Mezarın Yüzü Night Huntress (Gece Avcısı) Serisi 5

8,2/10  (9 Oy) · 
31 okunma  · 
7 beğeni  · 
634 gösterim
Mezarın iki yanında da tehlike var

Yarı vampir Cat Crawfield ile kocası Bones ilişkileri için olduğu kadar, hayatları için de savaştılar. Ama son savaşta zafer kazandıklarında, Cat'in yeni, beklenmedik yetenekleri uzun zamandır var olan bir dengeyi bozacaktı...

Vampirlerin gizemli bir biçimde kaybolması, türler arası bir savaşın patlak vereceği söylentilerine yol açmış ve bu da vampirlerle karşıt grup arasında gerginlik yaratmıştı.

İki güç çarpıştığı takdirde, masum ölümlüler arada kalıp can verebilirdi. Cat ve Bones tehlikeli bir 'müttefik'ten yardım istemek zorundaydı. New Orleans'ın gulyabani kraliçesinden! Ancak onun yardımının bedeli, doğaüstü savaşın tehdidinden bile ağır olabilirdi! ...Ve Cat'in hayal bile edemeyeceği sonuçlara yol açabilirdi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9786054560783
 • Orijinal Adı:
  This Side of the Grave
 • Çeviri:
  Bige Gündüz
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:

İnsan hayatında yarı vampir olarak yaşayan Azrail, vampir olunca da normal olmasını beklemeyin. İnsan kanı nasıl enerji ve yaşam veriyorsa aynısı vampir kanı için geçerli Cat için tabi tek bir farkla, usta vampirlerin gücüne sahip olmak gibi ya da gulyabani. Peki kara büyüsün ta kendisi olan Marie'nin kanı nasıl yetenekler bahşeder? Keyifli okumalar.

Özlem Ekiz 
 01 May 19:05 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Çoğu yorumda serinin son 3 kitabının hayal kırıklığı olduğunu okumuştum. Serinin ilk 4 kitabına bayılmıştım. Mezarın Yüzü de beğendiğim bir kitap oldu ama benden önceki yorumları da es geçemem.

İlk hangi kitapta bahsedilmişti hatırlamıyorum fakat Apollyon adındaki gulyabani, yüzyıllardır vampirler ve gulyabaniler arasında bir savaş açma peşinde olduğu söyleniyordu. Mezarın Yüzü, bu durum hakkındaki gelişmeleri ve sonucu anlatan bir kitap. Kaç kitaptır bu durumun çok önemli olduğu anlatılmasına rağmen yaşananlar çok sıradandı. Savaş bile çıkmadı.

Ne kadar Apollyon'un amacı üzerine gibi gösterilse de asıl konu Cat'in içtiği gulyabani kanı sonucu daha güçlenmesi ve gücünü kontrol altına almaya çalışması diyebiliriz. Amcası Don hakkındaki gelişme ise duygusal yanını oluşturmuş.

Kısacası, seriyi sevenler bu kadar monoton geçen bir kitap beklemedikleri için hayal kırıklığına uğramıştır. Bana göre monotonluğuna rağmen güzeldi. Her zamanki gibi akıcı ve beni eğlendiren bir kitap oldu.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...zarn-yuzu-yorum.html

PINAR DEĞİRMENCİ 
10 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Seriye devam ediyorum gittikçe güçlenen bir kediçık görüyoruz kitapta harika ilerliyor sürekli karşılarına çıkan pürüzler yok ediliyor
Kediçık bu sefer bir kara büyüye sahip oluyor hemde ne sahip olma
Her sayfadan zevk alarak okuyorsunuz özelikle bonesli yerlerde
Neyse devam

Kırmızı Pisi 
13 Mar 09:52 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Güçlü kadınların olduğu kitapları okumayı hep sevmişimdir. Bu seriyi de aynı sebeple keyifle okuyorum.

Cat'in güçlü oluşu , Bones'la ilişkisi kitaba keyif katan şeyler..

Kitaptan 5 Alıntı

“Türünüz birbirini ten renginden ya da dua ettikleri Tanrı yüzünden öldürmeyi bıraktığı gün belki buna inanabilirim.”

Mezarın Yüzü, Jeaniene Frost (Pdf sayfa 95)Mezarın Yüzü, Jeaniene Frost (Pdf sayfa 95)
angelsbooks 
24 Ağu 09:23 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Arkadaşlar arkadaşlarını, isteseler de istemeseler de bir şeyler yapmaya zorlamamalıydı.

Mezarın Yüzü, Jeaniene Frost (Sayfa 201 - Artemis Yayınları)Mezarın Yüzü, Jeaniene Frost (Sayfa 201 - Artemis Yayınları)