Merhaba Söğüt

8,4/10  (14 Oy) · 
70 okunma  · 
16 beğeni  · 
1.891 gösterim
Adı: Kayı Han Boyu... Kayı Han Boyu, Malazgirt Zaferinden sonra Anadolu'ya akan yüzlerce boydan sadece biri... Öylesine küçük ki, göç kollarının içinde yitip gitmiş gibi... Küçük, ama inançlı; dünya ötesi ebedi emelleri ve idealleri var. Dünya ötesi ebedi emelleri ve idealleri olduğu içindir ki, Anadolu topraklarında yeniden dirilişi sadece o gerçekleştirebiliyor.Vuslatın ilk durağı Söğüt... Vuruşa-barışa Söğüt'e gelip yerleşen Kayı Hanlılar, göçlerle örülen emellerini orada besleyip devletleştirecek, oradan Bizans'a uzanarak Peygamber müjdesine ulaşacaktır. Bu muhteşem bir oluşun hikayesidir. Hedefini iyi tespit etmiş ve kendisini hedefe kilitlemiş toplumların neler yapabileceğine Kayı Han Boyu'nun yaptıkları şahittir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2007
 • Sayfa Sayısı:
  446
 • ISBN:
  9789754081026
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
bahar uzun 
26 Kas 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ben ilk başta kitabi okuma gibi bir gerekte bulunmadım çunku yabanci kitaplari okumayi daha çok seviyorum arkadaşimin tavsiyesiyle başladım ve butur kitaplara karşi on yargimi kirdim Ertuğrulun kahramanlaklarini anlatan muhteşem bir kitap tafsiye ederim

Mediha Gül 
 25 Mar 2016 · Kitabı okudu · 14 günde · Puan vermedi

Diğer kitapları gibi sade ve sıkmayan dil ile yine tarihi sevdiriyor betimlemeleri ile de yalınlığı bıktırmıyor. Merhaba Söğüt ilk defa Yavuz Bahadıroğlu okuyanlar için heyecan verici olabilir ama daha önce çok daha fazla kitabını okuduysanız kimi zaman kişiler değişse de diğer kitaplarla aynı olayları yaşatıyor aynı tadı veriyor bu kimi zamanda usandırabiliyor ve sanırım uzun süre tarihi roman okuyamayacağım.

Mehmet Admış 
06 Oca 02:06 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Aslında kitabın adından da anlaşıldığı gibi MERHABA SÖĞÜT, Osmanlı'nın daha kuruluş evresi olan ve göçmen bir boy iken Anadolu'ya gelişini ve Söğüt'e yerleşmelerini anlatıyor. Ertuğrul Gazi'nin obasını getirdiği ve Osmanlı İmparatorluğunun doğum yeri olan ve Kayı Obasının son göç ettikleri yeri ve o dönemin şartlarını göz önüne seriyor. Eğer Tarihe ve özellikle de Osmanlı Tarihi'ne merakınız varsa okuyabileceğiniz hoş bir eser...

Esma Tezgi 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yazar Kayı boyunu ve o zamanın insanını gayet güzel anlatmış ancak kitabın genelinde bir hüzün vardı -ya da ben öyle hissettim- Ertuğrul Bey'e daha fazla ağırlık verilseydi daha hoş olurdu bence.

Mehmet Y. 
07 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yıllar önce Kültür Bakanlığı Yayınlarından 'Uzaklar Yakındır' alt başlığı ile de yayımlanmış olan bir romandı. Ertuğrul Gazi idaresindeki Kayıların Anadolu coğrafyasındaki yıllarını ve en nihayetinde Söğüt'e kadar gelişlerini anlatır.

Aysesozenaycan 
27 Kas 2015 · Kitabı okudu · 52 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tatil nedeniyle elime pek alamadım ama her elime aldığımda elimden bırakmaya ara vermeye kıyamadığım çok güzel anlatımı ve sıkmayan detaylarıla çok güzel bir eser.