Mükemmel Bir Son

5,9/10  (7 Oy) · 
12 okunma  · 
4 beğeni  · 
418 gösterim
Siz hiç bitmek bilmeyen bir ilişki yaşadınız mı?

Ayrılık kararından sonra bile kesilmeyen çağrılar geldi mi telefonunuza? “Özledim” diye başlayan mesajlar? Sürekli onun tarafından oyalandığınızı hissettiğiniz ama bir türlü kopamadığınız birileri oldu mu hayatınızda? Oturup kendinizi sorguladığınız, hatalarınızı bir bir masaya yatırdığınız, geçmişle hesaplaşıp kendinizi değiştirmeyi istediğiniz o tuhaf ilişkilerden biri yaktı mı hiç kalbinizi?

Genç ve başarılı tasarımcı Müge, tam da böyle bir ilişkinin çıkmaz sokağında buluyor kendisini. Bir türlü kopamadığı Volkan’dan uzaklaşıp gerçek aşkı bulma yolculuğuna çıkmak için cesur bir adım atıyor. Tek bir dileği var Müge’nin evrene yolladığı:

“Sadece evlenme teklifi alsam, evlenmesem bile okey’im. Yani sadece bir an olsun böylesine, ömürlük istendiğimi duyayım, yeter…”

Ve ardından evren bu dileği yerine getirmek için derhal harekete geçiyor.

Müge ve silip atamadığı Volkan… Müge ve karşısına ansızın çıkan o kibar yakışıklı: Orbay… Müge ve en güvenilir arkadaşlardan gelen beklenmedik ihanetler… Müge ve kendini değiştirmek için harcadığı onca çaba… Müge ve hep hayalini kurduğu ‘mükemmel bir son’…

Bugüne dek Dizüstü Edebiyat serisinden çıkan kitaplarıyla okurları peşinden sürükleyen French Oje, kadınların iç dünyasına dair biriktirdiklerini Mükemmel Bir Son’da samimi bir karakterin dünyasına dönüştürüyor. French Oje, akıcı dili, kendine has üslubu, duygu ve düşünceleri yansıtmadaki içtenlikli tavrıyla günümüzün başarılı roman yazarlarından biri olduğunun sinyallerini veriyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786059318396
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kübra 
12 Şub 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Mükemmel Bir Son, dizüstü edebiyattan tanıdığımız French Oje'den bir ilk roman. Kahramanımız Müge'nin bizi karşısına alıp dertleştiği; aşklarını, ailesini, dostlarını, duygularını, düşüncelerini, sevinç ve kederlerini anlattığı, kısaca beraber hayata dair pek çok konuda dedikodu yaptığımız bir kitap. Kalbini açıp etrafımızı sarmalayan bir samimiyeti ve yer yer hüznü de mevcut. Boş bir anınızda tek oturuşta, hatta iki saatte bitirebileceğiniz bir kitap. Gece elinize alırsanız bitmeden uyutmuyor, tecrübeyle sabit. Keyifli bir arkadaş sohbeti tadı veriyor ama sonunda da açıkçası biraz donup kalıyorsunuz. Eh biraz buruk bir son. İnsanlığın bir nehir misali aynı yöne aktığı, sosyal medyada bol bol espri konusu olup da herkesi biraz aynı amaç, istek ve tekdüze karaktere büründüren tanıdık&güncel kaygılar konusunda da beni biraz düşündürdü. Tüm bunlar yeterse okurken iyi vakit geçirirsiniz. Tabii birtakım teknik özellikler açısından eksikler ve yavanlıklar da yok değil. Yine de Müge karakterinin işlenişindeki gerçeklik, tanıdıklığı ve enerjisi okura olumlu yansıyor.

Kitaptan 2 Alıntı

Betül kaplan 
08 Şub 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bir iyi dilek şekli olarak;
"Umarım her şeyi kendi içinde de bitirebildiğinbir hayatın olur"
Çünkü daha büyük bir huzur yok

Mükemmel Bir Son, French Oje (Sayfa 139 - Okuyanus)Mükemmel Bir Son, French Oje (Sayfa 139 - Okuyanus)

"Başıma beklediğimin çok üstü güzellikte bir şey geldiğinde,ilk aklıma gelen bunu nasıl hakettiğim sorusu olur."

Mükemmel Bir Son, French OjeMükemmel Bir Son, French Oje