diğer baş melek Michaela'nın sevgilisi Uram dönüşüm geçirmiştir ve kan akıtmaya başlamıştır. Artık dünya için tehlikeli olduğundan üstün koku alma yeteneği ile Elena onu bulacak ve Raphael de öldürecektir. Ancak işler beklendiği gibi gitmez. Yardımcıları olan Dmitri önderliğindeki Jason ve İllium'un aralarında bulunduğu Yediler yardım etmesine rağmen, Uram, Elena'yı bir binanın yıkıntısı altında bırakır. Elena ölecektir, ama Raphael buna müsaade edecek midir? Uram'ı yok edecek midir? Elena bu işten insan olarak sağ salim kurtulabilecek midir? Melekler neden insanlardan vampir yaratmaktadır? Keyifle okunan bir roman.

İllinaland D 
11 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuyalı bayağı olmasına rağmen kitabın ismini duymam derin bir nefes alıp kalbimin sıkışmasına neden oluyor. bunun tek nedeni de yok. kitap başlı başına bir şaheser bana göre. hani bir kitap yada film vardır tekrar tekrar izleyip okusanız da sıkılmazsınız ya, bu kitap da tıpkı onun gibi. Hiçbir şekilde yabana atılmayacak ve bekletilmemesi gerek bir kitap. Eğer okumuşsanız ne dediğimi eminim ki anlamışsınızdır.

Pelin Sueda 
 24 Kas 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 6/10 puan

Yine çok sevdiğim bir yayınevinin kitabını bitirdim fakat bu sefer maalesef pek beğenemedim.Tasarım çok güzel fakat konu çok bilindik.Başlarda sevmiştim ama sonra olaylar birbirini tekrarladı,sıkılmaya başladım . Dili akıcı ve yormadığı için çerezlik olarak okunabilecek bir roman,okunmayacak gibi değil tabii ki.Ama beni kesinlikle tatmin etmedi.Yine de seriye devam edeceğim,belki yazar diğer kitaplarda toparlar.

2 /

Kitaptan 15 Alıntı

Hazal 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Bana gül göndermiş."
Hattın diğer ucundan, hayal kırıklığını belirten bir hırlama geldi. "Hayatım, nadiren randevuya gittiğini biliyorum ama o şeyleri sokak köşelerinde beş papele satıyorlar."
"Kristalden yapılmış." Elena konuşurken, kristal gülün ışıltılarından gözünü alamıyordu. "Ay, olamaz."
"Ne olamaz?"
Elena ağzı açık bir halde en yakın çekmeceye uzanıp fazla hafif olduğu için nadiren kullandı-ğı ince keskiyi aldı ve gülün sapındaki bir bölgeyi hafifçe kazımaya çalıştı. Bıçak işlemiyordu. Sonra bıçağı tersine sürttü ama bu kez gül "Çizilmelere dayanıklı bıçağı çizdi. "Ay olamaz."
"Ellie, neler olup bittiğini hemen anlatmazsan yemin ederim seni eşek sudan gelene kadar döverim. Ne oluyor? Kan emen mutant bir gülmüymüş.?
Elena kahkahasını tutup elindeki tarif edilmez güzellikteki şeye baktı. "Kristal değilmiş."
"Kübik zirkon mu? diye sordu Sara kuru kuru. "Ay, dur bir dakika, yoksa plastik mi?"
"Elmas."
Ölüm sessizliği."

Meleklerin Kanı, Nalini SinghMeleklerin Kanı, Nalini Singh
İsimsiz 
13 Nis 2017 · Kitabı okudu

Güç, bağımlılık yapan bir şeydi ve sadece çöküşü hızlandırmakla kalmıyor, sonunda yok oluşa neden oluyordu.

Meleklerin Kanı, Nalini SinghMeleklerin Kanı, Nalini Singh
Meryem Özalp 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Aşıklarım her zaman savaşçı kadınlardan çıkmıştır. Güç, benim ilgimi çeker."

Meleklerin Kanı, Nalini SinghMeleklerin Kanı, Nalini Singh
Emine 
31 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Dilin seni başa çıkamayacağın kadar büyük dertlere sokabilir.

Meleklerin Kanı, Nalini Singh (Yabancı)Meleklerin Kanı, Nalini Singh (Yabancı)
Hazal 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Düşersem beni tutmazlar mı?" diye sordu ona bakmadan.
"Ancak canları isterse."

Meleklerin Kanı, Nalini SinghMeleklerin Kanı, Nalini Singh
Emine 
31 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sadece aptallık cahilliğin bahanesi olabilir.

Meleklerin Kanı, Nalini Singh (Yabancı)Meleklerin Kanı, Nalini Singh (Yabancı)
Deniz Atakan 
01 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Daha önce hiç bir avcıyla beraber olmadın mı?" Elena sırıtarak başmeleğin altdudağını ısırdı.
Ama Raphael gülmüyordu. "Daha önce hiç Elena'yla beraber olmadım." Buğulu bir sesten geldi sözleri, gözleri o kadar yoğundu ki Elena sahiplenildiğini hissetti.
Kollarını başmeleğin boynuna dolayıp suratına bakabilmek için arkaya doğru yaslandı. "Ben de daha önce hiç Raphael ile beraber olmadım."

Meleklerin Kanı, Nalini Singh (Sayfa 299)Meleklerin Kanı, Nalini Singh (Sayfa 299)
Hazal 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Onu öldürmelisin." Lijuan'ın göz bebekleri oburca büyürken gözlerini siyah alevler doldurdu. Yüzü, alev almış bir kurukafa gibi görünüyordu. "Onu öldürmezsen, duvarlarının ne zaman çökeceğini asla kestiremezsin."Peki onu öldürmezsem ne olur?"
"O seni öldürür. Seni bir ölümlüye dönüştürür."

Meleklerin Kanı, Nalini SinghMeleklerin Kanı, Nalini Singh
Hazal 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Elena, Raphael'in sözlerinde geleceğini görebiliyordu. "Benim anılarımı almazsın," diye hatırlattı ona. "O aşamaya geldiğimizde bana istediğini yapabilirsin ama anılarımı almaya kalkma."
"Ölmeyi mi tercih edersin?"
"Evet."
"Öyle olsun"

Meleklerin Kanı, Nalini SinghMeleklerin Kanı, Nalini Singh
2 /