Mucizeler Dükkanına Dönüş Blossom Street Serisi 4

8,0/10  (97 Oy) · 
702 okunma  · 
101 beğeni  · 
2.630 gösterim
İsteyince, her sorunun bir çözümü olduğunu anlıyor insan… Aşkın ve arkadaşlıkların filizlenerek çoğaldığı, zamanla sımsıcak ilişkilere dönüştüğü bir sokak hayal edin. Her iki yanında kapısını çalabileceğiniz, bir bardak çay eşliğinde sevdiklerinizle sohbet edebileceğiniz, içinizi ısıtan dükkânların dizili olduğunu düşünün. Aydınlığa açılan umut dolu bir dünyaya girmenin, hüzün ve mutluluğun bir arada sunulduğu, doyumsuz yaşam öykülerine tanıklık etmenin vakti gelmiş demektir.rnrnDebbie Macomber, Mucizeler Dükkânına Dönüş adlı romanıyla iyi-kötü her yaşanmışlığın bir tecrübe olarak bizlere geri döndüğünü bir kez daha kanıtlıyor.rnrn“Debbie Macomber, aşkın ve arkadaşlığın mucizevi yönlerini kimsenin aktaramayacağı güzellikte anlatıyor.”rnBookPagernrn“Macomber’ın son kitabı Mucizeler Dükkânına Dönüş, hayatınıza enfes bir lezzet katıyor.”rnPublishers Weeklyrnrn“Macomber’in tanıdık karakterleriyle birlikte, arkadaşlığın ve aşkın kol gezdiği muhteşem bir dünyada gezintiye çıkmaya hazır olun.rnrnKitabı okurken alacağınız keyfin tarifi yok!”rnBooklistrnrn“Sorunların, insanları gerçek dostluklara ve sevgiye sürükleyişinin büyüleyici hikâyesine tanıklık edeceğiniz sımsıcak bir roman…”rnRT Book Review
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9786053480167
 • Orijinal Adı:
  Back On Blossom Street
 • Çeviri:
  Ozan Aydın
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazar, yine bu romanıyla da profesyonelliğini, ustaca kalemini konuşturmayı bilmiş. Yazarın kitabı çok huzur ve heyecan verici. Hüzünlü olmasının yanı sıra, umutların varlığını da biz okuyuculara hissettirmeyi her zamanki gibi başarmış. Bu yazarın hayat verdiği karakterleri çok sevip, benimsiyorum. Karakterlerle birlikte sevinip, onlarla birlikte de üzülüyorum. Kitaplarını okuduğum zamanlar vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum. Kitapları beni alıp, karakterlerin hayatına götürüp, adeta onlarla bütünleştiriyor. DEBBIE MACOMBER, bu kitabıyla da beni bir kez daha kendine ve kaleme aldığı romanlara hayran bıraktı. Eğer vaktin nasıl geçtiğini anlamayayım, dramın, çaresizliğin yanında umutta olmalı diyorsanız şiddetle tavsiye ederim. Kitabın nasıl bittiğini anlamıyorsunuz bile.

Blossom Sokağı serisinden olan bu kitapta temel olarak dört ana karakterden oluşuyor.Dört kadının geçmişlerinden,şimdilerinden ve geleceklerinden bahseden bu kitapta daha doğrusu bu seride gerçek hayattan kesitler var.

Çiğdem Aksoy 
20 Nis 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Diğer serilerinde de olduğu gibi yine aynı kişiler aynı hayatlar.. çok fazla aynı cümleler, aynı kelimeler..
kitap da var olan kişilerin hayatlarını ezberledim sanırım :)
yazar daha cümlesine başlamadan sonunun nasıl bitebileceğini anlayabiliyorsunuz..
yani kısacası sürprizsiz bir kitap..

Serinin devamı olan bu kitapta, eski ve yeni karakterlerle bir harmanlama yapmış yazarımız. Burada ön planda olan karakterler Lydia (yine baş kahraman olarak), Colette, Alix idi. Her biri de çok farklı olaylar yaşadılar, Alix mutluluğa ulaşana kadar pek çok sıkıntıya katlandı. Colette, belirsizliklerinin içinden çıkabildi. Lydia ise aynı ritimde, sevdiklerinin mutluluğu bile ona yeter. En sonunda yine mutlu sona bağlanmış. Dizisi bile olabilecek kadar çok basit bir kurgu fakat benim sevdiğim tarzdan. Sıkılmadan okuyorum. Seriye devam.. :)

Zeynep Aydemir 
31 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Lydia ablamız evlenmiş; kızlık soyadını kullanmıyor: Lydia Goetz olmuş. Ablası Margaret ile araları düzelmiş. Dükkanı beraber idare ediyorlar. Düğün hazırlıkları yapan Alix Townsend ile görüşmeye devam. İlk kitaptaki karakterler arada bir konuya dahil oluyor. Collette Blake adlı komşu işin içine giriyor.

