Mezopotamya'da Cinayet

7,8/10  (5 Oy) · 
36 okunma  · 
5 beğeni  · 
638 gösterim
Hemşire Amy Leatheran, son işi için Irak'ın Hassanieh kentindeki bir kazı alanına gider. Görevi ünlü arkeolog Doktor Leidner'ın güzel eşi Louise ile ilgilenmektir. Kazı ekibinin üzerindeki gergin hava Leatheran'ın gözünden kaçmaz. Bu gerginliğin sebebinin Louise ile ilgili olduğundan emindir.

Louise korkunç halüsinasyonların pençesinde kıvranırken sinirleri oldukça yıpranır. Kadın bir şeyden ya da birilerinden korkuyor gibidir. Ama kimden ve neden? Tehdit mektupları alan Louise bir gün odasında ölü bulunur. Gizemli ve karanlık geçmişi olan kadını kim öldürmüş olabilirdi? Kazı ekibinden biri mi? Yoksa geçmişinden biri mi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  285
 • ISBN:
  9789752117600
 • Orijinal Adı:
  Murder in Mesopotamia
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
11 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir Poirot romanı daha. Bir hastabakıcı kadın bir aile ile birlikte Bağdat'a gider ve görevi orada biter. Ancak doktor Ledner, karısının bazen sinir harbi yaşadığını söyleyerek onu işe alır. Ledner bir arkeoloji heyetinin başındadır ve karısı Luiz oldukça güzel bir kadındır. Ekip içerisinde gereksiz bir nezaket vardır. Bir gün Luiz öldürülür ve işe Hercule Poirot el koyar. Ancak sonradan bir cinayet daha işlenecektir. Hercule Poirot her zamanki gibi adaletin sağlayıcısı olacaktır.

yuzarsif 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Belirtmem gerekir ki, bu kitabın ismi çok eski basımlarda Gece Gelen Ölüm olarak geçmektedir. Yeni basımlarda orijinal adının birebir çevirisi yapılmış ve kitabın ismi Mezapotamya'da Cinayet'e dönüştürülmüştür. Eski basım kitapların sararmış ve kokulu sayfalarından Agatha Christie eserleri okumanın hazzı şüphesiz bambaşka oluyor.

Kitaptan 1 Alıntı

yuzarsif 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Dostum bu size bir ders olsun. Siz bir erkeksiniz. Onun için bir erkeğe yakışacak şekilde davranın. Bir erkeğin yerlerde sürünmesi tabiat kanunlarına aykırıdır. Kadın ve tabiat sürekli aynı tepkiyi gösterir. Bir kadın size baktığında yerde solucan gibi yürümektense, masadaki en büyük tabağı kaptığınız gibi onun kafasına atmanız daha iyidir. Bunu unutmayın.

Mezopotamya'da Cinayet, Agatha ChristieMezopotamya'da Cinayet, Agatha Christie