Mucizeler Atölyesi

5,7/10  (6 Oy) · 
16 okunma  · 
3 beğeni  · 
637 gösterim
"Hiçbir yaranın kabuğu diğerine benzemez."

Millie'nin hayatı bir gece alt katta çıkan yangınla altüst olur. Kendisini dışarı atmadan önce yangından hangi eşyalarını kurtarması gerektiğini düşünür. İşte o sırada, manevi değeri olan hiçbir eşyasının olmadığını, ne bir anısının, ne de haber verecek kimsesinin olduğunu anlar.

Bir lisede öğretmenlik yapan Mariette, kendisini sürekli suçlayıp aşağılayan kocası ve sorunlu öğrencileri arasında sıkışıp kalmış bir kadındır. Haftada iki kez gittiği psikiyatrist de sorunlarına çözüm bulamaz. Sabrının taştığı bir gün öğrencisine sert bir tokat atıp merdivenlerden tehlikeli bir şekilde düşmesine neden olur.

Mike karısından ayrılıp artık sokaklarda yaşamaya başlamıştır. Bu duruma gelmesinin sebebi olan eski karısını ne kadar çok düşünürse o kadar çok acı çekeceğinin farkındadır. Tek korkusu sundurmasına sığındığı apartman sakinlerinin onu kovma ihtimalidir.

Kendilerini aşılamaz bir duvarın dibinde gören, zorlukların girdabında çaresizce dönüp dolaşan Mariette, Millie ve Mike'ın hayatı, günün birinde, Jean adında esrarengiz bir adamın açtığı 'Mucizeler Atölyesi'nde kesişir. Parçalanmış ruhları atölyesinde tamir ederek eski mutlu günlerine dönmelerini sağlayan Jean'ın sırrı neydi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  300
 • ISBN:
  9786054629565
 • Orijinal Adı:
  L'atelier Des Miracles
 • Çeviri:
  Latife Solak Baudet
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kitabın kapağına vurulup aldığım bir kitapdı. Doğrusu içindeki olaylar biraz daha derinlemesine ele alınmış olsaydı sanki daha bir akıcılık ve merak uyandıracak karakterler oluşabilirdi diye düşünüyorum.. Kitaptan çıkarılan ders ise güzel cesaret verici, korkuların üzerine yılmadan , korkmadan gitmeyi ve korkularıyla yüzleşmeyi anlatıyor. Okunabilir ve tavsiye edilebilir bir roman..

Kitaptan 3 Alıntı

Figen Esen 
 09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nehir
Aramızda sessiz ve buz tutmuş bir nehir akardı. Ve içimizde dile getirilemeyecek ne kadar suçlama ve şikayet varsa hepsini sürükleyerek götürürdü.

Mucizeler Atölyesi, Valerie Tong Cuong (Sayfa 42)Mucizeler Atölyesi, Valerie Tong Cuong (Sayfa 42)
Figen Esen 
 10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gözlük
Onu dinlemeniz, bir başkasının gözlüklerini takmanıza benzer. Tek gördüğünüz çarpıtılmış bir gerçek olur, onun gerçeği..

Mucizeler Atölyesi, Valerie Tong Cuong (Sayfa 128)Mucizeler Atölyesi, Valerie Tong Cuong (Sayfa 128)
Figen Esen 
 09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Uyanış
Kan dolaşımım: uzun bir uykudan uyanmış, vücudumu oluşturan bütün hücrelerin aniden farkına varmış, kendi benliğimle ilk kez tanışıyormuşum gibi çalışmaya başlamıştı. İnsanın kendisini bu derece unutmuş olması mümkün olabilir miydi?

Mucizeler Atölyesi, Valerie Tong Cuong (Sayfa 87)Mucizeler Atölyesi, Valerie Tong Cuong (Sayfa 87)