Mükemmellik Rehberi

7,5/10  (13 Oy) · 
47 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.006 gösterim
Hepimiz mükemmelliğe ulaşabiliriz ve bunu gerçekten istediğimizde dünyada önemli bir iz bırakabiliriz. Olağanüstü bir yaşam kurmak istiyorsanız, bu kitap size pratikliği ve içinize işleyecek bilgeliğiyle ilham verecek. Mükemmellik Rehberi, tutkulu, etkileyici, sizi düşünmeye sevk eden ve geliştiren fikirleriyle potansiyelinizi açığa çıkararak içinizdeki en iyi sizi uyandıracak nadir kitaplardan.

Bugün harekete geçin ve daha iyi olmak için neler yapmanız gerektiğini öğrenin. Mükemmellik Rehberi size iş ve özel yaşantınızda inanılmaz sonuçlar almak için neler yapmanız gerektiğini gösterecek. Başarılı insanların taktiklerini, iş-özel yaşam dengesi kurmak için gereken sırları ve potansiyelinize ulaşmanın yollarını bu kitapla keşfedeceksiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9786053431992
 • Orijinal Adı:
  The Greatness Guide
 • Çeviri:
  Filiz Gülerkaya
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
kayscarpetta 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı yeni bitirdim. Robin Sharma'nın insanlara ilham veren, sınırları aşmaya zorlayan cümlelerini çok seviyorum.İnsanın kendiyle ilgili yeni şeyler keşfetmesini, dönüştürmesini destekliyor. Hayatınızın sıkıntılı bir dönemindeyseniz de size cesaret veriyor.

salih 
01 Mar 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

İhtiyaç duyulduğunda mükemmel bir rehber olabilecek kitap.aslında sürekli böyle kişisel gelişim kitapları okunmalı nedense çok okunmuyor.Herkese tavsiye ederim.

Kitaptan 7 Alıntı

Fırsat Pencereleri
Yaşam size her gün küçük fırsat pencereleri açacaktir. Nihayetinde kaderiniz bu fırsat pencerelerinize vereceginiz tepkilerle tanimlanacaktir. Korkulari hissedip onlarin üzerine doğru koşarsaniz yaşamınız büyük olacaktir. Yaşam küçük oynamak için fazla kısa...
....... Koşulsuz sevginin neye benzediğini göstermek için fırsatınız az. Bir kez pencerecik kapandığında, tekrar açılması zordur.

Mükemmellik Rehberi, Robin Sharma (Sayfa 14 - Goa)Mükemmellik Rehberi, Robin Sharma (Sayfa 14 - Goa)

Gelişime Odaklanmak
Başarı arttıkça, daha alçak gönüllü olmalı..... Verimli olmaya ve sürekli gelişime odaklanmalısınız.... Çünkü sizi dağın zirvesine çıkaran şeyleri yapmayı kestiğiniz an, vadiden aşağıya kaymaya başladığınız andir.

Mükemmellik Rehberi, Robin Sharma (Sayfa 17 - goa)Mükemmellik Rehberi, Robin Sharma (Sayfa 17 - goa)

En iyi hayatıma tökezliyerek ilerliyordum. Başarısızlik büyüklüğün bedelidir. Başarısızlik büyük hedeflere ulasmak için gerekliliktir...

...güvenlik alaninizi terk etmeden ve hesaplanmış risklere atılmadan kazanamazsiniz. Risk yoksa ödül de yoktur.

Mükemmellik Rehberi, Robin Sharma (Sayfa 24 - goa)Mükemmellik Rehberi, Robin Sharma (Sayfa 24 - goa)
kayscarpetta 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsanın değeri, rahatlık ve kolaylık anında nerede durduğuyla ölçülmez, zorluk ve mücadele anında nerede durduğuyla ölçülür.

Mükemmellik Rehberi, Robin Sharma (Sayfa 106)Mükemmellik Rehberi, Robin Sharma (Sayfa 106)

Hiç Bir Şey Başarı Kadar Başarısiz Olamaz
Başarı rehaveti, verimsizliği ve en önemlisi kibri besler. Kişiler ve kurumlar büyük başarı elde ettiklerinde, genellikle kendilerine sevdalanırlar.... Onlari başarıya taşıyan etkenlere sadık kalmak yerine, tüm enerjilerini elde ettikleri başarıyı korumak adına savunmaya geçerek tüketirler...

Mükemmellik Rehberi, Robin Sharma (Sayfa 16 - goa)Mükemmellik Rehberi, Robin Sharma (Sayfa 16 - goa)
kayscarpetta 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sahip olamadıklarımız için onları kaybetmeden minnettarlık duymamak insan doğasında vardır.Bu dürtüyle savaşın.

Mükemmellik Rehberi, Robin Sharma (Sayfa 160)Mükemmellik Rehberi, Robin Sharma (Sayfa 160)