Moria Çemberi (Orpheus’un Şarkısı)

·
Okunma
·
Beğeni
·
73
Gösterim
Adı:
Moria Çemberi
Alt başlık:
Orpheus’un Şarkısı
Baskı tarihi:
Kasım 2019
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056951022
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Lukka Kitap
İyi bir müzisyen olan Ozan ve bir peri kadar güzel eşi Defne, tatil için Edirne’de orman içinde Moira adında butik bir otele giderler. Ancak ilk gece Ozan’ın ertesi gün ise otelin gizemli bir şekilde kayboluşu Defne’yi bir hayli endişelenmiştir. Peki Ozan’ın kayboluşu ile ortaya çıkan Raphael kimdir ve Ozan hakkında neler bilmektedir? M.Ö 450,2018,2118.

Üç farklı zaman, bir ölümsüz aşk. Sizleri satirler , sentorlar, deniz kızları ve antik tanrıların gerçek olduğu bir dünyaya davet ediyoruz.
288 syf.
·Puan vermedi
Canım Meryem ne güzel yazmış öyle. Tek nefeste okunacak enfes bir kitap. Eğlencesi ve aksiyonu bol olduğu için hiç sıkılmaya vakit kalmıyor. Bir anda konunun içindesiniz ve tansiyon hep bi tık yukarıda. Bu ayar öyle güzel ki rahatsız etmiyor, aksine hoşunuza gidiyor.

Hem bilimkurgu hem de mitoloji ile beslenmiş bir roman olması, konunun doygunluğu, konular arası geçişin yeterliliği ve özellikle bunu bir türk yazarın yazmış olması şahane! Bu alanda yazan 'nadir kadın yazar' olmasına girmiyorum, hadi cinsiyet ayrımı yapmayayım

Fakat Meryem'cim, bu kitabın devamı gelmeli. Kesin gelmeli. Merakla bekleyeceğim Ayrıca senden kişisel bir ricam olacak; rüya tanrıçasını ele alan bir roman yazar mısın. Lütfen lütfen çünkü

Azıcık da olsa mitolojiye merakı olanlar, bilimkurgu sevenler kesinlikle tavsiyemdir.

Emeğine sağlık Meryem'cim, kalemine bereket. Nice güzel kitaplarda buluşmak dileğiyle
288 syf.
·Beğendi·10/10 puan
#MoiraÇemberi
#MeryemÇimenKıvılcım
#LUKKAKİTAP
İyi bir müzisyen olan Ozan ve bir peri kadar güzel eşi Defne, tatil için Edirne’de orman içinde Moira adında butik bir otele giderler. Ancak ilk gece Ozan’ın ertesi gün ise otelin gizemli bir şekilde kayboluşu Defne’yi bir hayli endişelenmiştir. Peki Ozan’ın kayboluşu ile ortaya çıkan Raphael kimdir ve Ozan hakkında neler bilmektedir? M.Ö 450,2018,2118.

Üç farklı zaman, bir ölümsüz aşk. Sizleri satirler , sentorlar, deniz kızları ve antik tanrıların gerçek olduğu bir dünyaya davet ediyoruz.

