Menekşe Kokulu Hikayeler

7,7/10  (163 Oy) · 
547 okunma  · 
135 beğeni  · 
3.260 gösterim
"Menekşe Kokulu Kitap!"

Hayata Bir Bardak Çay Molası

Sevinçlerini Sakın Erteleme
Her Yemekten Sonra Şükret
Biri Seni Kucakladığında 
İlk Bırakan Sen Olma...

Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 69 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.

Sevgiyi, dünyadaki tüm kötülüklere karşı bir zırh gibi giy. Bu zırh, hiçbir silahın delemeyeceği tek kalkandır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  391
 • ISBN:
  9786053846796
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mehmet Kesdal 
10 May 19:22 · Kitabı okudu · 3 günde · 1/10 puan

Kızımın kitaplarından seçip okuduğum bir kitap.Öğretmenleri "bu tür (kokulu) kitapları okumayın çocuklar" diye tavsiyelerde bulunuyorlar.Sebebini okuyunca anladım.Bomboş, hiç bir edebi yön yok, sosyal medyada ya da internet ortamında gezinen bir sürü hikaye veya anıların toparlanmış hali.Çocuklarımız daha edebi yazıları hak ediyorlar.

İçindeki hikayelerle yaşama tutunmayı sağladığım bir kitaptır. Defalarca okumama rağmen her okuyuşumda ayrı etkilenirim. Bu güzel hikaye derlemeleri için teşekkür ederim Ender Haluk Derince!

Haree 
08 Eyl 02:16 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · Puan vermedi

İçinde hayatla ilgili farklı hikayeler bulunan, bazılarını sosyal platformlardan okumuş olduğumuz hayata dair dersler veren soluk aldıran bir kitaptı. Menekşeler kokmuyorsa bu kitap neden kokuyordu aklıma takıldı :) kitabın arkasında hayata bir çay molası verin diyor ama bence mola verdiğiniz zaman bu kitaba göz gezdirin çayınız hep sıcak olsun ve sevdiğiniz insanlarla için... iyi okumalar

Şah Şkr 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kokulu kitaplar moda oldu. Eğer hikaye okumayı seviyor ve daha önce bol bol hikaye okumuşsanız okumuniza gerek yok. Çünkü kitaptaki hikayelerin çoğunluğunu okumuşsunuzdur. Ama hikaye kitabı arayanlar okuyabilir.

Kitabın sayfalarına menekşe kokusu yayılmış keyifle okunur zannedilsede boşuna zaman harcanılan bir kitaptı. Hikayesevere bu hikayeler çok tanıdık gelecektir zaten. Yeni olan hiç bir şey yoktu.

ışıl zambak 
29 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Fena değil çoğu bildiğim hikayeler zaten ama sıkıcı değil akıcı bir anlatımı var . Beni almaya tetikleyen sayfaların menekşe kokusu ile kitap tasarımı oldu dayanamadım aldım :)

Nur 
14 Ağu 14:40 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap okumak konusunda sıkıntı çeken, hızlı okuyamamaktan dert yananlar varsa bu kitap oldukça akıcı; birkaç saat içinde bitiyor. Kitap 69 tane hikayeden derlenmiş. Menekşeler en sevdiğim çiçeklerden olduğu için bu kitabı tercih ettim. Diğer kitaplar nasıldır bilmiyorum. Çok sevdim ya da hiç sevmedim diyemem. Ama dediğim gibi hikayeleri güzeldi, hikayelerin başlarında konuyla ilgili özlü sözler de vardı hoşuma gitti. Tavsiye ediyorum. Kitaplı günler!

Kitap da çoğu bildiğimiz hikayeler bulunmakta ve akıcı bir anlatımı var . 69 hikayeden Oluşmaktadır. Her bir farklı konulardan bahsetmekte, en azından arada olsa böyle hikayeler okumaktan zarar gelmez.Hikayeler bize hayatın kargaşalarından ve sıkıntılarından az da olsa uzaklaştırır.

Süeda Horzum 
11 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

69 hikayeden oluşan bir kitap.Okunmazsa çok zararı dokunmaz ama okunursa da kötü olmaz.69 hikayenin her biri farklı bir olayı anlatıyor.Hikayeleri üst üste değilde aralıklarla okursanız daha iyi olur :)

Özlem IŞIK 
 31 May 20:25 · Kitabı okudu · Beğendi

Çok önceden severek bir çırpıda içindeki bütün hikayeleri okuduğum ama ara ara herhangi bir hikayeyi açıp tekrar tekrar okuyacağım bir kitap oldu.
Ciddi mânada kitabın menekşe kokması ve her bir sayfasını çevirdiğinizde o kokunun burnunuza gelmesi en güzel yanlarından biri :)
Her hikayenin başlığının altında güzel sözlerinin olması ve hikayelerin öğretici olması da artı yönlerinden..
Belki yolculukta , belki bir bankta ya da sahilde , dolmuşta eve giderken keyifle okunabilecek bir kitap :)

5 /

Kitaptan 74 Alıntı

Nur-AL 
07 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Dinlemeyi severim. İnsanları dikkatle dinleyerek çok şey öğrendim. Çoğu insan karşısındakini hiç dinlemez.

Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 291 - Ernest Hemingway)Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 291 - Ernest Hemingway)
Nur-AL 
27 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Mutlu olmak için uğraş vermelisiniz. Mutluluğa, iş, para ya da aşkla ulaşılmaz. Mutluluk sizinle kendiniz arasında bir meseledir.

Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 261 - Rufus Wainwright)Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 261 - Rufus Wainwright)
Nur-AL 
11 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Yetime yakın ol, ona acı, başını okşa, beraber yemek ye! Böyle yapanın kalbi yumuşar ve ihtiyaçları karşılanır."

Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 237 - Hz. Muhammed)Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 237 - Hz. Muhammed)

Dünya'nın en yoksul insanı paradan başka hiçbir şeyi olmayandır.

Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 189 - Arthur SCHOPENHAUER)Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 189 - Arthur SCHOPENHAUER)
Zarif'Hanım 
11 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ama hepsinden çok ;
Dost matematiksel olmalı;
Sevinci çarpmalı ...
Üzüntüyü bölmeli...
Geçmişi çıkarmalı...
Yarını toplamalı...

Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk DerinceMenekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince
Zarif'Hanım 
11 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Gün gelir ve anlar ki insan yaşadığı her şey bir yalandır. geriye vazgeçemediği bir aşk ve kabullenmediği bir yanlızlık kalır.
Cengiz Aymatov

Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 295)Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 295)
Berçem Arslan 
03 Ağu 21:43 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Affetmek Kendine İyliktir
Kendimizi ruhumuzda ağır yükler taşımaya mahkum ediyoruz. Affetmeyi karşımızdaki kişiye bir ihsan olarak düşünüyoruz, halbuki affetmek en başta kendimize yaptığımız bir iyliktir

Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 84)Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 84)

"Parçaları kaybolmuş puzzle gibi artık insanlar. Kiminin kalbi, kiminin ruhu, kiminin beyni yok." -Chuck Palahniuk

Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 173 - Yakamoz Yayıncılık)Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 173 - Yakamoz Yayıncılık)
Nur-AL 
28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Arkadaşlar ve iyi niyet, sizi paranın gidemeyeceği yerlere götürür.

Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 189 - Matgaret Walker)Menekşe Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 189 - Matgaret Walker)