Miras - Ruhlar Dehlizi

8,9/10  (22 Oy) · 
48 okunma  · 
15 beğeni  · 
662 gösterim
Çok da uzun değil, kısa bir süre önce Eragon -Ejderha Süvarisi- fakir bir çiftçi çocuğuyken ve ejderhası Saphira, onun ormanda bulduğu mavi bir taştan başka bir şey değilken, bugün bütün medeniyetin kaderi onların elinde.

Eğitimle geçen uzun aylar ve yaşanan savaşlar zafer ve ümit getirmiş ama aynı zamanda üzücü kayıplar yaşatmıştır. Üstelik asıl savaş hâlâ verilmemiştir: Galbatorix ile yüzleşmek zorundadırlar. Karşılaştıklarında onu alt edebilecek güçte olmaları gerekmektedir. Onların dışında Galbatorix'i yenebilecek ne bir güç vardır ne de ikinci bir fırsat.
Süvari ve ejderhası kimsenin hayal bile edemeyeceği kadar ilerleme kaydetseler de acaba zalim kralı alaşağı edip Alagaësia'ya yeniden adaleti getirebilecekler mi? Yapabilirlerse, bu neye mal olacak?

Bu kitap, Christopher Paolini'nin dünya çapında en çok satanlar listelerini altüst eden muhteşem Miras serisinin finalidir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  880
 • ISBN:
  9789752115309
 • Orijinal Adı:
  Inheritance
 • Çeviri:
  Seda Hauser
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
e-zeki 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Miras serisinin 4. kitabı diğer 3 kitap gibi muhteşem. Fakat çeviri tam bir fiyasko! Önceki 3 kitabın çevirmeni Zeliha İyidoğan Babayiğit yerine başka birine çevirtilmiş. Üslup önceki kitaplara göre daha farklı, çeviride affedilemez hatalar var. Mesela miğfer kelimesi yerine mask kullanılmış ki okurken sanki ağzınıza iğne batmış gibi hissediyorsunuz. uzun cümlelerin çevirilerinde sıkıntılar yığılmalar var. Keşke 4 kitabı da Zeliha hanım çevirseydi muhteşem bir seriye sahip olabilirdik. Hoş bu haliyle de kitap kendinden birşey kaybetmiyor, yine çok akıcı, muazzam bir kitap ama hayal kırıklığı da yaşatmıyor değil.

Sefa Mehmet 
22 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Serinin son ve belkide en güzel kitabı. Üçüncü kitabın akılda bıraktığı soru işaretlerinin eksiksiz olarak cevaplandığı güzel bir tamamlayıcı olmuş. Tabiri caiz ise bu kitapta her şey yerli yerine oturmuş diyebilirim.

Huzeyfe Turgut D. 
12 Haz 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

Serinin adı normaled Miras üçlemesiyken,Polini bu sürükleyici hikayeyi 3 kitaba sığdıramayınca üçlemeye ek olan bu 4. kitabı çıkartarak seriyi noktalamıştır. :)

Kitaptan 1 Alıntı

e-zeki 
20 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Sonunda daha fazla kendini tutamayıp gözyaşlarına teslim oldu; o güne dek tanıdığı her şeyi geride bırakarak uzaklaşırken geminin küpeştesine sıkı sıkı tutunarak ağladı. Saphira da yukarıda aynı duygular içindeydi; benliğini saran keder Eragon'unkine karışıyordu.

Miras - Ruhlar Dehlizi, Christopher Paolini (Sayfa 870)Miras - Ruhlar Dehlizi, Christopher Paolini (Sayfa 870)