Mezara Mahkum Night Huntress (Gece Avcısı) Serisi 4

9,1/10  (14 Oy) · 
42 okunma  · 
11 beğeni  · 
693 gösterim
"Yoğun, duygusal ve tek kelimeyle büyüleyici!"
-Lara Adrian-
New York Times Çok Satan Yazar

Yarı vampir Kedicik Cat Crawfield altı yıl önce tanıştığı ölümsüz aşkı Bones'la birlikte, ta ilk günden beri ölümsüzlere karşı savaştı, intikam peşinde koşan bir usta vampirle uğraştı ve aşkını kan bağıyla mühürledi. Artık tatil zamanı! Ama müthiş bir Paris seyahati hayali, Kedicik'in bir gece dehşet içinde uyanmasıyla son buldu.

Cat, Gregor adında, Bones'dan daha güçlü bir vampirle ilgili rüyalar görüyordu. Üstelik bu vampirle arasında Cat'in bile bilmediği bir bağ vardı.

Gregor, Cat'in kendisine ait olduğuna inanıyordu. Onu elde edene kadar da durmaya niyeti yoktu. Kedicik'in kabuslarını süsleyen vampirle, kalbinin sahibi arasında bir savaş çıkması kaçınılmazdı ve Gregor'un etkisini sadece Cat yok edebilirdi. Şimdiye kadar karşısına çıkan en amansız kan emiciden kurtulmak için Cat'in bütün gücünü toplaması gerekiyordu. Bu güç, onu mezara mahkum etse bile...

"Baştan çıkarıcı, durmak bilmeyen bir heyecan."
-Melissa Marr-

"Cat, beş saniyede kalbinizi ele geçirecek."
-Cheyenne McCray-

"Klasik Vampir efsanelerine yeni bir soluk geldi. Jeaniene Frost başarısını sonuna kadar hak ediyor."
-Yasmine Galenorn-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2011
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786054377954
 • Orijinal Adı:
  Destined for an Early Grave
 • Çeviri:
  Mehmet Karaosmanoğlu
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kızıl Meleğin hayatında gizli kalan bi bölümü var. Bu bölüm Paris'te Gregor adında bir vampirle geçmiş, rüya hırsızı olarak bilinen bu vampirin istediği tek birşey vardır karısı Cat. Bones kocası olduğunu iddaa eden adama savaş açacaktır haliyle. Daha ne olabilir derken sevgili yazarımız beni şaşırtıyor. Size yazarın vampirlerinden bahsedeyim. Kalbi nişan alan gümüşle ölen - tabi kafasını da kesmek lazım -, yüzyıllar geçince usta vampir diye anılan, zamanla bazı özel yeteneklere sahip olan ve son olarak da açlık, öfke, kıskançlık etkisinde gözlerinin yeşile dönmesi belirgin özellikleri. Peki yarı vampir olan Cat nasıl bir vampir olurdu? Gerilim ve macera dozunu hiç kısmadan seriye devam ediyor yazarımız. Kitapta belirgin olarak sevdiğim ve bağımlılık yapan Cat'in laf sokmaları ve sivri dili. Keyifli okumalar.

Not: Okuma sırası şu şekildedir;
Mezarla Randevu
Tek Ayağı Mezarda
Mezarın Dibinde
Mezara Mahkum
Kızıl Damla
Sonsuz Karanlık
Mezarın Yüzü
Şimdi Mezar Zamanı
Ateş Laneti

Özlem Ekiz 
 01 May 19:04 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Şu an çok ama çok kızgınım sayın okuyucular. Jeaniene, bu kitapla resmen Cat'i de beni de mahvettin.

Spoilers!!!!

Öncelikle o Bones denen kemik kafalıyla başlamak istiyorum. Bones, sana niye ısınamadığımı buldum sonunda. Çünkü sen tam bir kamilsin! Evet, bu kitap Bones'un ne kadar kamil olduğunun tescillendiği kitap arkadaşlar. Yani o güzelim Cat, seni bir kez daha kurtarmak için canını dişine takıyor, sen gitmişsin, "Beni yine terk etti, o beni niye koruyor ki, ben ondan daha güçlüyüm..." Bla,bla,bla! Bir de beyefendi plan yapıyor ama Cat'e söyleme zahmetinde bulunmuyor. Tamam, Cat'e verilen tüm bilgiler düşmana gittiği için söylemedin ama az da olsa çaktırmadan bir şey çıtlat, sevgilin onu anlayacak kapasitede, senin aksine! Dua et, o kamilliğine rağmen Cat ile seni gerçekten çok yakıştırıyorum, Cat'imi çok güzel sırtlıyorsun, yoksa çoktan nefretlik listeme girmiştin!

