Mu'cizât-i Ahmediye Risalesi (Aleyhissalâtü ve Vesselâm)

8,6/10  (9 Oy) · 
31 okunma  · 
8 beğeni  · 
571 gösterim
Elbette, dost ve düşmanın ittifakıyla, en yüksek istidatta.. ve en âlî ahlâkta.. ve nev-i beşerin humsu ona iktidâ etmiş.. ve nısf-ı arz onun hükm-ü mânevîsi altına girmiş.. ve istikbal onun getirdiği nuru ziyâsıyla bin üç yüz sene ışıklanmış.. ve beşerin nurâni kısmı ve ehl-i imanı mütemadiyen günde beş defa oununla tecdid-i biat edip ona dua-yı rahmet ve saadet edip ona medih ve muhabbet etmiş olan Muhammed (aleyhisselâtü vessellâm) ile konuşacak ve konuşmuş.. ve Resûl yapacak ve yapmış.. ve sâir nev-i beşere rehber yapacak ve yapmıştır.

Birinci Nükteli işaret 'ten

O, O 'nun hesabına konuşuyor, O 'nun kelâmını tebliğ ediyor. Hem O 'na gelen Kur 'ân ise, içinde-dışında kırk vech-i i 'caz ile gösterir ki; O, Cenâb-ı Hakk 'ın tercümanıdır.

Hem o kendi zâtında bütün ihlasıyla ve tekvasıyla ve ciddiyetiyle ve sâir bütün ahvâl ve etvârıyla gösterir ki, O kendi nâmına, kendi fikriyle demiyor, belki Hâlık 'ı namına konuşuyor.

Hem O 'nu dinleyen bütün ehl-i hakikat, keşif ve tahkikle tasdik etmişler ve ilmelyakîn iman etmişler ki; O, kendi kendine konuşmuyor; belki Hâlık-ı kâinat O 'nu konuşturuyor, ders veriyor, O 'nunla ders verdiriyor.

On Dokuzuncu Nükteli işaret 'ten
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  314
 • ISBN:
  9789759090982
 • Yayınevi:
  Şahdamar Yayınları
 • Kitabın Türü:
Halit KÜÇÜK 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Peygamberimizin (SAV) mucizelerinin anlatıldığı bir risaledir. Bu mucizeleri senetleriyle ortaya koymuştur. Bu mucizeleri de Allah'ın varlığı ve birliği için ve peygamberimizin peygamberliğinin ispatı için bir risale haline getirmiştir.