Mısır'a Doğru

8,0/10  (5 Oy) · 
40 okunma  · 
5 beğeni  · 
728 gösterim
Tih Sahrası...Cengiz'i, Timur'u Büyük İskender'i dize getiren uçsuz bucaksız çöl... Gündüzleri kemikleri eriten sıcaklık, geceleri ilikleri donduran soğuk... Deriyi delerek ciğerlere dolan ince kum taneleri. Fırtınalar... fırtınalar! Ve bu dünya Cehenneminin içinde bir ordu: Orduyu Hümayun. Başlarında "Ya alırım, ya ölürüm" andı ile Dersaadet'ten kopup gelen bir çığ: Yavuz Sultan Selim!... Mihnet, meşekkat, acı, zahmet! Saadete açılan kapının aşılması en zor fakat en son eşiği. İdeal yolcuları bunu aşıyorlar, Konstantiniyye surlarını aştıkları gibi. Mercidabık'a düşüyorlar. Çaldıran'a düştükleri gibi. Zafer... zafer... zafer! Ardından tevazu tümseğinin en tepe yerinde yine o padişah: Yavuz Sultan Selim. "---Ben Harem-i Şerif'in hakimi değil, hadimiyim!"
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9789754080971
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Irem 
16 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yavuz Bahadiroglu, kalemini sevdigim yazarlardan, kitabi bir cirpida ve soluksuz okumustum. Osmanli tarihini seviyorsaniz ve hele benim gibi Yavuz Sultan Selim'e karsi muhabbet besliyorsaniz, bu kitap tam size gore.

Serdar Poirot 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Serinin son derece güzel devam romanı. Yavuz Sultan Selim padişah olmuştur ancak daha devletin iplerini tamamen eline alamamıştır. Bir yandan ulemanın desteklediği Şehzade Korkut, bir yandan veziriazam ve bazı devlet büyüklerinin desteklediği Şehzade Ahmet, bir yandan da Şiilik mezhebini Anadolu'da yaymaya çalışan Şah İsmail ve yandaşları. Padişahlığın ateşten gömlek olduğunu fark eden Selim'in bütün bu gaileleri def edip İslam birliğini kurması gerekmektedir. Acaba başarılı olabilecek midir? Sarıoğlan, Orhan Bey, Malkoçoğlu gibi diğer kitaplarda da olan karakterlerin bulunduğu, Çaldıran savaşına kadar olan dönemin anlatıldığı bu kitap mutlaka okunması gerekenlerden.