Bölümler Lydia, Collette ve Alix'ten oluşuyor. Araya Susannah adlı çiçekçi, ilk kitaptan tanıdığımız Jacqueline ve gelini falan da giriyor.
Sırf bitirmiş olmak için bitirdiğim bir kitap.

Beyninizi boşaltmak istiyorsanız birebir. Ama ya birini ya diğerini okuyun çünkü aşırı doz Debbie bünyede biraz boşluk yaratıyor :D

Zeynep 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Aradan sonra Lidya' nın tekrar hayatına dönmek güzeldi. Karakterler tanıdık, olaylar merak uyandırıcı olduğu için su gibi akıp giden bir kitap daha oldu ve artik bu serinin diğer kitaplarını okumak için heyecanım 2 ye katlanmış durumdaydı.

Ayşe Zengin 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu seriye bayılıyorum... Severek okuduğum serinin dördüncü kitabı... Yine sayfaları nasıl geçtiğimi anlamadan bitirdim kitabı... Harikaydı...

Hilal 
05 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aşkın ve arkadaşlıkların filizlenerek çoğaldığı, zamanla sımsıcak ilişkilere dönüştüğü bir sokak hayal edin. Her iki yanında kapısmı çalabileceğiniz, bir bardak çay eşliğinde sevdiklerinizle sohbet edebileceğiniz, içinizi ısıtan dükkânların dizili olduğunu düşünün. Aydınlığa açılan umut dolu bir dünyaya girmenin, hüzün ve mutluluğun bir arada sunulduğu, doyumsuz yaşam öykülerine tanıklık etmenin vakti gelmiş demektir. Debbie Macomber, Mucizeler Dükkânına Dönüş adlı romanıyla iyi-kötü her yaşanmışlığın bir tecrübe olarak bizlere geri döndüğünü bir kez daha kanıtlıyor.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
07 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yaniii. Nasıl desem tv filmi tadında. Sakin, güzel, umut dolu, sonu mutlu biten tam anlamıyla kız kitabı :)

Emine Acarer Sarı 
10 Eki 2013 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Serinin dördüncü kitabını bugün bitirmiş oldum ama şunu belirtmek istiyorum ki ilk iki kitaptan aldığım keyfi artık alamıyorum. Olaylar birbirine çok benzemeye başladı. Sadece hayatın karmaşasından uzaklaşmak için okumak istiyorsanız, evet eğlenceli bir seri.

2 /

Kitaptan 32 Alıntı

Çiğdem Aksoy 
14 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Alix mutluluğa yabancıydı ve bazen bundan dolayı huzursuz oluyordu. Hayatı boyunca mutluluk hep gelip geçici olmuştu. Başına ne zaman iyi bir şey gelse, birinin ya da bir şeyin güzelliği ondan çekip alabileceğini öğrenmişti. Buna inanmaya da devam ediyordu. Bu kötü alışkanlığın, hep kötülüklerin yaşanacağını beklemenin üstesinden gelmek için büyük çaba sarf ediyordu.

Mucizeler Dükkanına Dönüş, Debbie Macomber (Sayfa 130)Mucizeler Dükkanına Dönüş, Debbie Macomber (Sayfa 130)
Aysel 
11 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

"Artık o eski tasasız kız değilim.Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü hayatın ne kadar değerli olduğunu öğrendim. Hiçbir şeyi, özellikle de hayatı hafife almaz oldum. Artık hiçbir günümü boşa geçirmiyorum. Çektiğim acıların bir karşılığı olduğunu öğrendim."

Mucizeler Dükkanına Dönüş, Debbie MacomberMucizeler Dükkanına Dönüş, Debbie Macomber

Gülümsemesi keder doluydu. ''Derek'le o sabah bebek konusunu konuşmuştuk. Ama sonra kendimi kocama tabut seçerken buldum. Ne kadar tuhaf, değil mi?''

Mucizeler Dükkanına Dönüş, Debbie Macomber (Sayfa 17)Mucizeler Dükkanına Dönüş, Debbie Macomber (Sayfa 17)
Esra elkin 
26 Oca 15:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

+bana hiç unutamayacağım bir şey söyledi
+neymiş o
+bazen affetmenin en zor yanının kişinin kendisini affetmesi olduğu

Mucizeler Dükkanına Dönüş, Debbie Macomber (Sayfa 218)Mucizeler Dükkanına Dönüş, Debbie Macomber (Sayfa 218)
4 /