Montague Amca'nın Dehşet Hikayeleri

8,0/10  (7 Oy) · 
12 okunma  · 
6 beğeni  · 
187 gösterim
Edgar'ın amcası ormanın derinliklerindeki bir evde oturuyor. Edgar, ormandan geçerken köy çocuklarının ağaçların arkasına gizlenip onu izlediğinden emin, ama ne olursa olsun korktuğunu belli etmemeye kararlı.

Bir gün, Edgar'ın amcası ona bir dizi tüyler ürpertici hikâye anlatıyor. Üstelik, bütün bu hikayelerin gerçek olduğuna dair kanıtları da var: Küçük bir bez bebek, altın yaldızlı bir çerçeve, pirinçten yapılmış eski bir teleskop… Acaba Montegue Amca bütün bu lanetli eşyaları nasıl bir araya getirdi?

Fakat bu soruya cevap arayacak zaman yok. Edgar, karanlık bastırmadan önce ormandan geçip eve dönmek zorunda… ama belki de aradığı cevapları orada, ormanda bulacak.

Montague Amca'nın kendi hikâyesinin, tüm zamanların en şaşırtıcı ve en korkunç hikâyesi olduğunu keşfettiğinizde tüyleriniz diken diken olacak…
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789944693769
 • Çeviri:
  Zeynep Alpaslan
 • Yayınevi:
  Tudem Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mahmut Karadağ 
18 Kas 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Kitap birkaç öyküden oluşuyor. Anlatıcı ve dinleyici aynı kişiler olsa da hikayeler ve geçtiği yerler farklı. Hikayelerin bir tanesi Türkiye'de geçiyor. Çok kolay okunan, yormayan bir kitap ama çocukların okuması için uygun değil.

Kitaptan 3 Alıntı

Simge Kurtuluş 
 04 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ayrıca, tecrübeli düzenbazlar olarak, insanların kendilerine söylenen ve az da olsa inandırıcı görünen her şeye kolaylıkla kandıklarının da farkındaydılar.

Montague Amca'nın Dehşet Hikayeleri, Chris Priestley (Sayfa 40)Montague Amca'nın Dehşet Hikayeleri, Chris Priestley (Sayfa 40)
Simge Kurtuluş 
04 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Asla söylemen gerekenden daha fazla yalan söyleme. Gerçek, her zaman daha ikna edicidir.

Montague Amca'nın Dehşet Hikayeleri, Chris Priestley (Sayfa 49)Montague Amca'nın Dehşet Hikayeleri, Chris Priestley (Sayfa 49)