Mohaç İsyan, Zafer ve Destan

8,9/10  (9 Oy) · 
19 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.015 gösterim
Batı'nın ve Doğu'nun cesaret ormanlarının kaplanı, iman gücüyle dolu bir padişah; adaletini kendine kılıç yapmış Kanuni Sultan Süleyman… "Tüm güçlerin okyanusunun paha biçilemez incisi, inancın savunucusu, veziriazamım, beylerbeyim" dediği Pargalı İbrahim Paşa… Ve düşmanlarının korkulu rüyası… Anadolu, Rumeli, Mısır, Afrika, Akdeniz ve Karadeniz'in koruyucusu… Osmanlı Devleti'nin gizli istihbarat örgütü Çelik Hilal'in lideri, çaşıtlarbaşı Casus Vehimi geliyor!

Türkiye'nin en çok okunan tarihî romanlarının yazarı, okurları tarafından "günümüzün Peyami Safa'sı" olarak anılan Okay Tiryakioğlu, Osmanlı casuslarının piri Vehimi'nin yine başrolde olduğu, Mohaç zaferiyle sonuçlanan bir macerayla yeniden okurlarıyla buluşuyor. Vatikan koridorlarından yeniçeri isyanlarına, aşılmaz kalelerin burçlarından en derin humbara tünellerine, güç ve zekânın birleştiği Vehimi'nin gölgesinde yepyeni bir aksiyona hazır olun!
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2015
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786050820553
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ahmet Konukseven 
29 Kas 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir yanda Vehimi Orhon Çelebi, Delice, Karamani Ömer ve Hilali teşkilatı bir yanda Pargalı İbrahim Paşa ve Kanuni Sultan Süleyman Haçlı Ordu'sunu Mohaç'ta yer ile yeksan eden Sultan Süleyman'ın destanı istihbaratın ne kadar önemli ve mühim bir mesele olduğunu inancın zaferi nasıl taçlandırdığını Okay Tiryakioğlu'nun kaleminden bir solukta okuyabilirsiniz. Tarih bir millet varolduğu müddetçe ders alacağı yegane kaynaklardan biri olacaktır.