1000Kitap Logosu
Michael Vey - Hücre 25'in Mahkumu
Michael Vey - Hücre 25'in Mahkumu
Michael Vey - Hücre 25'in Mahkumu

Michael Vey - Hücre 25'in Mahkumu

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.9
30 Kişi
60
Okunma
16
Beğeni
756
Gösterim
432 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 12 sa. 14 dk.
Adı
Michael Vey - Hücre 25'in Mahkumu
Basım
Türkçe · Türkiye · Pegasus Yayınları · Mayıs 2014 · Karton kapak · 9786053432814
Orijinal adı
Michael Vey: The Prisoner Of Cell 25
Benim adım Michael Vey ve hakkımda bilmediğiniz bir şey var. İnsanları aklınızın alamayacağı kadar korkutan bir şey. Bu benim sırrım ve size anlatacağım hikâyenin bir parçası." Meridian Lisesi öğrencilerine göre Michael Vey, Tourette sendromlu, on dört yaşında sıradan bir çocuktur. Ancak Michael son derece özel elektrik güçlere sahiptir. Okulun popüler kızlarından Taylor'ın da onunki gibi gizemli güçleri olduğunu keşfedene kadar Michael yeteneğinin eşsiz olduğunu düşünmüştür. Bunun üstüne arkadaşı Ostin'in de yardımıyla bu yeteneklere nasıl kavuştuklarını araştırmaya başlarlar ve kısa süre içinde elektrik çocukları kontrol etmek ve onlar sayesinde dünyayı ele geçirmek isteyen güçlü bir topluluğun dikkatini çekerler. Michael onu koruyan arkadaşlarıyla birlikte hayatta kalabilmek için tüm yeteneğini ve zekâsını kullanmak zorunda kalacaktır. "Michael Vey sizi elektrik çarpmışa çevirecek kadar heyecanlı bir öykü. Bu yeni seri sizi hayrete düşürecek, büyüleyecek ve eğlendirecek." - teenreads.com- "Gerçekçi anlatımı, ilgi çekici karakterleri ve daha ilk sayfasından nefes kesici bir aksiyon garanti eden olay örgüsüyle harika bir eser. Macera, bilimkurgu ve aksiyon seven herkes, Michael Vey 'in kitaplığında olmasını isteyecek." -chicagoexaminer.com- "Çok heyecan verici, aksiyon, mizah, eşsiz güç dolu ve okunmaya değer bir grup gencin olduğu bir hikâye. Bu kitabı hemen almanızı kesinlikle tavsiye ediyorum." -Mundie Moms- "Michael Vey yıllardır okuduğum en orijinal gerilim romanlarından biri. Hem gençlere hem de ailelerine hitap edebilen ender romanlardan ve Evans bunu çok iyi başarmış." -Vince Flynn- "Genç süper kahraman hayranları esere bayılacak. Gizem, endişe ve korku dolu olan Michael Vey okuması çok eğlenceli bir kitap. Aksiyondan çok psikolojik heyecan sayesinde sizleri birden çok sürpriz yer alan bir sona götürecek." - scifichick.com- (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺27,25
7.9
10 üzerinden
30 Puan · 12 İnceleme
Ezgi
Michael Vey - Hücre 25'in Mahkumu'yu inceledi.
432 syf.
·
17 günde
·
10/10 puan
Ben bu kitabı kitapyurdu.com dan 5 tanesi 30₺ ye almıştım ve açıkcası pek umudum yoktu. Ama okumaya başladığımda yanıldığımı anladım :) Kitap gençlik kitaplarının bilim kurgu hali gibi denilebilir. Kitap başından itibaren asla sıkmıyor. Aşağıda spoiler vermeden biraz anlatmak istedim,umarım okursunuz ve memnun kalırsınız. Baş karakterimizin güçleri var ama annesi dediği için bunları kullanamamaktadır. Lakin artık kendini korumak ister ve bir gün güçlerini kullanır. Güçlerini kullanırken de bir kız onu görür. Artık gizli sırrı açığa çıkmış olur ve olaylar böyle başlar.
Michael Vey - Hücre 25'in Mahkumu
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Seren
Michael Vey - Hücre 25'in Mahkumu'yu inceledi.
432 syf.
Evet bu elektirik çocuk Michael`in hikayesi. Tourette sendromu tanısı konulan ve elektriği vücudundan atma veya boşaltma yeteneğine sahip Michael Vey bu yeteneğinin fark edilmemesi için durmadan taşınıyor, en son taşındığı yer de yeteneklerini saklayarak dayak yeme pahasına, yaşıyor. Ama her zaman sabır taşıran birileri olur. Michael bu yetenekleri yalniz kendisinde diye düşünmekte yanılıyor, onun gibi 17 kişi daha var ve onlar çoktan ele geçmiştir diye gidiyor.... Güzel bir bilim kurguydu. Ben her zaman böyle hikayelerin içinde ki arkadaşlıkları takdir ederim. Ölümüne arkadaş. Ostin`in Michael`i olabilmektir arkadaşlık. Ve kişi istediği an üstün güçlere sahip olabilir yeter ki içine bakabilsin. Ostin gibi düşünüyorum, ben bir dahiyim ! Bu arada 3 kitaplık bir seriymiş. #tavsiyekitap
Michael Vey - Hücre 25'in Mahkumu
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
Erden Tunç
Michael Vey - Hücre 25'in Mahkumu'yu inceledi.
432 syf.
Her biri elektriksel güçlere sahip bir grup çocuk ve bunların hikayesinin işlendiği fantastik kurgu serisi. Serinin 7.kitabı bu sene yayınlanacak ama maalesef bizde henüz 2. kitabın çevirisi yapılmış durumda ki bu kitabın yayın tarihi 2012. Seriye başlayacaklar bunu göz önüne alıp başlasın.
Michael Vey - Hücre 25'in Mahkumu
OKUYACAKLARIMA EKLE
4