KİTAP YORUMUM: Ozan ve Defne çok mutlu bir çifttir. Tatile gitmeye karar verirler ve bundan sonra olağandışı olaylar kendini göstermeye başlar. İlk önce Ozan kaybolur, sonra da kaldıkları otel aslında hiç var olmadıkları anlaşılır.
Kitapta 3 farklı zamana ait yaşamlar anlatılmış. Ozan aslında hangi döneme ait ve kaçırılmıştı? Kendini anne ve babasız sanan Ozan için geriye dönüş nasıl olacak? Ait olduğu dönemden geriye dönebilecek mi? Soylu bir aileye sahip olmak ve aslında kimsesiz olduğunu sanmak ve öyle büyümek ve hatta geçmişte yaşarken, gelecekte yaşaması.
Defne ise geleceğe ait ama geçmişe ait birini tekrardan görüp sevebilecek mi? Defne ve Ozan'ın çocuğu olmaz iken hamilelik ise kafa karıştırıcı.
Raphael ise bir görevli. Zamanda yolculuk mecburen yaparken acaba Defne ile nasıl bir dönemeçte hangi boyutta yaşayacaklar? Bazen iyi bile olsanız sizin için yaşam çizilmiştir. Mecburen ona uymak zorunda kalırsınız.
Ozan ile bulunan cenaze ile arasında bağlantı nedir? ozan geçmişe gittiğin de uyum sağlayabilecek mi?
3 farklı zaman boyutunda gezinirlerken acaba hangisi şimdiki zamandı?
M.Ö. 450, 2018, 2118 siz olsanız hangi zaman diliminde yaşamak istersiniz?
Kitap seriymiş. Devamının çıkmasını sevgiyle bekliyorum. Büyük heyecan ile uğurladığım bir kitap oldu.
DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
288 syf.
·Beğendi·8/10 puan
#okudumbitti️ #kitapyorum
#moiraçemberi ️ 286 Sayfa
️️️️️️
"Bir mercek altında tahta arpi inceliyordu Raphael. Evet, işte sembol oradaydı. Güneş tanrısı Apollo'nun sembolü. İçinde nokta olan bir halka. Ayağa kalkıp soru işaretinin bulunduğu kağıdı yırtıp attı, artık hiç bir şüphesi kalmamıştı. Ozan bu zamana değil, antik zamana aitti."
.
Herkese Merhaba
Bugün sizlere benimde türünde yeni olduğum lakin severek okuduğum bir Mitolojik-Bilim Kurgu kitabı bırakıyorum. Kitap üç farklı tarih bölümleriniden oluşuyor; M.Ö.450, 2018, 2118. Kitapta fazla isim olması biraz kafa karıştıran bir durum olsa da ilerleyen sayfalarda bu durum tatlı bir hâl almaya başlıyor.
Müzisyen olan Ozan ve eşi Defne tatil için Edirne'de orman içinde Moira adında bir butik otele giderler. Yol yorgunu olan çift erkenden yatarlar. Gece ormandan gelen müzik seslerine uyanan Ozan merakına dayanamayıp seslerin olduğu yöne doğru gider. Defne sabah uyandığında eşini yatakta göremeyince çok telaşlanır ve eşini aramaya başlar. Maalesef ki, Ozanı gören olmamıştır. Pekii Ozan neredeydi?
Başına ne geldi? Defne eşini aramak için çıktığı otelden yolunu kaybeder ve yana yakıla geri oteli bulmaya çalışırken karşısına Raphael çıkar. İşte aslolan macera tam da burada başlıyor...
Defne eşini bulabilecek mi? Raphael kim ve Ozan hakkında neller bilmektedir? Gittikleri otel nasıl kayboluyor?
Daha neller neller... Tek kelime ile muhteşem bir kurgu...Kitap bitmesin istedim ama kısa zamanda devamı geldiğini duyunca çok sevindim. Umarım çok uzun sürmez, lakin bu maceranın sonunu çok merak ediyorum...
Üç farklı zaman, bir ölümsüz aşk. Sizlerde satirler, sentorlar, deniz kızları ve antik tanrıların gerçek olduğu bir dünyaya yolculuk yapmak isterseniz doğru adrestesiniz... Türü sevenlere şiddetle tavsiye ediyorum, bu yolculuk kaçmaz. Okuyun efendim...
#kitaptanalıntılar
️"Baba değişebilir ancak anne değişmez."
️"Geceyi yalnız Ayışığı aydınlatıyor..."

.
Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar... Sorgulatan, düşündüren ve hayatı anlamlandıran okumalarınız olsun...
288 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Muhteşem ötesi bir kitap oldum.Resmen aşık oldum kitaba ve kitabın devamı yoldaymış.Çok merak ediyorum onu da Meryem Çimen Kıvılcım hocam emeğinize sağlık.Gelelim kısa bir özetine:

