Kitap
Mor Odanın Gizi

Mor Odanın Gizi

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.8
5 Kişi
16
Okunma
5
Beğeni
600
Gösterim
296 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 8 sa. 23 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Bilgi Yayınevi · Eylül 2014 · Karton kapak · 9789752205147
Adı Umut… Ama umutlarını yitirmiş; ruhsal çöküntünün eşiğinde. Ailesinin elinden bir şey gelmiyor. Ona belki sadece büyükannesi yardımcı olabilir. Seksenli yaşlarını sürerken bir tıp mucizesiyle otuz yaşına dönen büyükannesi…
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺23,56
7.8
10 üzerinden
5 Puan · 2 İnceleme
Mert
Mor Odanın Gizi'yi inceledi.
296 syf.
·
7/10 puan
Yarın yapılacak söyleşiye katılmam için bu gün acilen bitirmem gerekti.Gençlik romanı akıcı çabucak bitecek 285 sayfa bölüm başına eklenen şiirler çok hoştu.Ülkemizdeki sorunların-eğitim sistemi,işsizlik- gibi sorunları kahramanlarda görebiliyorsunuz ve okuyan insanın ne denli hayal gücüne sahip olduğunu nafile nenenin yazmakta olduğu kitabın içinde buluyorsunuz kendinizi uzatmayayaım akıcı olduğu için anlatınca duramıyor insan okunabilir gayet başarılı.Dünya klasikleriyle kıyaslamıyorum ülkemizde yazılan kitapları bunu yapmak saçma olur aradaki inceyi kapmak lazım kültür farkı var arada..öyle düşünürsek okuyacak kitap kalmaz zaten. .
Mor Odanın Gizi
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Ayşen Begüm Kahveci
Mor Odanın Gizi'yi inceledi.
296 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Adı Umut umutlarını yitirmiş ruhsal çöküntü de ailesi yardım etmek istiyor ama ellerinden birşey gelmiyor .Ona sadece babaannesi yardım edebilir 80 li yaşlarından 30 yaşına geri dönmüş babaannesi. Umut makine mühendisliği okumuş ama iş bulamayan bir kişidir . Babaannesi ona bir gün bilgisayarda yazı yazarsın değil mi diye soruyor Umut da evet diyor ve başlıyor serüven babaannesi aslında hiç yaşamadığı ve yaşadıklarını harmanlayarak bir roman yazdırıyor Umut 'a Zamanla Umut değişiyor .Kitap okuma ,hayattan zevk duymaya başlıyor Tabi babaannesi de öykü anlatmaktan memnun ne de olsa Gerçek mi yoksa düş mü ? diye soruyor insan kendine ama kitabı okudukça anlıyorsun Umutun ninesi sanki 80 li yaşlarından 30 yaşlarına dönmüş gibi anlatıyor sanki gerçekten yaşamış o günleri ... Kitabın sonunda Umut ninesinin yatakta uzanırken buluyor ve elinde " Yüzyıllık yalnızlık " adlı kitap var sonra fark ediyor ki ninesi hayata gözlerini yummuş .
Mor Odanın Gizi
OKUYACAKLARIMA EKLE
1