Metin Yüksel Öncülerin İzinde 8

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
61 gösterim
Şehadeti ile karanlıkları aydınlatan bir şehid… Çok kısa bir hayata birçok güzellik sığdıran Müslüman gençliğin öncüsü bir yiğit… Âlim bir babanın oğlu… Ümmetin yüz akı bir delikanlı… Metin Yüksel.
Çocukluktan başlayarak ilk gençlik yıllarına, ilk gençlik yıllarından şehid edildiği gençlik yıllarına kadar durmadan duraksamadan hareket halinde olan, hayatın finalini en güzel şekilde “şehadetle” yapan öncü Metin Yüksel.
Metin Yüksel, gençliğin rol modeli olan bir yiğittir. Yeni nesillerin onu tanıması, hayatı ve mücadelesini öğrenmesi için kaleme alınan bu roman aynı zamanda Metin Yüksel’e olan vefa borcumuzu bir nebze olsun ödemeye vesile olmuştur.
1979 yılında 23 Şubat Cuma günü Cuma namazından çıkarken, İstanbul Fatih camii avlusunda şehid edilen Metin Yüksel, Müslüman gençlik için bir meşale olmuştur.
“Şehadet Bir Çağrıdır, Nesillere, Çağlara” Böyle diyordu şehid Metin Yüksel... Çağları aydınlatacak yegâne yolun Allah yolunda ölmek olduğunu haykırdı Fatih Camiinin avlusuna akan temiz kanlarıyla. O aşk ehliydi. Şehadete susamışlığı ve kendisinden sonra gelenlere emanet ettiği mücadele bilinci uğruna hayatını verdiği sevdasıydı...
Metin Yüksel, her zaman kardeşlerinin yardımına koşabilmek ve kardeşlerinin dertlerine derman olabilmek için çaba sarf ediyordu. Hayatını İslam Ümmetinin dirilişine adamıştı. Mahalle mahalle, şehir şehir koşuyordu İslam'ı tebliğ edebilmek için.
Metin, bir gün gençlerle ders yaparken diğer bir gün fakirlere yardım için koşuyordu. Bir gün mitingde en önde yürürken diğer bir gün Müslümanların izzetini korumak için İslam’a savaş açanlara karşı mücadele veriyordu.
Metinlerin çoğalması ile baharın habercisi güllerimiz gül bahçesine dönüşecektir. Aydınlık sabahlara Metinler ile uyanacağız. Yeryüzü Metinler ile güzelleşecek… Bu roman çalışması Metinlerin yetişmesine vesile olması niyeti ile kaleme alınmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2017
 • Sayfa Sayısı:
  136
 • ISBN:
  9786059508094
 • Yayınevi:
  Sude Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Zeynep 
25 Şub 11:53 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İslam davasının en samimi insanları Peygamberlerden sonra şehitlerdir. Şehitlik davadaki samimiyeti, yani imanın zirvesini gösterir. Ahirette insanın cennete gitmesine vesile olur. Bu dünyada ise insanların gaflet uykusundan uyanıp , hidayet bulmasına vesile olur.
[{ Şehadet ; bir çağrıdır tüm nesillere ve çağlara}].
Şehadet, güzel günlerin habercisidir. Şehadet gelecek aydınlık günlerin nişanesidir.

Metin Yüksel, Ferhat Özbadem (Sayfa 51)Metin Yüksel, Ferhat Özbadem (Sayfa 51)