Mervin & Beni Ararsan Bulursun

10,0/10  (2 Oy) · 
20 okunma  · 
0 beğeni  · 
1.232 gösterim
Susuyordum. Sımsıkı tutmuştum dilimi. Kalbim konuşuyordu onun yerine... Hayır baba, yanılıyorsun! Ben büyüdüm. Ben bir seçim yaptım. Şeytana kölelikten şimdi kurtuldum. Beni azarlama, beni ezme, beni incitme, yeteri kadar incindim zaten. Bir ömür sevmeni bekledim beni. Evet, besledin, büyüttün, ne istediysem verdin ama kendini vermedin bana. Seninleydim ama sensiz büyüdüm. Bedenimi giydirdin ama ruhumu açıkta bıraktın. Ruhum üşüdü baba, sarılıp da ısıtmadın. Ne zaman uzatsam havada kaldı elim. İlle de tepemize bomba mı düşmesi gerekiyordu elimi tutman için? Görmüyor musun? Hissetmiyor musun? İçimde bir çocuk var hâlâ... Küçük yaşta annesiz kalan bir çocuk asla büyüyemiyor, anlamıyor musun? Sev onu, başını okşa, elinden tut. En zor zamanlarında yapmadın, hiç olmazsa şimdi yap bunu... Evden ayrılırken, bir umuda yürürken, belki de bir daha görüşememe ihtimalini düşünerek...
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  978-975-6107-71-3
 • Yayınevi:
  Carpe Diem Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

"İnsanlar ölümü çirkin görürler. Fakat ölümden beter haller vardır. Bir savaş sonrasını yaşamayanlar bunu bilemeyebilirler."

Mervin & Beni Ararsan Bulursun, Ömer Sevinçgül (Sayfa 158 - Carpe Diem, 1.Basım)Mervin & Beni Ararsan Bulursun, Ömer Sevinçgül (Sayfa 158 - Carpe Diem, 1.Basım)

Çocukluk hayatımı ikiye ayırabilirim... Petra'dan önce, Petra'dan sonra... Her sözü emirdi yeni annemin. Devlet gibiydi, sayısız kuralları vardı uymam gereken.

Mervin & Beni Ararsan Bulursun, Ömer SevinçgülMervin & Beni Ararsan Bulursun, Ömer Sevinçgül

Ölüm... işitirdim ama bilmezdim, benden uzakta bir yerlerdeydi. Başkaları ölürdü ölebilirdi ama annem...

Mervin & Beni Ararsan Bulursun, Ömer SevinçgülMervin & Beni Ararsan Bulursun, Ömer Sevinçgül

Günlerim kendime acımakla geçiyordu. Üzüntülü zamanlarımda bazen kuytu bir yere saklanıp beklerdim. Belki bir ilgilenen olur, belki biri beni arar, belki biri gelir de başımı okşar, belki biri elimden tutar da kaldırır diye.
Saatler geçer, kimse aramaz, sormaz, gelmezdi.Çocukluk işte, kim gelecekti ki... Sonunda beklemekten bıkar, başımı kendim okşar, elimden kendim tutar, kendi kendimi teselli etmeye çalışırdım...

Mervin & Beni Ararsan Bulursun, Ömer SevinçgülMervin & Beni Ararsan Bulursun, Ömer Sevinçgül