Diğer konuysa Rodney. Şimdi bu güzelim karakter niye öldü ha!!!! O kadar ölmesi gereken gerzek karakterler varken (en başta Tate diyorum, olmadı o iğrenç vampir Ian) Rodney'in ölmesi. Bir de Justina zorla vampir oldu. Adam belki Justina'ya (Cat'in annesini) vampirleri zamanla sevdirecekti. Üffff, gel de somurtma! Yalnız son 2 kitaptır şu Ian, Justina'ya baya yazıyordu. Yazar, gidip de Justina ile Ian'ı çift yaparsan sana hakkımı helal etmem!

Pekala, şimdilik öfke krizim bitti. Bundan sonrası kitapla ilgili yorum olacak. Yukarıdaki isyanlarımdan anladığınız üzere, kitap aksiyondan duygusallığa geçiş yapmış durumda. Beğendim mi, aslında evet. Yazar yine beni yanıltmadı ve harika bir iş ortaya koymuş.

Vlad, geçen kitaba göre daha ağırlıktaydı. Ve hele şükür, yazarın erkek vampirlerinden birini sevmeye başladım. (Gerçi bir de Cat'in eski birliğinden olan Juan var diyeceğim ama Tate'den sonra o mu vampir olmuştu hatırlayamadım, yanlışlık yaptıysam kusura bakmayın.) Vlad, gerçekçi ama bulduğu her fırsatta ille birine sözlü olarak sataşacak :D Cat ile gelişen dostlukları da çok hoştu. Yalnızzz, şöyle de bir sorun var, Jeaniene'in Vlad'ını sevsem de gönlümde başka bir Vlad Tepesh yattığı hatta ona taptığım için, üzgünüm Jeaniene'in Vlad'ı sevgimi kazanmak için baya geç kaldın. Keşke başka bir karakter olarak çıksaydın karşıma.

Kitapta sevdiğim diğer şey Tate'in bir yerde görünmesi. İnşallah hiç görmeyeceğimiz günler de gelecek. (sinsi sırıtış) Ian, hala iğrençsin -_-

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...ra-mahkum-yorum.html

PINAR DEĞİRMENCİ 
02 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Işte serinin dördüncü kitabı
VaV diyorum soluksuz okudum resmen çoğu yerde ağzım açık kaldı
Ah bones nasılda güzel seviyorsun ya adamsın yani en güçlü vampirsin
Neyse konu iyiydi ya kediçık burda çok iyiydi tam benim kızımdi yani tuttum acı çektiği an ise işte bu dedim ihtiyacım vardı böyle birşeye sadistm sanırım ahahah ama sonrası vay ki vay
Bonese olan aşkı yaktı kavurdu beni ya
Bayıldım kesinlikle serinin en en sürükleyici kitabıydi bence ikinci kitap ve bu sevdim
Özellikle sonunu
Geçelim beşe

Kitaptan 6 Alıntı

angelsbooks 
 17 Ağu 16:17 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Her düşüşün arkasında muhakkak kibir vardır.

Mezara Mahkum, Jeaniene Frost (Sayfa 353 - Artemis Yayınları)Mezara Mahkum, Jeaniene Frost (Sayfa 353 - Artemis Yayınları)
angelsbooks 
17 Ağu 16:20 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bazen hayat ve ölüm ya da esaret ve özgürlük arasındaki ince çizgiyi dikkat denen şey belirliyordu.

Mezara Mahkum, Jeaniene Frost (Sayfa 354 - Artemis Yayınları)Mezara Mahkum, Jeaniene Frost (Sayfa 354 - Artemis Yayınları)
angelsbooks 
16 Ağu 16:49 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bir şeyi fethetmek demek, o şey için savaşmış olmak demektir.

Mezara Mahkum, Jeaniene Frost (Sayfa 76 - Artemis Yayınları)Mezara Mahkum, Jeaniene Frost (Sayfa 76 - Artemis Yayınları)