Mucizeler Çağı

7,2/10  (19 Oy) · 
39 okunma  · 
13 beğeni  · 
919 gösterim
California'da sıradan görünen bir cumartesi sabahında Julia ve ailesi, dünyanın dönüşünün yavaşlamaya başladığını öğrenir. Günler ve geceler gittikçe uzamakta, yerçekimi kuvveti değişmekte ve doğa yok olmaktadır. 11 yaşındaki Julia ve tüm insanları yepyeni bir dönem beklemektedir.

"Gerçekte ne kadar az şey bildiğimiz hâlâ beni hayrete düşürüyor… Belki de benim ve ailemin başına gelenlerin yavaşlamayla hiçbir ilgisi yoktu. Mümkündü ama zannetmiyordum. Hem de hiç."

"İşte hayal gücü budur. Karen Thompson Walker dehşet verici bir gelecek ile günümüzün zekice ve güçlü tasvirini bir kurguda başarıyla bir araya getirmiş."
-Amy Bloom -

"Karen Thompson fantastik bir düşünceyi işleyip onu çarpıcı
bir şekilde gerçekçi kılmayı başarmış."
-Karen Russell-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786053432074
 • Orijinal Adı:
  The Age Of Miracles
 • Çeviri:
  Cem Demirkan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
24 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Merhaba :) Mucizeler Çağı bize, halen birçok şekilde yok ettiğimiz, ekolojik dengeyi bozduğumuz dünyanın isyanını, bize 11 yaşında bir kız çocuğunun dilinden anlatıyor. Okurken bir yandan merak ettim, diğer yandan ya böyle şeyler yaşarsak hayatımızın ne kadar zor olacağını düşündüm. Aslına bakarsanız hepimizin okuyup, okutup daha fazla bilinçlenmemizin gerekliliğini çok güzel anlatmış..... Sevgiyle kalın :)))

Gökçe Arslan 
29 Haz 20:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bir gün 25 saat olsaydı ne değişirdi?
Peki ya 32 saat? 48 saat? 56 saat?
Dünyanın dönme hızı yavaşlıyor...
HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Kitabın konusu dünyanın dönme hızının yavaşlamasıyla ilgili. Her şey sıradanmış gibi görünen bir cumartesi sabahı haberlerde dünyanın dönüşünün yavaşlamaya başladığı söylenir. Bilinen bütün kanunlar değişmeye, her şey yok olmaya başlamıştır.

Ben kitabı yaklaşık 2-3 sene önce okumuştum. Sanki bir günlük edasıyla yazılmış. Gayet akıcı ve yoran bir kitap değil. Yaşananlar beni derinden etkilemişti ve sanki gerçekten oluyormuş gibi hissetmiştim. Yazarın dili sade. Çok buruk bir kitap gibi gelmişti bana. Dünya'nın haline çok üzülmüştüm.

Basak Goksel 
25 Ara 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bu yazari ilk defa okudum.11 yaşında bir cocugun dilinden hikayeyi anlatıyor.Buna ragmen her yasa hitap edebilir.Kitabin konusu ilginc.Dunyanin kendi etrafinda donme hızı yavaşlıyor ve buna bagli gercekleşen olaylar anlatılıyor kitapta.

Rana Bıkmaz 
28 Tem 01:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitaba verdiğim puan 3/5
Bunun sebebi kitabın konusunun mükemmel olmasının yanı sıra yazarın bu konuyu taşıyamaması.
Bana kalırsa bu kitabı daha başarılı bir yazar yazsaydı büyük ihtimal herkesin bildiği,popüler bir kitap olurdu.


Öncelikle olayları anlatan karakterimiz 12 yaşında bir kızdı.Daha çok küçük değilde yetişkin düşünceleri vardı ve bu gayet güzeldi. Fakat oluşturulan dünyaya uygun bir karakter olduğunu düşünmüyorum. Çünkü karakter olayları daha çok yüzeysel anlatmayı tercih ediyordu ve genelde kendi iç dünyasından bahsediyordu. Ben oluşturulmaya çalışan distopik havaya uygun bir isterdim.

Kitapla olan diğer bir problemim ise sonuydu. Sonunu öyle bir noktada bitirmişti ki ne olacak şeylere bir bilgi hitap ediyordu ne de son bölümlere yakışır bir son.

Bana göre yazar kendini yeterli hissetmediği -ya da farklı bir sebepten- kitabı devam ettirememiş ve adeta pat diye bir son vermiş.

Gelelim kitaba neden daha düşük değilde 3 puan verdiğime.
Bunun sebebi;bu kitabın 5.Dalga adlı kitaba çok fazla benziyor olması ve bunun yanı sıra 5.Dalga'nın çok daha önce çıkmış olması.

Bende her ne kadar 5.Dalga'yı sevsemde 5.Dalga'yı çok daha fazla yükselten insanların bu kitabı görmeyişi sebebiyle daha düşük vermek yerine 3 puan verdim.

Eğer bu kitabı merak ediyor ve okumak istiyorsanız almanızı değilde e-book siteleri üzerinden pdf yoluyla okumanızı tavsiye ederim. Ya da benim gibi kütüphaneden alıp okuyabilirsiniz.

Öyleyse bir daha ki yorumda görüşmek üzere Hoşça Kalın!

Orkun İçen 
29 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Konusu çok ilginç bir kitap.300 küsür sayfa olmasına rağmen yazı boyutu bir tık büyük.Bu yüzden kitap çok çabuk bitiyor.Konu çok farklı ve gerçekten güzel işlenmiş.İçerisinde küçük bir aşkın bulunması da kitaba güzellik katan etkenlerden birisi.Diğer fantastik kitaplarından konu bazlı olarak farklı olması nedeni ile okunması gereken kitaplardan birisi.

angelsbooks 
21 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hikayeyi 11 yaşında bir kız çocuğu anlatıyor. İlginç, mantıklı, akıcı. 'Bu da olmaz ama, aaaa!' dedirtecek bir şey yok kitapta. Yani olayları kabullenmemek mümkün değil. Kitap bitene kadarki ruh halimi özet geçeyim: Endişe :) Çok ilginç bir konusu var ama sanki konu boşa harcanmış gibi.

Emine 
25 Oca 19:44 · Kitabı okudu · 5/10 puan

İsmine, kapağına, konusuna aldanıp aldığım kitaptı okurken bi atraksiyon bekledim şaşırt beni diye kitap nasıl o başladıysa öyle son buldu 10 üzerinden 3 sınırında devam edip bitti bittiğinde bu mudur yani bütün vaktim bu kitaba mı gitti diye düşündürdü.