Mızmız - Sayı 1 (2021 Ocak)

·
Okunma
·
Beğeni
·
168
Gösterim
Adı:
Mızmız - Sayı 1
Alt başlık:
2021 Ocak
Baskı tarihi:
Ocak 2021
Sayfa sayısı:
48
Format:
Karton kapak
ISBN:
9772757585000
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mavi Mantar Medya
48 syf.
·Puan vermedi
Hem edebi hem de fikri olarak çok beğendim , ilk sayıyı korkarak almıştım fakat bundan sonra ilk alacaklarım arasında, ve tüm okurlara tavsiye ederim , hayatın bu zor zamanlarında sizi farklı mecralara taşıyacak bir fikir sanat yolu...
48 syf.
·Puan vermedi
Selamlaaar dergi okumayı sevenler kimler??
Aramıza yeni bir dergi katıldı dostlarım. Ben okurken keyif aldım özellikle Cemal Süreya ve Sezai Karakoç konu alan yazı çok ilgimi çekti. Bundan sonra takip etmek istiyorum. Sizlere de tavsiyemdir
48 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Yeni dergi alemi tanıma yolculuğumuzda bu seferki duamız bizim gibi yeni olan: Mızmız.
İsmi biraz tuhaf olsada, derginin kapağı sayfaların siyah siyah-beyaz olacağını işaret edip kapağını kaldı önce ters köşeye yollasada, narin ve zarif bir ajanda ile bizle şaşırtsada çok güzel bir dergi olduğunu söylemeliyiz. Yazılar ne uzun ne kısa. Oldukça yoğun manalı. Hüseyin Akın ve Şükrü Erbaş'ın yazıları bu derginin ağır kalem yazılarıydı. Hıdır Toraman'ın yazısı ise derginin mızmızlanma sebebini özetler nitelikteydi. Birkaç yazar hakkında önemli bilgiler veren yazılar ve diğer konular hakkında yazılan yazılarda oldukça güzel idi.
Mızmızlanmalarının sebebi dertlerindendir. Dertleri bizim mübarektir. Bizde bu mızmızlananların dergisini sürekli rakip etmek isteriz.
İyi okumalar dilerim.
Muhabbetle.
48 syf.
·Puan vermedi
Merak ile alıp okuduğum bir dergi oldu ama İçerik olarak dümdüz olması ve edebiyata uzak oluşu nedeni ile çokta beğenmedim,açıkçası.Duygusal ve düşüncesel boyutta yazılan bir dergi.Keyifli okumalar.
48 syf.
·50 günde·8/10 puan
Yayın hayatına yeni başlayan bir dergi. Yanındaki defter hediyesi de ayrıca iyi oldu. Özellikle Ali Lidar'ın şiiri beni çok etkiledi. Diğer sayıları da takip etmeye çalışacağım.
Belki bir gün aşka uzanan bir yol dikerim .Dikenli olmaz bu sefer. Kadifeden kaldırımlarında nefeslenmek ne güzel... Her yol aşka çıksa keşke. Fakat ellerin boş gidilmez ki aşka , odununu da götüreceksin sırtlanıp . Aşk seni yaktıkça ateşini kendin coşturacak , közünü diri tutacaksın."
Aynı dili konuşamasak dahi merhametin, saygının, empatinin ve adaletin insanları nasıl mutlu edeceğine dair umutlarımızı paylaşıyoruz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Mızmız - Sayı 1
Alt başlık:
2021 Ocak
Baskı tarihi:
Ocak 2021
Sayfa sayısı:
48
Format:
Karton kapak
ISBN:
9772757585000
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mavi Mantar Medya

Kitabı okuyanlar 52 okur

  • Hilal Günay
  • Merve
  • Aylin Kurt
  • Ömer
  • Tuğcan
  • Ş.E
  • eda kutay
  • Şeyda karabağ
  • Fatma Korkmaz
  • E.

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%72.7 (8)
9
%0
8
%18.2 (2)
7
%9.1 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0