Musa'nın Mücahiti

8,0/10  (4 Oy) · 
10 okunma  · 
2 beğeni  · 
525 gösterim
Yazarın bir süre önce yazdığı; Musa'nın Çocukları ve Musa'nın Gül'ü adlı kitapları en çok okunan yerli kitaplar arasında 1. ve 2. liği almış, satış rekorları kırmıştı. 22 Mayıs 2007 tarihinde TÜSİAD toplantısında Başbakan Tayip Erdoğan, "Benim, için Rum çocuğu diyorlar, yok Musa'nın çocuğu diyorlar, kardeşim Gül için olmadık iddialarda bulunuyorlar" sözleri TÜSİAD Üyelerine şikayette bulunmuştu. Erdoğan Mahkemelerden kitabı toplatılmasını istemiş ve bu isteği reddedilmişti.

Yazar bu kitabında da Bülent Arınç'in tüm bilinmeyenlerine projektör tutuyor. Dedeleri, ailesi, siyasi geçmişi ve şimdiki durumu hakkında "şok" belgelere yer veriyor. Kitapta Bülent Arınç'ın hayat hikayesini okurken hayretler içinde kalacak "Bunlar mı bizi yönetiyor" diye uzun uzun düşüneceksiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
Serdar Poirot 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Güzel bir araştırma eseri daha. Yazar herhalde bir seri kitabı şu anda yönetimde söz sahibi olan insanların hayatına vakfetmiş. Bu kitapta da Bülent Arınç'ın hayat hikâyesinden ve yaptığı işlerden bahsediyor. Ailesi, çocukluğu, siyasi hayatı, geçmişinde savunduğu ve şu anda tersine dönen düşüncelerini detaylı bir şekilde belgeleyerek anlatmış. Bu aralar gündemde olan bu insanı merak edenler için mutlaka okunması gerekenlerden.