Defne ve Ozan biraz kafa dinlemek için tatile çıkmaya karar verirler.Edirne'de bulunan Moira adında bir butik otelde yer ayırttırmışlardır.Otele vardıklarında biraz gecikmişlerdi ama Nona onların gelmesini bekliyordu.Kahvaltı vs. saatlerini söyledikten sonra Defne ve Ozan odalarına çekilirler.Defne hemen uykuya dalar.Ozan da hemen sonra uyur ama uykusunda bir müzik sesleri ile uyanır.Ormanın içinden gelmektedir.Tekrar uyumaya çalışır ama kayıtsız kalamaz.Kalkar ormana doğru yürümeye başlar.Ormanın derinliklerine gittikçe müzik seslerinin yanında kadın seslerini de duymaya başlar.Biraz daha yaklaşınca yarı çıplak halde eğlenen kadınları görür.Çalılıkların arkasına saklanır ve izler.Tam o anda kadınların arasından birine yakalanır ve tüm kadınlar Ozan'ın üzerine doğru atlarlar.Ozan gözünü açtığında ormandadır.Moira otelini arar ama bulamaz.Biraz daha ilerleyince taştan köy evine benzer evler olduğunu farkeder ve oraya gider.Bir kadın görür ve oteli sorar ama kadın anlamaz.Kadın ve çocuğu Yunanca bir şeyler konuşuyorlardı.Ozan'ın etrafında toplanan insanlar Ozan'ı inceliyorlardı.Çünkü Ozan onlara göre çok farklıydı.Giyimi,konuşması bakımından.Onlar genel olarak beyaz togalar giyiyorlardı.Sonra yapılı bir adam Ozan'ın yanına gelerek yakından inceledi.Sonra da Yunanca bir şeyler söyledi ama anlamadı Ozan.Birileri anlar diye Türk olduğunu ve Moira adında bir oteli aradığını söyler.Moira ismini duyunca hepsinin yüzü şaşırmış bir ifade alır.İri yarı adam daha sonra gidip yanında çekik gözlü bir çocukla gelir.Çocuk sorular sormaya başlar.İşte adın ne gibi.Ama kimse Ozan ismini söyleyemiyordu.Biri Orph, diğeri Orphan,bir diğeri de Orphanos diyordu.Daha sonra çocuk nerden geldiğini sordu ama Ozan Türkiye dediyse de anlamadılar.Daha sonra Ozan burası neresi diye sorunca Trakya(Edirne/Eski adı Adrianapolis) yanıtını aldı ve çocuğun isminin Avaz olduğunu öğrendi.Derken Ozan'ı bu iri yapılı olan adam evine alır.Adamın adı Maximus'du.Kızı Cornelia yiyecek şarap ve ekmek getirdi.Burda böyle yeniyormuş.Ozan ekmeği şaraba batırarak karnını doyurdu ve sonrasında ise Avaz aracılığı ile sohbet ettiler.Defne'den,müzisyen olduğundan vs.Maximus hemen kızından kitharayı istedi ve Ozan'a çalması için verdi.Ozan'da kayıtsız kalamayarak çalmaya başladı.Ev halkı büyülenmişti resmen.

Defne ise uyanmaya yakın bir rüya görmüştü ve otel odalarında Ozan'ın kafasını kesik halde yatakta görmüştü.Bağırarak uyandı.Nona hemen yanına gitti ve kâbus gördüğü konusunda onu biraz rahatlattı.Ama bir türlü Ozan'a ulaşamıyordu.Bekle bekle Ozan yok.Daha fazla dayanamadı ve ormana aramaya çıktı.Ormanda giderken kir pas içinde bir adam görür.Ama adam sürekli "Arkana bakma" diye sayıklıyordu.Defne'ye baktığı gibi bağırmaya başlayınca Defne'de korkup bağırmaya ve kaçmaya başlar ama hızla kaçarken ayağı kayar ve yere düşer.Acılar içinde kıvranırken biri seslenir ve Defne'ye yardım eder.Bu kişi Raphael'dir.Neyse Defne'yi alır doktora götürür.Durumu anlatır Defne ama o da öyle bir otel olmadığını söyler.Defne'yi kendi kaldığı otele götürür.

Raphael ise Zamanlar Arası İstihbarat Teşkilatı'nda çalışıyordu artık.Ve görevi Ozan üzerineydi.Bu yüzden de Defne'ye yaklaştırmıştı teşkilat onu.

Maximus,Kral Oeagrus'a Ozan'ı anlatmış ve tanışmak için de yemekte buluştular.Ozan Kraliçe Calliope,Kral Oeagrus,Linus ve Marsyas ile tanışmıştı.Başta Marsyas'ı gördüğünde küçük bir baygınlık geçirdi ama sonra alıştı.Çünkü Marsyas bir satirdi.Keçi bacaklara sahipti.Neyse Ozan burda da kithara çaldı ve herkes yine büyülendi.Derken Kral ve Kraliçe aralarında konuşuyordu.Kraliçe Ozan'ın daha önce kaçırılan oğlu olduğunu düşünüyordu.Bu kısım sizde canlar Gerçekten Ozan Kraliçe'nin oğlu muydu?

