Milyonlarca Gölgenin Altında

8,7/10  (11 Oy) · 
17 okunma  · 
8 beğeni  · 
582 gösterim
Rengârenk bir uçurtma gölgelerle kaplı gökyüzünde uçabilir mi?

Kapkaranlık bir şehir. Her yer gölgelerle kaplı. 11 yaşındaki Fuat bu gölgelerin altında doğup büyüyen çocuklardan yalnızca biri. Babası ve ağabeyi öldürülmüş, ablası Taliban tarafından kaçırılmış. Böyle acı dolu bir hayatı nasıl bir gelecek bekliyor olabilir? İş için İngiltere'den Afganistan'a gelen genç ve güzel Georgie Afgan siyasetinde önemli bir rol oynayan karizmatik, güçlü ve zengin Hacı Halit Han'a âşıktır. Ancak bu aşk da tıpkı Fuat'ın hayatı gibi acı gerçeklerin ve geçmişin gölgesinin altında yitip gitme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Fuat ve Georgie'nin tesadüflerle kesişen hayatları kaderlerini de ortak bir yola sokarak onları zorluklara karşı umutla ve inançla göğüs germeye iter.

Milyonlarca Gölgenin Altında sizi acı gerçeklere rağmen umut dolu bir gülümseme gibi sımsıkı saracak.

"Ustalıkla yazılmış, dokunaklı ve bir o kadar da mizah dolu bir roman. Yazarın ilk romanı büyük ses getirecek!"
-The News of the World-

"Bu güzel hikâye daha ilk sayfada okuyucunun kalbini çalıp hayal gücünü renklendiriyor."
-The Sun-

"Küçük bir çocuğun karşılaştığı trajediler karşısında gösterdiği iyimserlik kalbinizi burkacak. Milyonlarca Gölgenin Altında, tüm sıcaklığı ve insaniyeti ile size bir Afgan şöleni sunuyor. Bu kitap sizi altüst edip sevgiye duyduğunuz inancı daha da güçlendirecek."
-Black Swan-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786053430667
 • Çeviri:
  Sevda Duman
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Betül Aka 
01 Ağu 17:36 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Afganistanı anlatan romanları okumayı çok seviyorum, bir de bu kadar güzel yazılmışlarsa.... Kitabın anlatımı o kadar güzel, o kadar akıcı ki kimsenin sıkılacağını sanmıyorum. Çok çok güzeldi.

rosa snow 
01 May 18:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

John Boyne'in Çizgili Pijamalı Çocuk kitabının Afganistan versiyonu gibi. Savaşın içindeki bir çocuğun gözünden anlatılan olaylar bu sayede yumuşatılmış. Ancak o basit anlatımda bile bir savaş gerçeği ve o insanların durumu iyi yansıtılmış. Bazen güldüren bazen üzen güzel bir kitap.

arzu amaç 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Afganistan'ın bugünkü durumunu on bir yaşında bir çocuğun gözünden anlatan yazar, bir çok dramatik olayı bu sayede yumuşatmayı başarmış. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen yatırımcılar, askerler, muhabirler ülkenin yeniden kalkınmasına çalışıyorlar ancak yerli halkın görüşleri kendi aralarında farklılık gösteriyor. Tüm bu karmaşanın ortasında hayata hala umutla bakabilen ve küçücük şeylerden tat alan çocuklar var.

Gulileo 
06 Ara 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

O zamanın olaylarına çocuk gözüyle bakmış yazar ve gerçekten başarılı. Arkadaşın önerisiyle okumuş ve biraz okuyunca yarım bırakmıştım ama sıkıntıdan geri başladım iyikide baslamisim guzel bir hikayeydi ordaki adam ve kadının aşkı okunmaya değer

Kitaptan 2 Alıntı