Moskof Mezarlığı Kafkaslarda Kıyamın Kalp Atışları

9,3/10  (14 Oy) · 
42 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.247 gösterim
Gömülen onbinlerce asker, bin küsur araç, onlarca helikopter, uçak, sayısız cephane... Ve mitinglerde, meydanlarda, camilerde çağlayan bir dua... bir haykırış "Çeçenya Ruslara mezar olacak"... Oldu ve "Moskof Mezarlığı" doğdu... "-.....Aldığımız istihbarata göre üç koldan Çeçenya'ya girecek ve Rus orduları yelpaze gibi Çeçenya topraklarına bir açılım yapıp kuvvetleri ülke sathına yaymak yerine, doğrudan harekat merkezi Grozni'ye saldırarak işi kafadan halletmek istiyorlar. Hesaplarına göre Grozni düşünce bütün Çeçenya düşecektir, ve direniş sindirilecektir." Yayımlandığı 2000 yılından beri onbinleri yutan bu heyecan girdabına, kapağı açtığınız anda kapılmaktan kendinizi alamayacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  220
 • ISBN:
  9786054184408
 • Yayınevi:
  Dila Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
mütereddit 
19 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

kitap konu olarak çeçenya mücadelesini alsa da aslıında ümmetin tüm dertlerini,sıkıntılarını da içinde barındırıyor.türkiye'den bosna'ya filistin'e tüm müslümanların derdini anlatıp çözümün yine müslümanlarda,onların imanının kuvvetinde olduğunu da belirtiyor.

MuhammetCan 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitap çok sürekleyici ve akıcı güzel bir eser. Okuduğum ilk çeçen cihadını anlatan bir eser olması daha güzel bir iz bıraktı üzerimde. Olay kurgusu güzel fakat biraz abartılmış ama okuduğum en güzel çeçen cihadını anlatan kitaptı. :)

Kadir tuncer 
28 Mar 15:45 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

Kitap çok güzel akıcı ve hoş cecenya direnisini tam olarak anlatmış çok beğendim yazarın eline sağlık allah razı olsun sanki savaşın içindeymişim gibi

Tolga Durak 
28 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Olay kurgusu çok güzelde olsa abartmaya ve hayal unsurlarına çok yer verilmiş. Yazar gerçekçi anlatımın eksikliğini ise karakterlerin duygularını somutlaştırarak doldurmaya çalışmış. Ne kadar abartma olsada okuduğum en iyi Çeçenya'yı anlatan romanlardan biri...

Okumaya değer

Mavi Kalem 
17 Ağu 23:48 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Sıkılmadan aynı heyecanla iki defa okumuş olduğum bir kitap. Çeçenistanda yapılan savaşı anlatıp tüm islam sorunlarına değinen, sonunda ağlatan muhteşem kitaplardan bir tanesi.

Kitaptan 1 Alıntı

Adige Oğuz 
15 Nis 01:50 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gömülen onbinlerce asker, bin küsur araç, onlarca helikopter, uçak, sayısız cephane... Ve mitinglerde, meydanlarda, camilerde çağlayan bir dua... bir haykırış "Çeçenya Ruslara mezar olacak"... Oldu ve "Moskof Mezarlığı" doğdu.

Moskof Mezarlığı, Kıyamoğlu SancaktarMoskof Mezarlığı, Kıyamoğlu Sancaktar