Polislerden gelen haber ve ceset tespiti sonrasında Ozan ölmüştü.Ölmüş müydü ki?Zaman geçti Defne hala Ozan'ın acısını yaşarken,Raphael ile bir ara yakınlaşır ve birlikte olurlar.Daha sonra çok pişman olur Raphael'i kovar ama ona haksızlık yaptığını düşünerek açıklama yapar.Birgün yakın arkadaşı Gizem ile festivale giderler ama Defne burda bayılır.Geri dönerler ama Defne hep uyku modundadır.Gizem zorla hastaneye götürür ve hamile olduğunu öğrenir.Başta istemez bebeği Raphael'den olduğu için çünkü Ozan ile bebekleri olmamıştır ve ondan başka kimseden bebek istemez.Ama sonra babasının Ozan olduğunu soylemek şartı ile Gizem'in ısrarları sonucunda da kabul eder.

Peki şimdi ne olacaktı?
Raphael ne amaç ile çalışıyordu?
Ozan nasıl geri dönecekti?
Defne ile Ozan kavuşabilecek miydi?
Ozan'ın geçmişi nedir?
Annesi,babası kimdir?
Avaz ve Cornelia arasında neler oluyor?
Avaz, Cornelia,Ozan,Lea,Marsyas kaçabilecekler miydi?

Hadi bakalım canlar gerisi sizde
288 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim
.
.
Ilk defa mitolojik bir kitap okudum.Açıkcası başlarken kendimce tereddütlerim vardı.İlk mitolojik kitabım çünkü.Ama beğendim.
.
.
Kitabımızın karekterleri Ozan ve Defne. Edirnede Moira adında bir otele giderler.Ozan müzik aşığıdır.Gece uyku tutmaz kalktığındq bir müzik sesi duyar dışarıya çıkar.Defne uyandığında ne otel nede Ozan ortada ortada yoktur.
.
.
Neler oldu?
.
Ozan nerde?
.
.
Ozanın başına ne geldi?
.
.
Tanrı,tanrıça,o dönemdeki isimler bana çok karışık geldi.Bocaladım başlarda.Kitap üç farklı dönemi konu almış aslında.Bunlar;MÖ 449,2118 ve Günümüz.
.
.
Kitabın adını merak etmiştim minik bir araştırma yaptım
" Moira" (kader tanrıçasıymış).
288 syf.
·Puan vermedi
Evet mitoloji sevenleri görelim. Kitabımız Bilim-Kurgu mitoloji karışımı olmuş üç farklı zaman işlenmiş. Bunlar MÖ449 günümüz ve 2118 yılları. Anladığım kadarıyla seri bir kitap anlatım dili yalın ve merak uyandırıcı. Kitapta sevmediğim tek nokta isimlerin çoğunluğu oldu ilk başta biraz fazla kafanı karışıyor. Ama sizde deniz kızları antik tanrılar satir ve gelecek zamanla tanışmak istiyorsanız mutlaka okuyun.
۰
Kitabın konusundan bahsetmek gerekirse; Ozan ve Defne tatil için Edirne’de ki Moira oteline gelirler Ozan gece ormandan gelen seslere uyanır ve sesleri takip etmeye başlar birden kendini geçmişte bulur. Bu sırada Defne sabah olup Ozanı göremeyince aramaya başlar ancak oda bu sefer ne Ozanı nede kaldıkları oteli bula bilir. Oteli ararken karşısına Raphael çıkar ve herşey sırayla başlar.
۰
Bunların hepsi bir rastlantı mı yoksa bir oyun mu? Ozan neden bulunamıyor? Gittikleri otel nasıl birden kayboldu? Ozan günümüze gele bilecek mi? Raphaelin amacı ne? Bu ve bunun gibi soruların hepsinin cevabı kitapta
288 syf.
·2 günde·10/10 puan
~Moria Çemberi ~
#MeryemÇimenKıvılcık
#lukkakitap .

.
“üç farklı zaman, bir ölümsüz aşk. Sizleri satirler, sentorlar, deniz kızları ve antik tanrıların gerçek olduğu bir dünya...”

