Mucizeler Dükkanına Dönüş Blossom Street Serisi 4

8,1/10  (123 Oy) · 
763 okunma  · 
120 beğeni  · 
2.779 gösterim
İsteyince, her sorunun bir çözümü olduğunu anlıyor insan...

Aşkın ve arkadaşlıkların filizlenerek çoğaldığı, zamanla sımsıcak ilişkilere dönüştüğü bir sokak hayal edin.

Her iki yanında kapısını çalabileceğiniz, bir bardak çay eşliğinde sevdiklerinizle sohbet edebileceğiniz, içinizi ısıtan dükkânların dizili olduğunu düşünün. Aydınlığa açılan umut dolu bir dünyaya girmenin, hüzün ve mutluluğun bir arada sunulduğu, doyumsuz yaşam öykülerine tanıklık etmenin vakti gelmiş demektir.

Debbie Macomber, Mucizeler Dükkânına Dönüş adlı romanıyla iyi-kötü her yaşanmışlığın bir tecrübe olarak bizlere geri döndüğünü bir kez daha kanıtlıyor.

"Debbie Macomber, aşkın ve arkadaşlığın mucizevi yönlerini kimsenin aktaramayacağı güzellikte anlatıyor."
-BookPage-

"Macomberın son kitabı Mucizeler Dükkânına Dönüş, hayatınıza enfes bir lezzet katıyor."
-Publishers Weekly-

"Macomberin tanıdık karakterleriyle birlikte, arkadaşlığın ve aşkın kol gezdiği muhteşem bir dünyada gezintiye çıkmaya hazır olun. Kitabı okurken alacağınız keyfin tarifi yok!"
-Booklist-

"Sorunların, insanları gerçek dostluklara ve sevgiye sürükleyişinin büyüleyici hikâyesine tanıklık edeceğiniz sımsıcak bir roman..."
-RT Book Review-
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9786053480167
 • Orijinal Adı:
  Back On Blossom Street
 • Çeviri:
  Ozan Aydın
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:

Blossom Sokağı serisinden olan bu kitapta temel olarak dört ana karakterden oluşuyor.Dört kadının geçmişlerinden,şimdilerinden ve geleceklerinden bahseden bu kitapta daha doğrusu bu seride gerçek hayattan kesitler var.

Ceren Acer 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazar, yine bu romanıyla da profesyonelliğini, ustaca kalemini konuşturmayı bilmiş. Yazarın kitabı çok huzur ve heyecan verici. Hüzünlü olmasının yanı sıra, umutların varlığını da biz okuyuculara hissettirmeyi her zamanki gibi başarmış. Bu yazarın hayat verdiği karakterleri çok sevip, benimsiyorum. Karakterlerle birlikte sevinip, onlarla birlikte de üzülüyorum. Kitaplarını okuduğum zamanlar vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum. Kitapları beni alıp, karakterlerin hayatına götürüp, adeta onlarla bütünleştiriyor. DEBBIE MACOMBER, bu kitabıyla da beni bir kez daha kendine ve kaleme aldığı romanlara hayran bıraktı. Eğer vaktin nasıl geçtiğini anlamayayım, dramın, çaresizliğin yanında umutta olmalı diyorsanız şiddetle tavsiye ederim. Kitabın nasıl bittiğini anlamıyorsunuz bile.

Fatma Uzun 
02 May 00:48 · Kitabı okudu · 121 günde · Beğendi · 7/10 puan

Serinin bu kitabını da yine severek okudum. Bu kadar uzun sürede bitmesinin sebebi de kitabı bitirmek istemeyişim. İçlerinden biriymişim gibi hissetmem. Bu kitaptaki örgü konusu şal ortak olay ise evlilik. Maşallah bu kitapta evlenmeyen kalmadı.
Serinin diğer kitaplarını okumayanlarda karakterleri tanımakta zorlanmıyor çünkü yazar her karakteri tekrar tekrar anlatıyor. Serinin tüm kitaplarını okuyan biri olarak da aynı karakteri tüm detayları ile dinlemek benim için biraz sıkıcı oldu.
Deşarj edeb, kafa yormayıp aksine dağıtan bir kitap. Gece yatmadan önce yapılacak son iş en az 1 bölüm okumak olmalı. Diğer kitaplarını da mutlaka inceleyeceğim.

Çiğdem Aksoy Kahraman 
20 Nis 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Diğer serilerinde de olduğu gibi yine aynı kişiler aynı hayatlar.. çok fazla aynı cümleler, aynı kelimeler..
kitap da var olan kişilerin hayatlarını ezberledim sanırım :)
yazar daha cümlesine başlamadan sonunun nasıl bitebileceğini anlayabiliyorsunuz..
yani kısacası sürprizsiz bir kitap..

