Mucizeler Sahnesi

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
38 gösterim
On yedi yaşımdan beri konuşamıyorum. Bazıları, bu özelliğimden dolayı sır tutabildiğime inandı. Bütün hikâyeleri ve itirafları işitip hiçbir şeyi tekrarlamayacağımı sandılar. Belki de konuşamayınca dinleyemediğimi, hatırlayamadığımı, hatta kendi kendime düşünemediğimi bile; yani kısaca görünmez olduğuma inandılar. Sonsuza kadar sessiz kalacağımı düşündüler. Korkarım ki yanıldılar.
Felaketler zinciri, sahibi oldukları ve çalıştıkları Mucizeler Sahnesi’nin yanmasıyla başlamıştır. İkiz kardeşler olan Odile ve Belle, annelerini bu yangında kaybetmiş, birkaç ay sonra da Belle, Coney Adası’ndan ayrılıp Manhattan’a gitmiştir. Ardından, aylar sonra gelen tek bir mektup… Odile endişeyle kız kardeşinin peşine düşer. Elinde bir mektubun haricinde hiçbir şey yoktur.
Bu arayış aynı zamanda kardeşlerin kendi geçmişlerine, hayatlarına doğru uzanan bir yolculuktur. Onları bugüne getiren olaylar zinciri, aslında yangından çok önce başlamıştır.
Kitabı bir solukta okuyacaksınız. Ve bitirdiğinizde, artık içinizde Odile’den, Belle’den ve kitapta yer alan diğer herkesten birer parçanın yaşamaya başladığını hissedeceksiniz.
Hayatınız ve hayata bakış açınız değişecek.
Kendinizle barışacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786051862781
 • Çeviri:
  Deniz Çakırhan
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mine Alşan 
 27 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

Harika bir konu, harika bir kitap olacak iken olamamış. Neden? Kimse yazara kişiden kişiye geçerken bölümlerde başlık olarak isimlendirmesini ya da tarihten tarihe birden atlamamasını söylemedi mi? Bir bölümü okuyorsunuz, diğer bölüme geçtiğinizde aynı kişinin ağzından devam ettiğini sanıyorsunuz ama başka biri çıkıyor veya bir kişi yakın zamandan bahsederken bir anda geçmiş zamandan bahsediyor ve yine yakın zamana dönüyor. Karman çorman okumayı zorlaştıran bir eser çıkmış ortaya. Konuyu sevdim, sonu oldukça şaşırtıcı bitti ama beğenemedim.

Kitaptan 1 Alıntı