.

.
Ozan ve Defne.. Kendi halinde mutlu bir çift.. Kafalarını dinlemek için tatile çıkmaya karar verirler. Edirne’ Moira oteline gelirler. Yolculukta o kadar yormuşturlardır ki gelir gelmez uykuya dalarlar. Ozan gece ormandan gelen müzik seslerine uyanır. Sesi takip etmeye başlar ve birden gecenin karanlığında dans edenlere denk gelir ve onları gözetlemeye başlar. Dans eden kadınlar Ozan’ın üzerine doğru atlar. Ozan uyandığında kendini ormanda bulur, Moira otelini arar fakat bulamaz. Bu sırada Defne ise sabah uyandığında yanında bulamadığı eşi Ozan’ı aramaktadır. Ama gören duyan bile birini bulamaz. Bu arayışları esnasında Raphael ile tanışır. Raphael Zamanlar Arası İstihbarat Teşkilatı’nda çalışıyordu ve Ozan’ı bulmak için Defne ve Ozan’ın yaşadığı zaman dilimine gönderilmişti.Çünküüü;
Ozan’ ın M.Ö ki zaman diliminde Kraliçenin oğlu olduğundan şüpheleniliyordu.
Kimdi bu Raphael? Ozan hakkında neler biliyordu?
Ozan neredeydi? Başına neler gelmişti?
Hayatta mıydı? Yoksa çoktan ölmüş müydü?
.

.
Şa ha ne ötesi bir kitap okudum Şa ha ne.. Ayrılmak istemedim, bitsin istemedim. Hakkında saatlerce konuşabilir, sayfalarca yazabilirim. Ağzımdan bir şey kaçırmaktan korktuğum için kitabın konusundan kısacık bahsetmeye çalıştım
O kadar sürükleyici ki! Bir sonraki sayfaya geçerken ki süre bile gözümde büyüdü
Cidden best best best Ve kitap öyle bir yerde bitti kii, 2.kitabın çıkmasını beklemek zorunda olmak çok gıcık. Bu arada yazarımız ile görüştüm. 2.kitap yoldaa
Tabi kiiiiiii...
Gönül rahatlığıyla #okudumokuyun.
288 syf.
·Puan vermedi
Okuduğunuz standart mitoloji kitaplarını unutun!
Antik Yunan Mitolojisi'nde Moira kavramı; kader, yazgı kavramının kişiselleştirilmiş ve 3 kadın vücudunda somutlaştırılmış halidir. Zeus'un dahi mücadele edemediği bir alandır. Antik Yunan döneminde insanın kaderi ip dokuyan üç kız kardeşin metaforunda işlenmiş ve uzun yıllar da bu inanış devam etmiştir yeryüzünde. Kısaca mitolojik bir açıklama yaptıktan sonra kitabımıza geçebiliriz.
3 ana dönemde geçmiş, gelecek ve şimdinin 3 ana ipliğinde dokunan muazzam bir olaylar geçişi.
Kitabın bilim-kurgu ve mitoloji arasında çelik örgü gibi örülen olayların bu kadar iç içe geçmesi ve yoğun tempoda okuyucuyu sürükleyerek ilerlemesini çok başarılı buldum.
Derin bir hayal gücü ve ince araştırmalar çerçevesinde böylesine tam bir kategoriye ayıramadığım melez bir kitap ortaya çıkmış. İyi ki de çıkmış.
Mitolojinin yanısıra modern ve geleneksel Türk - Yunan- Helen metaforlarıyla desteklenmiş.
Olay örgüsü, büyük babanı öldürme ve varoluşu ortadan kaldırma metaforunu güzel ve geniş bir örnek ile açıklamış.
Olay günümüzde Edirne'de, geçmişteki Edirne olan Odrisya, Orestias nam-ı mahallinde geçmektedir. Ozan ve Defne Edirne'ye gitmiş orada tatil için Moira adında bir butik otelde kalacaklardır. Ozan'ın otelden çevreden gelen sesleri takip etmesi sonucu ortadan kaybolmuş ve gözünün binlerce yıl öncesinin Edirnesinde açmıştır.
Çağlar arasında yolculuk edebilen teknolojiye ulaşan istihbaratçılar, mitolojik yaratıklar ve tanrı sanılan bilimadamları ile muazzam ve beyin yakan bir olaylar serüveni. Defne kocasının bedeni sandığı zaman ötesinden gelen ajanın cenazesinden sonra başına neler gelecekti? Kocasının öldüğüne inanan Defne'yi ikinci kitapta neler bekliyor büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum. Bekliyoruz.
288 syf.
·Puan vermedi
İyi bir müzisyen olan Ozan eşi Defne ile birlikte  Edirne' de Moira adındaki otele giderler. Herkes gibi normal bir hayat sürerlerken, otele gitmeleriyle her şey birden değişir. Çünkü Defne uyandığında Ozan'ın ortadan kaybolduğunu fark eder. Onu ararken ikinci şoku yaşar, artık kaldıkları otelde ortadan kaybolmuştur. Ozan'nın müzisyen oluşunun, otelin isminin bu gizemli  kayboluşla  bağlantısı  neydi?

