Mesneviden Hikayeler

8,0/10  (28 Oy) · 
117 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.099 gösterim
Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems'in Yazarından…

Aşk kıblemdir, sevgi seccadem… her ibadeti bozmanın keffareti vardır, aşk'ın keffaretide nârdır…

Mesnevi sadece bir kitap değildir. Mesnevi, satırlarda insanlığın ve hayatın anlamlı damlalarını okuyucuya sunan bir mâna denizidir. İnsanlar; önce kendini, sonra evreni gösteren ve tanıtan bir aynadır. “Körler çarşısında ayna satılmaz” diyen Hz. Mevlâna bizi bize anlatma yolunda büyük bir eseri hediye etmekte ve bizleri insaf, izan ve inanç ikliminde mutluluk nefesi solumaya davet etmektedir.

Mesnevinin, gençliğimize ahlaki bir kişilik kazandırmadaki önemine binaen, milli ve manevi duygularla, karakterini geliştirmiş, aydınlık bir gelecek kurma düşüncesiyle kaleme alınmış hikayele-rinden bir demet sunmayı amaçladık.

Bu kitabımızda çocuğundan, yetişkinine kadar tüm insanlığın kendine bir ders çıkaracağı mutlaka bir hikaye vardır. Ayrıca her hikayenin sonunda O hikayeden çıkaracağımız dersler ile ilgili mesaj pasajı vardır.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  114
 • ISBN:
  9786051130385
 • Yayınevi:
  Karatay Akademi
 • Kitabın Türü:
Ayşenur Araz 
 12 Nis 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · Puan vermedi

İyi bir kitaptı.Bu kitaba benzer birçok kitap daha okudum.Ancak bunun içeriği deiğrrlerinden daha farklı geldi.Kendi özgün cümlelerinden oluşmuş.Hikayeleride oldukça anlaşılabilirgüzel. biz insanların anlayabileceği şekilde yazılmış.Ben okurken zevk aldım.Orta seviyede bir kitaptır.