Müminlerin Annesi Hz. Hatice Son Peygambere İlk İnanan İnsan

9,0/10  (3 Oy) · 
12 okunma  · 
2 beğeni  · 
444 gösterim
Akademik bir titizlikle hazırlanmış olan bu eserde, Hz. Hatice (radıyallahu anha) ile ilgili muteber kaynaklarda yer alan bilgiler düzenlenmiş bir şekilde sunuluyor. Soyu, akrabaları ve çocuklarıyla ilgili detaylı bilgilere yer veriliyor.

Müminlerin annesinin Peygamber Efendimiz'e nasıl destek verdiği ve ne kadar yüksek bir ahlâka sahip olduğu açıklanıyor.

(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  127
 • ISBN:
  9786054491216
 • Yayınevi:
  Semerkand Yayınları
 • Kitabın Türü:
Feyza 
19 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Hz.Hatice (radıyallahu anhâ) validemizi yakından tanımak için hazırlanmış kısa sürede okunabilecek bir kitap. Tüm Mümin kadınlara örnek bir şahsiyete sahip Hz. Hatice(radıyallahu anhâ)' nin hayatına dair bilgi edinmek hem o dönemi anlamak hem de bugüne örnek almak için gerekli diye düşünüyorum.Elbette Peygamber Efendimiz(sav)'in kıymetli eşi olarak ona ilk inanan ve her daim destek olan Hz.Hatice (radıyallahu anhâ) validemizin örnek bir eş,anne ,arkadaş yönlerini tanımak önemli.Bunun yanında kitapta; Kadınların değer görmediği bir devirde kendi kararlarını uygulamaktan çekinmeyen , kazancını sağlamak için işini yöneten ve aile-akraba ilişkilerine önem veren bir kadın olarak Hz.Hatice(radıyallahu anhâ) validemizin bu yönleriyle güçlü karakterine de dikkat çekilmiş.Aynı zamanda Harran üniversitesi nde yüksek lisans tezi olarak hazırlanmış bu kitap titiz bir çalışma yapıldığının göstergesi.

Sümeyra 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Müminlerin Annesi Hz. Hatice'nin kisa ve güzel bir kitap oldugunu düsünüyorum. Edinmemiz gereken bilgiler kolaylikla aklimizda kaliyor çünkü yazilis sekli kolay ve akici.