Michael Vey - Hücre 25'in Mahkumu

9,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
400 gösterim
Benim adım Michael Vey ve hakkımda bilmediğiniz bir şey var. İnsanları aklınızın alamayacağı kadar korkutan bir şey. Bu benim sırrım ve size anlatacağım hikâyenin bir parçası."

Meridian Lisesi öğrencilerine göre Michael Vey, Tourette sendromlu, on dört yaşında sıradan bir çocuktur. Ancak Michael son derece özel elektrik güçlere sahiptir. Okulun popüler kızlarından Taylor'ın da onunki gibi gizemli güçleri olduğunu keşfedene kadar Michael yeteneğinin eşsiz olduğunu düşünmüştür. Bunun üstüne arkadaşı Ostin'in de yardımıyla bu yeteneklere nasıl kavuştuklarını araştırmaya başlarlar ve kısa süre içinde elektrik çocukları kontrol etmek ve onlar sayesinde dünyayı ele geçirmek isteyen güçlü bir topluluğun dikkatini çekerler. Michael onu koruyan arkadaşlarıyla birlikte hayatta kalabilmek için tüm yeteneğini ve zekâsını kullanmak zorunda kalacaktır.

"Michael Vey sizi elektrik çarpmışa çevirecek kadar heyecanlı bir öykü. Bu yeni seri sizi hayrete düşürecek, büyüleyecek ve eğlendirecek."
- Teenreads.com-

"Gerçekçi anlatımı, ilgi çekici karakterleri ve daha ilk sayfasından nefes kesici bir aksiyon garanti eden olay örgüsüyle harika bir eser. Macera, bilimkurgu ve aksiyon seven herkes, Michael Vey 'in kitaplığında olmasını isteyecek."
-ChicagoExaminer.com-

"Çok heyecan verici, aksiyon, mizah, eşsiz güç dolu ve okunmaya değer bir grup gencin olduğu bir hikâye. Bu kitabı hemen almanızı kesinlikle tavsiye ediyorum."
-Mundie Moms-

"Michael Vey yıllardır okuduğum en orijinal gerilim romanlarından biri. Hem gençlere hem de ailelerine hitap edebilen ender romanlardan ve Evans bunu çok iyi başarmış."
-Vince Flynn-

"Genç süper kahraman hayranları esere bayılacak. Gizem, endişe ve korku dolu olan Michael Vey okuması çok eğlenceli bir kitap. Aksiyondan çok psikolojik heyecan sayesinde sizleri birden çok sürpriz yer alan bir sona götürecek."
- SciFiChick.com-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053432814
 • Orijinal Adı:
  Michael Vey: The Prisoner Of Cell 25
 • Çeviri:
  Ayla Meltem Görgün
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ravzanurzorlu 
07 Tem 00:29 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dıştan bakinca bana gore cok gereksiz bir kitap ama içeriğini biraz arastirinca kesin okumam gerektiğini anladim bence bu kitapta hos ama oyle mukemmel diyemem "elektroklan"bende boyle arkadas grubum olsun isterdim

Erden Tunç 
13 Mar 15:35 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Her biri elektriksel güçlere sahip bir grup çocuk ve bunların hikayesinin işlendiği fantastik kurgu serisi. Serinin 7.kitabı bu sene yayınlanacak ama maalesef bizde henüz 2. kitabın çevirisi yapılmış durumda ki bu kitabın yayın tarihi 2012. Seriye başlayacaklar bunu göz önüne alıp başlasın.