M.Ö 450, 2018, 2118 üç farklı zaman da ki olaylar birbiriyle sağlam bir kurguyla bağlanmış, mitoloji ve bilim kurgu ile harmanlanmış, fantastik bir hikâye. Her sayfada tempo ve heyecan artıyor. Kitabın sonuna geldim olaylar çözülecek derken, merak  zirve noktasındayken kitap bitti. Bize de ikinci kitabı sabırla beklemek düştü.
288 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Defne ve Ozan tatil için ormanda olan Moira adlı otele giderler, gece müzik sesi duyan Ozan sesin peşine düşer ve ormanda ki,kızlar tarafından yakalanir.
Defne ise eşini aramak için çıkar ve geri döndüğünde otelin yerinde yeller ediyordur, kafası iyice karışır. Ormanda karşılaştığı kişiye olanları anlatır ve o kişinin kadılığı otele yerleşir. Onlar Ozanı araken ormanda Ozanı bulan çocuk onu yaşadığı yere götürür,ama bir tuahflik vardır Ozan bir zaman sonra geçmişe gittiğini anlar.Bundan sonra asıl macera başlar.
Acaba Ozan geleceğe dönebilecek mi ?
Defne ve Ozan kavuşabilecek mi?
Kaybolan otelin sırrı ne?
Bu soruların cevabı bu güzel kitapta ve bu erinin ilk kitabıymış heyecanla ikinci kitabı bekliyorum .
288 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Defne, hayallerini süsleyen bir tatil beklerken, kendisini Edirne’nin bir köyünde , tarihi eski ahşap evlere benzeyen minicik pansiyona götüren Ozan’a tatlı sitemler ediyordu... Otelde geçirecekleri ilk gece itibariyle yaşanacak esrarengiz olaylar peşi sıra gelecekti.

Okurken geçmiş (m.ö 450), günümüz ve gelecek (2118) olarak üç farklı zamana konuk oluyorsunuz.
Tabi bu geçişler arasında kurguya tutunmak beni biraz zorladı. Ama günün sonunda bu kitap keyif alarak okuduğum bir mitoloji kitabı oldu benim için.
Kitaba henüz alıntı eklenmedi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Moria Çemberi
Alt başlık:
Orpheus’un Şarkısı
Baskı tarihi:
Kasım 2019
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056951022
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Lukka Kitap
İyi bir müzisyen olan Ozan ve bir peri kadar güzel eşi Defne, tatil için Edirne’de orman içinde Moira adında butik bir otele giderler. Ancak ilk gece Ozan’ın ertesi gün ise otelin gizemli bir şekilde kayboluşu Defne’yi bir hayli endişelenmiştir. Peki Ozan’ın kayboluşu ile ortaya çıkan Raphael kimdir ve Ozan hakkında neler bilmektedir? M.Ö 450,2018,2118.

Üç farklı zaman, bir ölümsüz aşk. Sizleri satirler , sentorlar, deniz kızları ve antik tanrıların gerçek olduğu bir dünyaya davet ediyoruz.

Kitabı okuyanlar 18 okur

  • Mavi_okuyucu
  • kitap_seyyahi_
  • Mehmet Durmaz
  • Bediha Yılmaz
  • Oğuz MERİÇ
  • gizemin_kitapligi
  • Seda
  • Suyun_kitaplari
  • Meral Kaplan
  • Ela

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%54.5 (6)
9
%9.1 (1)
8
%27.3 (3)
7
%9.1 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0