Serinin devamı olan bu kitapta, eski ve yeni karakterlerle bir harmanlama yapmış yazarımız. Burada ön planda olan karakterler Lydia (yine baş kahraman olarak), Colette, Alix idi. Her biri de çok farklı olaylar yaşadılar, Alix mutluluğa ulaşana kadar pek çok sıkıntıya katlandı. Colette, belirsizliklerinin içinden çıkabildi. Lydia ise aynı ritimde, sevdiklerinin mutluluğu bile ona yeter. En sonunda yine mutlu sona bağlanmış. Dizisi bile olabilecek kadar çok basit bir kurgu fakat benim sevdiğim tarzdan. Sıkılmadan okuyorum. Seriye devam.. :)

pinar unsal araz 
17 Mar 20:39 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yormayan, akıcı , hem keyifli hem hüzünlü ,günlük hayattan hikayelerle , okurken keyif alınan güzel zaman geçirmeyi saglayan seri kitaplardan birisi..

Zeynep Aydemir 
31 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Lydia ablamız evlenmiş; kızlık soyadını kullanmıyor: Lydia Goetz olmuş. Ablası Margaret ile araları düzelmiş. Dükkanı beraber idare ediyorlar. Düğün hazırlıkları yapan Alix Townsend ile görüşmeye devam. İlk kitaptaki karakterler arada bir konuya dahil oluyor. Collette Blake adlı komşu işin içine giriyor.

Bölümler Lydia, Collette ve Alix'ten oluşuyor. Araya Susannah adlı çiçekçi, ilk kitaptan tanıdığımız Jacqueline ve gelini falan da giriyor.
Sırf bitirmiş olmak için bitirdiğim bir kitap.

Beyninizi boşaltmak istiyorsanız birebir. Ama ya birini ya diğerini okuyun çünkü aşırı doz Debbie bünyede biraz boşluk yaratıyor :D

Zeynep 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Aradan sonra Lidya' nın tekrar hayatına dönmek güzeldi. Karakterler tanıdık, olaylar merak uyandırıcı olduğu için su gibi akıp giden bir kitap daha oldu ve artik bu serinin diğer kitaplarını okumak için heyecanım 2 ye katlanmış durumdaydı.

Ayşe Zengin 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu seriye bayılıyorum... Severek okuduğum serinin dördüncü kitabı... Yine sayfaları nasıl geçtiğimi anlamadan bitirdim kitabı... Harikaydı...

Hilal 
05 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aşkın ve arkadaşlıkların filizlenerek çoğaldığı, zamanla sımsıcak ilişkilere dönüştüğü bir sokak hayal edin. Her iki yanında kapısmı çalabileceğiniz, bir bardak çay eşliğinde sevdiklerinizle sohbet edebileceğiniz, içinizi ısıtan dükkânların dizili olduğunu düşünün. Aydınlığa açılan umut dolu bir dünyaya girmenin, hüzün ve mutluluğun bir arada sunulduğu, doyumsuz yaşam öykülerine tanıklık etmenin vakti gelmiş demektir. Debbie Macomber, Mucizeler Dükkânına Dönüş adlı romanıyla iyi-kötü her yaşanmışlığın bir tecrübe olarak bizlere geri döndüğünü bir kez daha kanıtlıyor.

2 /

Kitaptan 38 Alıntı

Çiğdem Aksoy Kahraman 
14 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Alix mutluluğa yabancıydı ve bazen bundan dolayı huzursuz oluyordu. Hayatı boyunca mutluluk hep gelip geçici olmuştu. Başına ne zaman iyi bir şey gelse, birinin ya da bir şeyin güzelliği ondan çekip alabileceğini öğrenmişti. Buna inanmaya da devam ediyordu. Bu kötü alışkanlığın, hep kötülüklerin yaşanacağını beklemenin üstesinden gelmek için büyük çaba sarf ediyordu.

Mucizeler Dükkanına Dönüş, Debbie Macomber (Sayfa 130)Mucizeler Dükkanına Dönüş, Debbie Macomber (Sayfa 130)
Aysel 
11 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

"Artık o eski tasasız kız değilim.Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü hayatın ne kadar değerli olduğunu öğrendim. Hiçbir şeyi, özellikle de hayatı hafife almaz oldum. Artık hiçbir günümü boşa geçirmiyorum. Çektiğim acıların bir karşılığı olduğunu öğrendim."

Mucizeler Dükkanına Dönüş, Debbie MacomberMucizeler Dükkanına Dönüş, Debbie Macomber
4 /