Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın Anıları

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
3 beğeni  · 
353 gösterim
Tarihi romanların usta yazarı Margaret George, ihtişamlı bir krallığın güçlü ve ihtiraslı kraliçesi Kleopatra'nın yaşamını "Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın Anıları" adlı romanıyla hayata geçirmektedir. Nil'in kraliçesinin macera dolu yaşamı, zengin dil yapısı ve detaylı anlatımıyla okuyucunun damağında farklı bir lezzet bırakmaktadır. İhaneti, hırsı ve tutkuyu küçük yaşta tadan Kleopatra, yirmi bir yaşında çıktığı yolculuğunda dünyanın en güçlü adamı Julius Sezar ile karşılaşmış ve aralarındaki aşk, Sezar'ın suikaste kurban gittiği güne kadar devam etmiştir. Ardından ikinci güçlü adam Marc Antony ile yaşadığı büyük aşkın sonunda yaşamına kendi eliyle son vermiş ve ölümü Roma caddelerinde zafer şenlikleriyle kutlanmıştır. Okuyucuyu bilmediği ve görmediği diyarlarda gezdiren bu romanı okurken, doğunun gizemli ve büyüleyici atmosferinden çok etkilenecek, elinizden bırakamayacaksınız.

"Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın Anıları" Nil'in gizemli kraliçesinin yaşadığı iki büyük aşkın muhteşem hikayesini anlatıyor. Etkileyici ve çarpıcı bir serüven.
- Barbara Taylor Bradford

Muhteşem bir hikaye "Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın Anıları" antik devri günümüze getiriyor, başka bir diyara yolculuk yaparken büyüleniyorsunuz. Onların hikayesini mutlaka okuyun.
- Washington Post

Tam bir duygu seli, okurken ürperiyorsunuz.
- Entertainment Weekly

George tarihi kişiliklerin yaşamını destansı bir öyküye dönüştürme konusunda tam bir usta.
- Memphis Commercial Appeal
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2006
 • Sayfa Sayısı:
  586
 • ISBN:
  9789944326155
 • Çeviri:
  Belma Dehni
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü: